15+ способів врятувати загиблу рослину без зеленого пагона

Тутка завжди шукає поради, які буквально повертають до життя, і сьогодні порадимо, як воскресити й врятувати загиблу рослину.

Деякі люди особливо прив’язані до своїх домашніх рослин, як Леон і Матильда з відомої стрічки Люка Бессона. І як важко спостерігати, що рослина помирає, останні зелені листочки в’януть і опадають. Головне — не голосити над вазоном, який засихає, адже все ще можна повернути назад.

1. Пересадіть вазон із пластикових або металевих горщиків у більш природні

врятувати загиблу рослину

Якщо рослині важко вдихати кисень, можливо, ви обрали красу понад практичність, і посадили її у невідповідну місткість. Вазону байдуже, чи його “аутфіт” пасує до ваших нових штор, натомість він потребує сприятливого середовища для росту й дихання. Якщо рослина зростає у металевому або глухому керамічному горщику — негайно звільніть її з того красивого карцеру! Річ у тім, що металеві горщики затримують вологу всередині ґрунту, і корінці кімнатної рослини буквально “смажаться у своєму власному соці”. Керамічні варіанти з однією діркою для дренажу (або й без неї) затримуватимуть надмірну вологу при коренях.

Читайте також: 15 вазонів, корисних для нашого здоров’я

2. Руками розділіть переплутане коріння

врятувати загиблу рослину

Допомогти рятувати загиблу рослину можуть звичайні проріджувальні операції. Пересадіть вазон, дайте йому більше вільного простору. До моменту пересаджування обережно розділіть усі корінчики — так вони легше й ефективніше поглинатимуть вологу. Працюйте уважно, щоб не пошкодити делікатні корінці та забезпечити їм більше вільного місця.

3. Поливайте рослини лише фільтрованою водою

Вода з-під крана, хто б там що не казав, не є дуже чистою: у ній наявні частка хлорки та інших хімікатів, які згубні для рослини. Перед поливанням вазонів відстоюйте воду впродовж 24 годин. На думку експертів, для кімнатних рослин корисна дистильована або дощова вода, у них достатньо кислот та мінералів для того, щоб врятувати загиблу рослину. Збирайте дощову воду у бочки або виносьте кімнатних жителів під дощ, щоб вони наситилися благом з небес.

4. Зверніть увагу на горщики з природних матеріалів, щоб забезпечити рослинам більш природне середовище для росту

врятувати загиблу рослину

Спробуйте пересадити вазони у горщики, виготовлені з кокосової шкаралупи. Це не тільки прекрасний варіант зрошення коренів та попередження їх від пересихання, але й незамінне джерело природних цинку, заліза й міді. Природне живлення тут і зараз.

5. Відріжте всі “загиблі частини”, залишивши по 5-6 см пагону

Врятувати загиблу рослину допоможе спосіб відрізання усіх мертвих частин рослини: пожовклі або засохлі листя і пагони, які вже неможливо реанімувати. Зріжте мертвий пагін під кутом 45 градусів, залишаючи до 6 см пагонів.

6. Підживлюйте рослину речовинами, які розчиняються у воді. Використовуйте невелику кількість такого засобу

Звісно, підживлення може допомогти врятувати загиблу рослину, та це лиш наполовину справджується. У ситуації із засохлою рослиною найкраще не переборщити, а додержуватися “золотої середини”. Дотримання правила “чим більше, тим краще” може повністю погубити вазон. Найкраще розчинити 1 ч. л. підживи на 4 л води. Ця пропорція — найменш небезпечна для хворої рослини.

7. Оточіть рослину додатковою дренажною системою

8. Перевірте, чи не заховалися у горщику сітки й заберіть їх

Якщо ви придбали рослину вже у горщику, радимо перевірити ґрунт на наявність таких пластикових сіточок на дні й забрати їх. Річ у тім, що вони руйнують корені вазона, тому він і гине. Або заберіть ці предмети, або повністю пересадіть вазон.

