Як визначити хвороби людини по руках

Деякі ознаки захворювань ми можемо встановити самі, не вдаючись за допомогою до лікарів. Уважно вивчіть свої руки!

Руки – джерело інформації:

За ними, як за книгою, можна дізнатися не тільки про минуле і майбутнє людини, її схильності та характер, а й про стан її здоров’я.

Червоні долоні свідчать про токсичне ураження печінки: можливий гепатит чи гепатоз.

  • Мармуровий малюнок на долонях засвідчить про перебої у вегетативній нервовій системі.

Якщо шкіра долонь набуває жовтуватого відтінку, то напевно є зміни в печінці або жовчному міхурі (гепатит, жовчнокам’яна хвороба, порушення в жовчних шляхах, холангіт, холецистит).

  • Коричневі плями з тильного боку кисті розкажуть не тільки про вік (порушення в пігментному забарвленні шкіри, характерні в основному для людей похилого віку), але й означають, що у вас є проблеми з жовчним міхуром.

Якщо шкіра на кисті, і особливо на долоні, лущиться дрібними пластинками, це може бути вірною ознакою нестачі вітамінів А і D. Якщо ж долоні лущаться великими пластинками, необхідно звернутися до дерматолога: на руках оселився грибок.

руки

Читайте також: 16 речей, які про ваш організм розкажуть ваші нігті

Температура рук – барометр стану

Холодні руки – ознака порушення периферичного кровообігу, організму бракує нікотинової кислоти. Отже, потрібно подбати про те, щоб поповнити її запас за допомогою вітамінних препаратів або додати до раціону продукти, що містять цю кислоту в достатній кількості: молочні продукти, м’ясо, рибу, гриби, гречку, квасолю, капусту. Якщо долоні, навпаки, горять, то печінка не справляється з інтоксикацією, викликаною отруєнням ліками, алкоголем, хімічними речовинами. Лікарі називають їх печінковими.

Синдром “повзання мурашок” по долоні розповість про те, що у людини проблеми з ендокринною системою.

Вологі руки також вказують на ендокринні проблеми – можливо, на гіперфункцію щитоподібної залози. А сухість та блідість шкіри на долонях – на гіпофункцію щитоподібної (гіпотиреоз).

Плями на кінчиках пальців можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям.

руки

Якщо у людини часто німіють мізинці, їй обов’язково звернутися до кардіолога – ці проблеми пов’язані із серцево-судинною системою. А оніміння великих пальців свідчить про слабкість дихальної системи.

Якщо на шкірі кінцевих фаланг пальців з’явилися глибокі повздовжні складки, схожі на зморшки, слід звернути увагу на ендокринну систему – можливо у вас гіпотиреоз або цукровий діабет.

Якщо кінчики пальців набули пурпурового кольору, треба зайнятися травною системою. Темно-червоний або навіть фіолетовий – слід звернути увагу на нирки та печінку. Плями на пагорбах Венери (так хіроманти називають піднесені основи великих пальців) – можлива ознака того, що не все гаразд зі статевими органами.
Сверблячка бічної поверхні вказівного пальця правої руки свідчить про проблеми, що виникли в роботі товстої кишки. Шорсткість шкіри на тильній поверхні вказівного пальця нерідко вказує на неполадки із жовчним міхуром.

Хрускіт у суглобах – ознака дефіциту кальцію

Чимало цікавих висновків можна зробити, звернувши увагу на стан суглобів. Занадто гнучкі суглоби (як і, навпаки, які зовсім не згинаються) при загальному зниженому тонусі м’язів пальців означають неполадки в роботі печінки та жовчного міхура.

Хрускіт у суглобах кистей вказує на нестачу кальцію в організмі. Неправильної форми болючі суглоби пальців – ознака артрозу. Найчастіше такі зміни виникають у людей, які страждають на подагру.

Якщо суглоби почали болісно набрякати, з’явилася почервоніння, потрібно терміново звернутися до лікаря – це явний прояв поліартриту. А біль між другою та третьою фалангами безіменного та вказівного пальця попереджує про швидкий прояв серйозної недуги у колінних суглобах.

