Здоровий кишківник — красива шкіра: Як оздоровити свій мікробіом

Будь-які порушення в роботі кишківника неодмінно відбиваються на стані шкіри. Якщо в ньому підвищений рівень шкідливих бактерій і цілісність його стінок порушена, це провокує розвиток запальних захворювань, зокрема шкірних — екземи, акне, псоріазу та інших. Поліпшити стан кишківника можна шляхом коригування харчування.

Для здоров’я не тільки шкіри, але і всього організму важливо виключити з раціону продукти, що стимулюють ріст шкідливих бактерій і додати продукти, багаті поживними речовинами — пробіотиками, завдяки яким збільшується чисельність корисних бактерій (пробіотиків).

кишківника

Роль пробіотиків і пребіотиків в організмі людини

Пробіотики — це живі мікроорганізми, що знаходяться в кишківнику й формують здорову мікрофлору. Пребіотики — це поживні речовини, іншими словами їжа для пробіотиків. Без тих та інших кишківник не здатний нормально функціонувати. Якщо ви хочете налагодити роботу кишківника і, як наслідок, мати здорову шкіру, вам необхідно:

  • вживати в їжу більше свіжих овочів і фруктів, риби і морепродуктів, цільнозернових, горіхів і корисних олій;
  • спеції — імбир і куркума;
  • включити в раціон ферментовані продукти — квашену капусту, комбучу, кефір;
  • мінімізувати споживання цукру, переробленої продукції, алкоголю;
  • відмовитися від глютену, особливо за наявності шкірних проблем;
  • знизити вживання молочної продукції.

Читайте також: 14 продуктів для очищення організму, які вже є у вас на кухні

Пребіотичні продукти краще вживати в сирому вигляді, оскільки при термообробці більшість корисних волокон.

Дуже корисні для кишківника фруктові смузі. Наприклад, можна змішати в блендері банан, ягоди та кефір. До салатів корисно додавати часник, цибуля, листя кульбаби й оливкову олію.

Уже через місяць такого харчування мікробіота оздоровиться, робота кишківника налагодиться, зникнуть запори й здуття живота. Це відіб’ється і на шкірі — виділення шкірного сала нормалізується, щезнуть або зменшуються висипання.

Після того, як вам вдасться впорядкувати травну систему, можна закріпити результат і зайнятися оздоровленням шкіри зсередини. Для цього:

  • Вживайте більше білку. Він необхідний для виробництва еластину та колагену.
  • Включіть в раціон продукти, багаті Омега-3 жирними кислотами. До них відноситься риба жирних сортів, насіння льону та насіння чіа.
  • Пийте щонайменше 1,5 л води щодня.

кишківника

Так запуститься ефективний механізм внутрішнього омолодження, боротьби зі старінням, а шкіра матиме молодий і здоровий вигляд.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Здоровий кишківник — красива шкіра: Як оздоровити свій мікробіом