10 плюсів та мінусів партнерських пологів

Попри те, що партнерські пологи широко вітаються одними чоловіками, у інших вони викликають шалений спротив. Тож сьогодні піднімемо тему плюсів та мінусів такого варіанту пологів та краще розглянемо ситуацію з усіх ракурсів.

Тутка покаже вам всі позитивні й негативні моменти такого чоловічого рішення. А в розділі “Бонус” поділимося правдивими сімейними історіями про їх партнерські пологи.

1. Негатив: Біль може стати інтенсивнішим

Окситоцин чи гормон любові необхідний для полегшення болючого процесу пологів. Тому чоловік, який до цього процесу не до кінця готовий, недостатньо інформований чи просто боїться, тримається якнайдалі. Його тривога створить ще більш напружену ситуацію, від чого рівень адреналіну мами може підстрибнути, а окситоцину — впасти.

2. Негатив: Чоловік може впасти у депресію

Партнерські пологи можуть заразити чоловіка сумом і навіть безпомічністю. Він хвилюється за життя дружини, але нічого не може вдіяти. Почуття ці він пригнічує, а вони залишаються у підсвідомості. Симптомами депресії можуть стати втрата/збільшення ваги, головні болі, втома, відокремлення від сім’ї та друзів.

Читайте також: Велика таємниця чоловіків

3. Негатив: Погіршення стосунків з дружиною

партнерські пологи

Більшість чоловіків нормально почуваються після спільних пологів. Та все ж не всі готові до “такого”. Від чого в майбутньому страждає інтимне життя пари. Момент народження дитини може дещо охолодити почуття у подружжі, стосунки ризикують стати дружніми.

4. Негатив: Пологи можуть стати тривалішими

При перших пологах жінка мусить дуже сильно зосереджуватися на всьому процесі. Перший погляд, запах, обійми новонародженого малюка відволікають її від усього світу. Їй так навіть легше відторгнути плаценту — працює той самий гормон любові. Чоловік, навпаки, може цей процес затягнути, провокуючи неконтрольований викид адреналіну.

5. Негатив: Чоловіки дратують жінок

Навіть якщо чоловік сам зголосився на партнерські пологи, варто зважити усі за і проти. Пологи можуть тривати і більше 12-ти годин, впродовж яких чоловіки можуть і їсти у палаті, і дивитися телевізор, і навіть передумувати “народжувати” разом. А навіть і хотіти поспати.

1. Перевага: Чоловік буде присутнім в самий момент народження дитини на світ

Усі сумніви й страхи чоловіка можуть розвіяти непередбачувані обставини при пологах. Він буде поруч з дружиною у такий відповідальний час та зрозуміє, що ці моменти — найцінніші в їх спільному житті. Ну і зможе побачити перші хвилини життя своєї дитини.

2. Перевага: Допоможе з годуванням грудьми з перших днів

Дитині досить важко спочатку правильно прикладатися до грудей, і мамі також. З перших днів у лікарні після партнерських пологів допомогти може тато. Він може принести вам попити, підкласти подушку чи дві, потримати дитину, зробити легкий масаж.

3. Перевага: Підтримає фізично й емоційно

партнерські пологи

Майбутні батьки-чоловіки під час партнерських пологів можуть допомогти жінці розслабитися, навіть розсмішивши її. Тривожні розмови можуть повернути протікання процесу в інше русло, жінка може знаходитися під впливом медикаментів, бути знервованою та виснаженою, а розуміння того, що її дитина — в надійних руках, значно заспокоїть її.

4. Перевага: Чоловік буде значно ближчим до дитини

партнерські пологи

В наші дні чоловіки беруть значно більшу участь в житті своїх дітей. Спільні відвідини лікаря, УЗД-кабінету, аналізи чи партнерські пологи цьому дуже сприяють. Тим самим покращуючи емоційний та когнітивний розвиток малечі.

5. Перевага: Чоловік зможе швидко прийняти важливе рішення

Іноді процес пологів може кардинально змінитися, навіть якщо і минає легко та без жодних ускладнень. Чоловік зможе прийняти важливе рішення та змінити протікання пологів. Були випадки, що партнерські пологи навіть рятували життя мами і малюка.

Бонус: Реальні історії сімей під час партнерських пологів

партнерські пологи

  • Я народжувала 6 разів. Чоловік був присутнім лише під час першого разу і страшенно мене дратував. Мило, що він вирішив скласти мені компанію, та дуже заважав зосередитися. Всі інші пологи, коли його не було, я могла сконцентруватися на процесі: він був менш болісним та з меншою долею стресу.
  • Я так злякався, що зізнався дружині про свою неготовність слухати крики та знаходитися поруч з нею у пологовому залі. Попри всі страхи цей день став найкращим днем мого життя. Я першим зустрівся з сином та побачив, скільки любові та жертвенності задля цього віддала моя дружина.
  • Неймовірний досвід, не описати словами. Після народження сина мене попросили перерізати пуповину — той момент назавжди змінив моє життя. Я відчув себе невіддільною частиною його життя, перед вами — життя у своєму найсправжнісінькому прояві. Будьте сильними. Пишайтеся! Будьте там зі своєю дружиною.

Яка ваша думка — чи корисні партнерські пологи?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 плюсів та мінусів партнерських пологів