9. Заберіть з листя усіх шкідників

Губкою або ватним диском, змоченими у теплій воді чи слабкому розчині спирту, протріть листя і заберіть усіх шкідників. Можете скористатися спеціальним протипаразитним милом: повторіть процедуру кілька раз. Засіб подіє, коли листя повністю висохне.

10. Постарайтеся убезпечити рослину від шкідливих жуків

Щоби ненажерливі жуки не ласували дорогими вам рослинами, не досипайте до горщиків ґрунт із двору. Придбайте ґрунтову суміш: вона очищена від усіх шкідливих домішок та не заражена шкідливими загарбниками. Негайно пересадіть рослину в здорову землю.

Врятувати майже загиблу рослину, до того ж і ослаблену, допоможе добрий дренаж. Він захищає корені від пересихання, сприяє опору від шкідників.

11. Користуйтеся засобами проти грибка і комах

Грибок шкодить і людині, і рослині. Якщо на стовбурі рослини або при коренях помітні кругоподібні пошкодження — час оголосити війну небажаним гостям. Можна скористатися спеціальними протигрибковими рідинами або олійками: рослина зазнає дещо хімічного впливу, та після них комахи або грибок загинуть.

12. Забезпечте рослині “купання”

врятувати загиблу рослину

“Купання” так само потрібне і вазонам, особливо щоб врятувати загиблу рослину. Якщо вазони більшу частину дня проводять надворі, спа для них — найперше задоволення. Зелені насадження дуже страждають від пересушеного повітря у квартирах, тож врятувати їх справді може вода та достатнє зрошення. Поскладайте вазони до ванни, щедро полийте їх зверху душем, щоб вода зросила листочки з обох боків. Так можна змити з них всіх шкідників та вимити шкідливі сполуки, які накопичуються у ґрунті.

13. Скористайтеся спеціальними засобами для дренажу

Якщо корені ваших вазонів схильні до пересушування, для підтримання достатньої зволоженості ґрунту підійде гідрогель (можна придбати у квіткових крамницях). Нанесіть трошки гелю (попередньо розвівши порошок з водою, утвориться гелеподібна речовина)
на серветку й розмістіть на дні горщика. Тепер вам забезпечене достатнє зволоження! І корені більше вас не потурбують.

14. Йогурт стане природною підживою

Врятувати загиблу рослину допоможуть лактобактерії. Вони — природний метод боротьби з хворобами, підтримують в ґрунті оптимальний баланс для ідеальної життєдіяльності вазона. “Нагодуйте” рослину кількома ложками йогурту, додаючи його до землі в горщику. Продукт наситить його органічними кислотами, і листя забуяє з новою силою.

15. Маєте вдома акваріум — полийте рослини водою з нього

Мабуть, ви помічали, як швидко ростуть рослини в акваріумі. Чому? Бо вони мають постійний доступ до мінералів та природних продуктів розпаду відходів життєдіяльності риб. Тому можна поливати кімнатні рослини водою з акваріума, насичуючи їх ґрунт та природно підживлюючи вазони.

16. Пластиковий пакет створить “домашню теплицю” для вазонів

Крихітну теплицю можна створити й своїми руками, щоб врятувати загиблу рослину. Треба лише обгорнути вазон пластиковим пакетом й розмістити у місці з помірним сонячним або штучним освітленням. Перед “теплицею” добре полийте вазон, нехай ґрунт поглине всю вологу. Волога, яка буде випаровуватися з коренів, завдяки пакету повертатиметься назад до рослини, і вам вже не треба хвилюватися за зрошення й зволоження рослини. За таких умов вазон не боятиметься сухого повітря, чи навіть спеки. Волога — необхідна для рослини на всіх етапах її росту.

А якими методами ви користуєтесь, щоб відновити загиблу рослину? Чи сподобалися вам наші?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
15+ способів врятувати загиблу рослину без зеленого пагона