Які вправи для розтягнення спини треба виконувати частіше

Малорухливий спосіб життя і неправильне положення тіла протягом дня призводять до різних захворювань хребта. Згідно зі статистичними даними, майже половина населення земної кулі страждає через ті чи інші проблеми зі спиною.

Ми почали більше часу проводити за комп’ютерним столом і все менше ходити, займатися фізичною працею. Проблема в тому, що наші тіла не призначені для постійного сидіння. Результати досліджень свідчать, що такий спосіб проводити час істотно скорочує тривалість життя. Тому дуже важливо більше рухатися та робити вправи, які зміцнять м’язи спини.

спини

Запропоновані вправи є чудовою терапією, підтримують та розтягують м’язи спини. Цей план вправ можна виконувати вдома або на роботі. Лише 7 хвилин на день, щоб подбати про здоров’я спини та позбутися від дискомфорту й болю в хребті!

Вправи для розтягнення спини

спини

1. Ляжте на спину, підійміть праву ногу вгору, притримуючи її рівно руками. Затримайтеся в цьому положенні на 20 секунд, потім виконайте те ж з іншою ногою.

2.  Ляжте на спину та зігніть ліве коліно. Опустіть його повільно в правий бік і правою рукою постарайтеся притиснути якнайнижче до підлоги. Ліва рука та плече не повинні відриватися від підлоги. Затримайтеся в цьому положенні на тридцять секунд.

Розслабтеся та повторіть з іншою ногою. Повторити потрібно 2-3 рази на кожну сторону. Виконувати рухи потрібно плавно, без різких ривків. Якщо рухи викликають біль — варто зменшити кут повороту.

3. З положення лежачи на спині зігніть ноги, підійміть одне коліно та притягніть його якомога ближче до грудей. Утримуйте положення пів хвилини, потім зробіть це з іншою ногою. Повторіть по 5 разів кожною ногою.

спини

Читайте також: Як розслабити спину

4. Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах, підійміть одну ногу, поставте п’яту на коліно іншої ноги. Вхопіться рукою за щиколотку та повільно підтягніть її якомога ближче до грудей. Утримуйтесь так пів хвилини. Потім повторіть рух з іншою ногою. Зробіть по 3 рази кожною ногою.

5. Покладіть руки на коліно однієї ноги, а іншу ногу витягніть назад, як на малюнку. Тримайте спину прямо та утримуйте її в такому положенні пів хвилини. Повторіть рух з іншою ногою.

спини

6. Ляжте на бік, вхопіть верхню ногу за кісточку та потягніть назад. Тягніть пів хвилини, потім повторіть з іншого боку. Ця вправа також добре розтягує м’язи стегон.

7. У положенні стоячи знайдіть опору на висоті талії. Потім нахиліться вперед. Утримуйте цю позицію протягом пів хвилини. Зробіть коротку перерву та повторіть. Така вправа чудово розтягує хребет.

спини

Тепер ви знаєте, як позбутися від болю в спині. Ці вправи досить прості, але ефективні. Виконувати їх можна, коли ви лише відчуєте дискомфорт. А краще додати хоча б деякі з них у свою щоденну розминку.

Виконуйте всі рухи повільно, без різких рухів, намагаючись добре розтягнути м’язи. Головне — займатися регулярно! Сильна та здорова спина значно поліпшить якість вашого життя.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Які вправи для розтягнення спини треба виконувати частіше