За формою руки можна визначити майбутні недуги

Здавна помічено: чим ширша долоня, тим міцніше здоров’я. Однак люди з широкими долонями та короткими пальцями схильні до порушень у системі кровообігу, насамперед до підвищення кров’яного тиску.

Вузькі долоні з тонкими довгими пальцями та блідою шкірою зазвичай бувають у людей з тонкою нервовою організацією, що чутливо реагують на різкі перепади температури або атмосферного тиску, зміну часових поясів, різкі звуки, емоційні навантаження.

У власників дрібних кистей дуже сприйнятлива вегетативна нервова система: їх “фірмові” захворювання – бронхіальна астма, запалення прямої кишки, гіпотонія. Люди з м’ясистими долонями найчастіше мають проблеми із кровообігом: у них знижений обмін речовин, можлива гіпофункція щитоподібної залози.

Точка болю вказує на неполадки у конкретному органі

Згідно з китайською медициною, точка в самому центрі долоні вважається енергетичним центром всього організму. Якщо різко натискаючи на неї великим пальцем іншої руки, відчувається пронизливий біль – це вказує на наявність серйозних проблем зі здоров’ям і вказує на необхідність серйозно зайнятися своїм самопочуттям.

Болючість, що з’являється при стисканні великим пальцем однієї руки місця біля основи великого пальця іншої з тильного боку кисті, а вказівним – з боку долоні, говорить про неполадки в серці: швидше за все, це початок ішемічної хвороби.

руки

На патологію в сечостатевій системі вкаже сильна болючість при стисканні горбка між середнім та безіменним пальцями. Якщо провести уявну лінію від точки між мізинцем та безіменним пальцем до зап’ястя, то нижня третина цієї лінії на долоні (від зап’ястя) відповідає зоні печінки та жовчного міхура: біль, що з’явився тут при натисканні, означає, що є порушення в роботі цих органів.

У східній медицині рекомендують проводити масаж пальців, який надає стимулювальну дію як на окремі органи, так і на організм загалом. При масажі великого пальця покращується діяльність головного мозку, вказівного – шлунка, середнього – кишківника, безіменного – печінки, мізинця – серця.

Звичайні пульси

Три основних типи пульсу у здорових людей — це чоловічий, жіночий та середній пульс. Відмінності утворюються в самому зачатті, в ході того, чим харчується мати та чим вона займається, а також від насіння батька та крові матері.

  • Чоловічий пульс (пульс вітру) – товстий та грубий.
  • Жіночий пульс (пульс жовчі) тонкий і швидкий.
  • Пульс середній (пульс слизу) м’який, повільний, податливий.

Якщо чоловік пульс жіночого типу — це до довголіття.

Якщо у жінки пульс чоловічого типу – це до великої кількості синів.

Якщо в подружжя пульс середній — це до бездітності, або до народження хлопчика чи дівчинки.

Якщо подружжя має пульс чоловічого типу — буде більшість синів.

При пульсі жіночого типу в подружжя — більшість дівчаток.

Якщо в одної людини пульс середній – буде одна дитина, стать дитини залежить від пульсу другої людини.

При вагітності – пульс опуклий, вузлуватий та глибокий.

Якщо пульс лівої нирки у вагітних жінок б’ється сильніше, грубіше, то народиться дівчинка, а якщо пульс правої нирки, то хлопчик, але це розглядається, якщо жінка не хвора. Визначається це з чотирьох-п’яти місяців вагітності, і обумовлюється тим, що дитина-хлопчик розташовується переважно з правого боку, а дитина-дівчинка з лівого. Розпізнавання статі відбувається у разі здорового організму матері.

При підрахунку ударів на вдиху 2 удари та на видиху 2 удари, а між ними 1 удар, загалом 5 ударів протягом близько 100 вдихів та видихів без змін вважаються пульсом здорової людини, у дитини 7 ударів, а в інших випадках пульсом хворої. близько 75 ударів за хвилину, у дитини – 110 ударів за хвилину.

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як визначити хвороби людини по руках