12 способів припинити ненависне бурчання шлунку

Неочікуване бурчання шлунку може застати вас зненацька в найбільш невідповідний момент: в тихій кімнаті перед колегами, коли ви проводите презентацію, перед друзями, — та будь-де! Та соромитися цього природнього процесу, власне, немає причин. Бурчання шлунку стається через голод, повільне перетравлення їжі та споживання певних продуктів, які, повірте, можна скоригувати.

Тутка завжди спішить на допомогу своїм читачами, особливо у делікатних життєвих ситуаціях. Тож ловіть прості, але дієві способи припинити гучні звуки з живота — спробуйте їх, і результат не забариться.

1. Прогуляйтеся після прийому їжі

бурчання шлунку

Не обов’язково прогулюватися годинами — достатньо буде і 15 хвилин після обіду під час обідньої перерви на роботі. За 15 хвилин пішої прогулянки шлунок справді починає працювати. Прогулянки ефективні тим, що їжа швидше проштовхується до шлунку. Та не перестарайтеся, щоб спожитий обід не став причиною блювоти.

2. Пийте багато води

бурчання шлунку

Вода сприяє процесу перетравлення їжі — пийте її до та після прийомів їжі. Та надмірно багато води за один раз пити також не варто: вона заповнить собою весь шлунковий простір, і бурчання шлунку вам не уникнути. Старайтеся пити фільтровану воду або воду з пляшки, бо вода з-під крану має в своєму складі хлор, що може подразнювати чутливий кишківник.

Читайте також: 5 вправ від болю в попереку, не встаючи з ліжка

3. Пийте трав’яний чай

Трав’яні чаї з м’яти, імбиру, кореню ромашки, фенхелю і касії покращують травлення та розслаблюють м’язи кишківника. Ромашка чудово бореться з коліками, імбир — з метеоризмом, м’ята знімає прояви внутрішнього стресу. Пийте такий чайок під час прийому їжі або ввечері перед сном.

4. Їжте повільно і добре пережовуйте їжу

Насамперед варто звернути увагу на сам процес споживання їжі. Можливо, ви надто швидко жуєте і заковтуєте великі порції повітря. Тому й організм не розуміє, що діється, і провокує бурчання шлунку. А по-друге, намагайтеся ретельніше пережовувати їжу. А ще не ковтайте великі шматки їжі, адже їх важко перетравити.

5. Перевірте, чи не споживаєте ви такі продукти, які провокують надмірне газоутворення

бурчання шлунку

Така їжа, як боби, сочевиця, горох, кукурудза, макарони, помідори, спаржа, броколі, брюссельська капуста, звичайна білокачанна капуста, коричневий рис, вівсянка і пророщені зерна пшениці — часті винуватці надмірного метеоризму. Не варто повністю відмовитися від їх споживання, та лише скоротити кількість і частоту вживання.

6. Обмежити споживання солодощів і жирної їжі

бурчання шлунку
Фото: vectorstock.com

А ще надмірне газоутворення провокує і дуже солодка їжа. А за ним тягнеться діарея, і до бурчання шлунку — рукою сягнути. Ще призвідниками цього явища можуть стати жирне м’ясо (бекон, сосиски) і смажена картопля. Після них некомфортні відчуття в шлунку забезпечені.

7. Їжте часник

бурчання шлунку
Фото: vectorstock.com

Аліцин — основний поживний елемент часнику. Науково підтверджено, що він допомагає людям, які страждають на гастрит, а остання недуга спричиняє бурчання шлунку й голосне булькання живота. Аліцин втамовує запальні процеси в травній системі, тому вранці з’їдайте по 1 зубчику часнику. Якщо вам незвично їсти часник — порцію можна зменшити.

8. Регулярно вживайте продукти, які легко засвоюються організмом

Спробуйте обережно коригувати харчові звички, споживаючи продукти, що сприяють травленню, такі як йогурт, кіноа, зернятка чіа, буряки, імбир, кімчі та лосось. І, звісно, підтримуйте достатній водний баланс — пийте достатньо води. Не перекушуйте, спробуйте харчуватися повноцінно. Але не переїдайте.

9. Влаштовуйте собі перекуси

бурчання шлунку

Бурчання шлунку — ще й ознака голоду. Рішення просте — треба щось з’їсти. Завжди носіть з собою фрукти, горішки чи овочі.

10. Замість кави пийте зелений чай

бурчання шлунку

Кава провокує надмірну кислотність у шлунку, тому він і бурчить. Запропонуйте собі зелений чай як чудову альтернативу. Він полегшує метеоризм, забирає бурчання, загоює виразки шлунку. Зелений чай, як і кава, містить у своєму складі кофеїн, тож забезпечить вас енергією. А на додачу до всього, напій наповнений антиоксидантами й біоактивними речовинами.

11. Визначтеся, чи немає у вас непереносимості продуктів

бурчання шлунку

Ймовірність того, що ваш шлунок сприймає і перетравлює не всі продукти і ви про це навіть не здогадуєтесь, досить висока. Бурчання шлунку можуть провокувати саме такі продукти — відвідайте лікаря і попросіть кваліфікованої консультації. А ще бурчання шлунку сигналізує і про алергії, і про кишкові інфекції, тож не завадить візит до спеціаліста.

12. Займіться спортом

Сидячий спосіб життя під час роботи чи навчання вже став нормою нашого життя. Останній впливає на стан нашої системи, а разом із нерегулярним харчуванням і стресами дуже б’є по організму. Урізноманітніть щоденний режим дня фітнесом, бігом, легкою пробіжкою, йогою тощо. Займайтеся тим, чим вам комфортно займатися.

Чи часто ви відчуваєте бурчання шлунку? Як намагаєтеся боротися з ним? Порадьте нам ваші дієві методи.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
12 способів припинити ненависне бурчання шлунку