16 безцінних порад на всі випадки життя, про які ви хотіли б дізнатися раніше

У світі є такі типи проблем, які сприймаються як звичні, через які ми не дуже замислюємося над тим, як їх розв’язати, і чомусь миримося з їх існуванням. Наприклад, докучливі телефонні дзвінки, печіння в роті після гострої їжі, засмічення через волосся і так далі. Але погодьтеся, жити все ж стало б простіше, якби можна було розібратися з ними раз і назавжди. Ось і деякі користувачі мережі вважають так само.

Ми в Тутка обожнюємо все, що пов’язане з винахідливістю та полегшенням життя, тому не змогли не поділитися з вами цими новими розумними порадами.

  • Після гострої їжі в роті часом надовго зберігається відчуття печіння. Щоб погасити його, покладіть на язик трохи солі, потримайте так, потім виплюньте та прополощіть рот.
  • Якщо ви хочете завершити телефонну розмову, яка вас дратує, не ображаючи людину, просто перемкніть телефон в режим польоту замість того, щоб повісити слухавку. У багатьох випадках (можете перевірити заздалегідь) завдяки цьому людина на тому кінці дроту почує «зв’язок обірвався» замість «виклик завершений».
  • Порада для інтровертів: накиньте куртку на плечі, перш ніж відчинити двері, коли до вас постукав непрошений гість. Якщо це хтось, з ким ви не хотіли б спілкуватися, скажіть, що ви якраз ідете. Якщо ж це хтось, хто вам приємний, скажіть, що тільки-но повернулися додому.
  • Дешеві сонцезахисні окуляри гірші, аніж їх відсутність. Вони блокують НЕ УФ-промені, а лише видимий діапазон. Таким чином, на сонці діафрагма очей розширюється до звичайного, побутового рівня, і сітківку випалює ультрафіолетом. А щоб перевірити наявність поляризаційного фільтра на окулярах, треба крізь них поглянути на рідкокристалічний монітор і повернути голову набік. Якщо при повороті на бік картинку на моніторі крізь окуляри не видно — фільтр є. Якщо нічого не змінюється — фільтра немає.

  • Коли ви підписуєтеся на щось в Інтернеті, вкажіть замість свого імені назву самого вебсайту. Таким чином, коли ви будете отримувати спам/рекламні листи, ви відразу зрозумієте, хто продав вашу інформацію.

Читайте також: 10 звичних речей, які пригодяться у повсякденному житті, та про існування яких ви навіть не здогадувалися

  • Будьте обережні із засобами для прочищення труб — це зазвичай досить концентрований розчин лугу. На відміну від кислоти при потраплянні на шкіру спочатку нічого не відчувається, але потім шкіра злазить. Якщо помітили, що воно все-таки потрапило на шкіру, краще промити не просто водою, а слабким розчином кислоти (розведений оцет, лимонний сік).
  • Часом від прищів може допомогти просто щоденна зміна наволочки. Також майте на увазі, що причиною подразнень на ніжній шкірі обличчя можуть бути аромати, які містяться в мийних засобах і кондиціонерах для білизни.
  • Грейпфрут містить речовини, які сповільнюють роботу деяких ферментів печінки. Ці ж ферменти руйнують деякі ліки. Тому можна заробити несподіване передозування. В інструкції до препаратів майже не пишуть про взаємодію з грейпфрутом. Сік з пакета теж сюди входить.

не

  • Ніколи не використовуйте одночасно відбілювач і мийні засоби на основі аміаку. При змішуванні ці речовини виділяють токсичні пари, що називаються хлорамінами, вдихати які небезпечно для здоров’я.
  • Хочу поділитися з тими, хто втомився боротися з проблемою засмічень, викликаних волоссям і шерстю. У мене довге волосся, у двох доньок довге волосся, довгошерсті йорк і болонка і, що найжахливіше, — лабрадор, який постійно линяє. Проблема волосся у водостоці у нас, проте, давно розв’язана. Ми регулярно, раз на 2-3 місяці, іноді частіше, на ніч вичавлюємо у водостік тюбик крему для депіляції. Найдешевшого, наприклад «Вельвет» з Ашана. І все. Проблеми немає. Крем розчиняє волосся і шерсть. Перевірено роками.
  • Як швидко приховати сліди того, що ви щойно плакали: на кілька хвилин прикладіть до очей і почервонілих ділянок шкіри ганчірку, змочену холодною водою, і потім відновіть дихання. Поправте макіяж, перевірте, чи не спітніли ви, — готово, ви прекрасні.
  • Якщо ваш друг засмучений, дайте йому одне просте запитання, перш ніж почати говорити: «Ти хочеш поговорити про це чи ти хочеш це забути?»

не

  • Якщо хтось публічно ображає вас, наприклад, на зборах, удайте, ніби ви не почули, і ввічливо попросіть повторити сказане. Людина або повторить образу, чим виставить себе перед іншими не в найкращому світлі. Або ж вона зрозуміє свою помилку і вибачиться перед вами.
  • Якщо ви щойно забули річ у вагоні метро і не встигли застрибнути назад — не панікуйте, запам’ятовуйте номер вагона (він завжди вказаний біля останніх/перших дверей або по центру вагона), і бігом з цією інформацією до чергового по станції.
  • Після важкого розриву стосунків зробіть 10 речей, які ваша колишня друга половинка ніколи б з вами не зробила. Так ви відчуєте себе краще і зрозумієте, як багато речей у вас забрали.
  • При хворобах печінки не можна їсти жовті, помаранчеві та червоні фрукти й овочі. У них міститься каротин (провітамін А), який у вітамін перетворюється саме в печінці. Свого часу лікарі лікували мого діда, а йому все гіршало, попри все лікування. Весь пожовтів. Виявилося, бабуся носила йому 3-літрові банки морквяного соку і змушувала все випивати, щоб «почистити печінку від шлаків», в газеті вичитала. Чим гірше йому було, тим більше соку він випивав.

Які ще важливі та ефективні поради, які більшість людей чомусь не знає, ви могли б сюди додати з власного досвіду?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
16 безцінних порад на всі випадки життя, про які ви хотіли б дізнатися раніше