15 способів викинути з голови кого завгодно. Не нахмурюйте розум!

Думки не припиняють роїтись у нашій голові. Їх просто сотні тисяч — вони виникають нізвідки і ніколи не покидають нас. Психологи скажуть вам «Не нахмурюйте розум». Не витрачайте свого часу, намагаючись зрозуміти іншу людину. Ви коли-небудь помічали, що не можете перестати думати про якусь ситуації, яка збила вас з пантелику? Коли хтось зробив боляче вам, або вашим дітям, або тому, кого ви любите? Або коли хтось пліткував у вас за спиною? Ця бетономішалка з думок може тривати кілька годин або навіть днів. А якщо вас зрадили, то кілька місяців, а то й років.

Ми миємо посуд, їмо або вигулюємо собакою, і весь час думаємо про те, як ці люди могли бути такими недобрими, невірними і егоїстичними; їх образ і їх слова крутяться у нас в голові. П’ять годин, п’ять днів, п’ять тижнів: ми бачимо їхні обличчя, навіть якщо весь цей час ми не бачили на власні очі.

Думки
Фото: freepik.com

Як перестати залежати від думок інших людей?

Як перестати думати про людину або ситуації, і про те, що ми могли б зробити по-іншому — коли одні й ті ж думки продовжують повторюватися, потрапляючи в наш розум знову і знову?

Читайте також: Вправи, котрі поліпшують кровопостачання мозку та випрямляють хребет

Але це — токсичне циклічне мислення, і більшість з нас розуміє, що це емоційно і фізично шкідливо для нас. Дослідження підтверджують, що розум, який розмірковує — це нещасливий і нездоровий розум. Коли наш мозок завантажений роздумами про минуле, образами або втратами, ми варимося у шкідливих наслідках занепокоєння і стресу. Вчені все частіше переконуються, що думки відіграють роль у розвитку депресії, раку, хвороб серця й аутоімунних захворюваннях. Вони набагато небезпечніші, ніж можна уявити.

Більш того, токсичне мислення погіршує самопочуття. Воно схоже на карусель на ярмарку, яка була розвагою кілька поворотів, але тепер ви відчуваєте нудоту. Ви хочете вийти. Але не можете.

Думки
Фото: freepik.com

Ми намагаємося видалити токсини з нашого життя: купуємо органічні продукти, ми уникаємо нездорової їжі, прибираємо хімічні речовини з нашого будинку. Але докладаємо дуже мало зусиль, щоб позбутися від токсинів в нашому мозку.

Ці 15 способів викинути з голови кого завгодно, але потужних ідей повинні вам допомогти очистити ваш розум. Багато з них базуються на вченні лідерів в психології усвідомленості. Виберіть ті, які найбільш резонують з вами.

1. Менше слів, більше часу.

Менше розмовляти і робити великі паузи в спілкуванні з важкою, токсичною людиною, — майже завжди розумний хід.

2. Давайте просто зачекаємо і поглянемо, що буде далі.

Ми іноді відчуваємо необхідність реагувати на важких людей або ситуації відразу. Буддистська психологиня Сильвія Боорштейн передбачає, що замість цього ми повинні дозволити собі почекати і поглянути, що буде далі.

3. Звільніться від відчуття провини.

Копатися в минулому і намагатися визначити провину (в тому числі звинувачувати себе) рідко буває результативно. Неприємності та непорозуміння найчастіше відбуваються як серія подій, як ефект доміно. Ніхто не може бути повністю винним в кінцевому результаті. Сильвія Боорштейн згадує приказку: «Спочатку сталося це, потім це, потім це. І ось що сталося».

4. Намагайтеся не переймати чужих настроїв.

5. Спочатку розв’язуйте найбільшу проблему.

Учитель буддистської медитації Норман Фішер припускає, що незалежно від того, що сталося, найбільшою проблемою, з якою ми стикаємося, є наш власний гнів.

Наш гнів створює хмару емоцій, яка заважає нам реагувати переконливим, продуктивним способом. У цьому сенсі наш гнів дійсно є нашою найбільшою проблемою.

Поговоріть з самим собою — медитуйте, вправляйтеся, довго прогулюйтеся, менше говоріть і зробіть паузу, перш ніж ви будете мати справу з кимось ще.

