Якою є людина, яка вас не любить? Відомий психолог розкриває ключові ознаки!

Іноді любов проходить, а іноді нею зовсім і не пахне, а ми все одно намагаємося щосили зробити все, що в наших силах, щоб зберегти стосунки. Але бувають моменти, коли потрібно залишити людину, щоб не втратити себе.

Нещодавно увагу редакції Тутка привернула стаття психолога Анни Кир’янової на дуже делікатну та наболілу тему – тему відсутності любові у стосунках. Хтось може бути впевнений, що відчуває любов, а насправді він байдужий. Чому так стається і чим же є нелюбов?

любов

Життя без любові

«До нелюбої людини не обов’язково відчувають ненависть, виявляють явну агресію або насильство. Нелюбому створюють такі умови, в яких він сам згасає і в’яне, як квітка», – описує проблему психолог. Ось кілька ознак того, як проявляється нелюбов у стосунках між людьми.

1. Роздратування

Коли тобі постійно кажуть: «Не лізь», «Не заважай», «Залиш мене», «Відчепися». Звикаючи до цих фраз, ти вже боїшся обійматися, голосно сміятися або просто заговорити. Ти дратуєш навіть тим, як ти їси, п’єш, ходиш по квартирі. Тобі постійно дають зрозуміти, що ти завдаєш дискомфорту самим своїм існуванням.

Читайте також: 15 жорстких цитат про кохання та стосунки

2. Критика

Услід за роздратуванням тебе ще й критикують: «Не так сказав», «Не так зробив», «Не так стоїш», «Одягнув не ті речі», «Не так смієшся» і т. д. Знижують твою важливість суперечками про те, як розмовляти з кимось, думати, жити, по якому боці дороги йти.

На відміну від конструктивної критики, ці зауваження не мають жодної мотивації для поліпшення, а лише навпаки — стають джерелом постійного стресу та комплексів.

любов

3. Відсутність підтримки та захисту

Варто лише тобі опинитися в скрутному становищі й звернутися за допомогою, як у відповідь отримуєш: «Ну ти вже дорослий, сам впораєшся», «Ти ж дівчинка розумна, знайдеш сама вихід», «Не скигли, ти ж чоловік». Здавалося б, все правильно. Людина повинна вчитися самостійно долати труднощі. Але якщо ці фрази чує дитина років п’яти, то це явне нехтування з боку батьків.

Без стартової підтримки та захисту з боку близьких настає відчуття покинутості та безпорадності. Не варто чекати, що така дитина буде піклуватися про них і співчувати батькам в старості. Якщо чоловік не захищає свою жінку він нападів родичів, стоїть і мовчить, не втручаючись в конфлікт, якщо батьки не поспішають заступитися за дитину – це ознака нелюбові.

Причина криється в спеціальному гормоні окситоцині, який відповідає за почуття любові, взаємодопомоги, співчуття і підтримки. Якщо людина любить, з кимось міцно дружить або відчуває теплі почуття, то у неї буде вироблятися окситоцин. Виникатиме бажання захищати та оберігати близьку людину. Але якщо такого бажання немає, то немає й окситоцину. За тебе не заступаються, кажуть: «Сам винен!» – так проявляється нелюбов.

4. Жадібність

Коли в родині скрутне фінансове становище, то, ясна річ, не до подарунків. Але якщо ти бачиш, що вистачає коштів, можливостей і ресурсів, а близькій людині шкода витрачати їх на тебе або дитину – це нелюбов. Тобі кажуть: «Навіщо тобі це?», «Обійдешся», «Досить з тебе».

Для тих, кого ми любимо, нам не шкода нічого. Ми намагаємося зробити їх щасливими, всіляко втішити, зробити їхнє життя комфортним. Коли нас люблять, то з нами щедро діляться. А якщо немає бажання ділитися, то нас не люблять. Ми – вигнанці й чужі. Часом батьки кажуть, що люблять свою дитину, але відмовляються її утримувати. Анна Кир’янова стверджує, що в цих стосунках немає ніякої любові.

любов

5. Знецінення

Варто лише тобі поскаржитися на біль та переживання, розповісти про тривожну ситуацію на роботі, в школі чи дитячому садку, як тебе відкидають. Твоє занепокоєння вважають нісенітницею, надуманою примхою. Твої негативні емоції – це щось погане, несерйозне, не варте уваги. «Не скигли, людям гірше буває», «Ти вигадуєш» – цими фразами відмахується хтось, хто не любить тебе.

Він з’їсть твій смачний обід і не похвалить. Не побачить прибрану квартиру, не помітить квітів у вазі, нову сукню або зачіску. Начебто і сварок ніяких немає, але і ласки теж. Без крапельки уваги зникає радість, щастя, знецінюється все, що робить людина. Шлюб без любові, схвалення, підтримки, розуміння приречений на крах.

любові

6. Невиконання обіцянок

Обіцяють люди зателефонувати й не телефонують, обіцяють написати — та не пишуть, довго не відповідають на повідомлення. І щоразу придумують виправдання: «Я забігався», «Був зайнятий», «Невідкладні справи». Коли їдуть гуляти з друзями, на дачу, на риболовлю та не запрошують тебе з собою. Коли не цікавляться твоїм самопочуттям і здоров’ям. Коли ти просиш про допомогу в складній ситуації, потребуєш людини, а тобою нехтують – це нелюбов.

любов

Жах, трагедію і біль стосунків без любові найгірше переносять люди похилого віку, діти та тварини – найслабші, чутливі й беззахисні. Вони нічого не можуть з цим вдіяти, лише чекають, коли їм приділять увагу. Вони терплять, сидять тихо, плачуть в подушку, гинуть в надії на зміни.

«Та люблю я тебе, звичайно, знову ти за своє!» – в цій фразі бачиться нелюбов. Але безпорадні люди не знають, що робити в таких стосунках. Тобі кажуть одне, а насправді відбувається зовсім інше. Ці подвійність та токсичність врешті-решт приведуть до того, що сім’я без любові розпадеться. Не думай, що людина любить, але просто не вміє висловлювати почуттів. Немає таких людей, які не вміють дбати та виявляти почуття.

Згадай, коли тобі приходилося стикатися з черствістю і байдужістю близьких? Чи здатні ми самі повною мірою висловити любов до близької людини? Як полюбити емоційно холодного чоловіка, гордовиту матір, небажану дитину? Як викликати у людини повагу до себе, визнання, розуміння, щоб на цьому ґрунті з’явилася любов?

Поділіться своїми думками в коментарях. А як би ви описали любов та нелюбов?

Джерело: otozh.com.ua

ТУТКА - Відпочивай корисно
Якою є людина, яка вас не любить? Відомий психолог розкриває ключові ознаки!