Думки
Фото: pexels.com

6. Коли ви злитеся, це «нахмурює розум».

Ви не можете мислити чітко, бути творчим або розв’язувати проблеми, коли ви злитеся. « Гнів морщить розум», – скажуть мудреці. Якщо ви хочете чітко мислити, «ви не повинні сходити з розуму».

7. Не намагайтеся зрозуміти інших.

Запитайте себе: якщо інші спробують зрозуміти, що ви думаєте, чи які ваші мотиви, чи зможуть вони вгадати? Ймовірно, їм ніколи не зрозуміти, що дійсно переживає ваш розум. То навіщо намагатися з’ясувати, що думають інші? Це буде колосальною витратою часу.

8. Ваші думки — не факти.

Іншими словами, не вірте всьому, про що ви думаєте. Ми відчуваємо наші емоції — занепокоєння, напруження, страх і стрес — в наших тілах. Наші емоції — фізичні. Ми часто сприймаємо це як знак того, що наші думки повинні бути фактами. Ми повинні пам’ятати, що емоційний і фізичний стан, які ми переживаємо, «реальні, але не достовірні».

9. Стати вище цього.

Учителька і психологиня Тара Брач передбачає, що, коли ми замкнені в гніві, ображаємося на щось сказане чи зроблене, робимо судження або згадуємо, як з нами поводилися, ми додаємо до нашого власного резервуару страждань. Подія + наша реакція = страждання.

Коли ми зможемо впоратися з нашими почуттями і з’ясувати, чому ми відчуваємо таку сильну реакцію і що наші почуття говорять нам про себе, це можливість навчання. Подія + запит + наявність = ріст. Сконцентруйте свої думки про ріст. Зелений, а не червоний.

10. Ніколи не виганяйте нікого зі свого серця, навіть себе.

Думки
Фото: pexels.com

11. Ви НЕ повелитель часу.

Коли ми обдумуємо минулі події, ми часто розмірковуємо, чи могли б ми вчинити інакше, щоб запобігти нищівному або сумному результату. Але те, що сталося вчора, так само далеко в минулому, як те, що сталося тисячу або більше років тому. Ми не можемо змінити те, що відбувалося тоді, і ми не можемо змінити те, що сталося тиждень тому.

12. Простіть собі заради себе самих.

Буддійський психолог Джек Корнфілд вчить: «Не треба бути вірним своїм стражданням. Ми служимо нашим стражданням, і зосереджуємо увагу на травмі. Так, це трапилося. Так, це було жахливо. Але невже воно є вашим єством? Прощення — це не те, що ми робимо тільки для іншої людини. Ми прощаємо, щоб ми могли жити без гострих страждань, пов’язаних з утриманням минулого».

Корнфілд вчить: «Вибачте для себе».

13. Займіть свій розум чимось іншим.

Учитель і психолог з усвідомленості, Тріш Маджар викладає медитацію, супроводжувану потужними образами — і дослідження показують, що образи допомагають нам зупинити запалені стресові думки.

Ось один образ, який працює: уявіть, що ви перебуваєте на дні глибокого синього океану, спостерігаючи, як все плаває. Спостерігайте так за всіма своїми думками. Уявіть, що ви — глибоке, спокійне синє море. Це вас розслабить.

14. Відповідайте на підступи любов’ю і добротою.

Цілитель Ванда Лассетер-Ланді вчить: «Уявіть собі, що ви посилаєте їм гарну кулю білого світла. Помістіть їх в цю кульку світла. Оточуйте їх, утримуючи це біле сяяння навколо них, поки ваш гнів не зникне. Спробуйте; це справді працює».

15. Візьміть 90-секундний тайм-аут.

Щоб звільнити свій розум, вам спочатку потрібно зламати свій образ думок. Нейропсихіатр Ден Сігель каже: «Через 90 секунд емоція спаде, як хвиля на березі». Для переходу від одного стану до іншого потрібно тільки 90 секунд. Дайте собі 90 секунд — близько 15 глибоких вдихів і видихів — щоб не думати про цю людину або ситуацію.

Як ви рятуєтеся від нищівних думок?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 способів викинути з голови кого завгодно. Не нахмурюйте розум!