16 речей, які про ваш організм розкажуть ваші нігті

Сьогодні на нігті дивляться як на суто естетичну ділянку тіла. Припускають, що всесвітня торгівля послугами догляду за нігтями до 2024 року досягне капіталу в 15,55 млрд доларів. Та, як виявилося, нігті можуть бути не лише предметом любування та плацдармом експериментів й декору, але і відбиттям загального стану вашого організму.

Тутка дослідив, як саме колір, структура та інші зовнішні ознаки нігтьової пластини можуть розповісти про внутрішні проблеми зі здоров’ям.

Колір нігтів

нігті

 1. У більшості випадків жовте забарвлення нігтика свідчить про грибок. За несвоєчасного лікування ситуація може погіршитися і нігті набудуть буро-зеленого відтінку, стануть шерехуватими. Інші проблеми, на які вкаже жовтий колір нігтика: старіння, проблеми з легенями внаслідок паління, занадто часте використання дешевого акрилового покриття.
 2. Білі нігті з рожевою смужечкою зверху (або як їх ще називають нігті Террі – Terry’s nails. Патологія одержала свою назву від дослідника з прізвищем Террі, який вперше звернув увагу на проблему. – прим. ред. Тутка). Таке забарвлення може вказати на хронічну серцеву недостатність, перебої в роботі нирок, діабет, а також на проблеми з печінкою – цироз, гепатит тощо. Іноді «нігтики Террі» зустрічаються у літніх людей як неминуча ознака вікових процесів.
 3. Якщо нігтьова пластинка надмірно бліда – у вас можливі порушення харчової поведінки чи проблеми з кровообігом, через котрі кров не може вільно поступати до нігтьової пластинки. За складних випадків недуга розвивається до анемії чи нестачі заліза в крові.
 4. Темно-червоні нігті однозначно волають про серцевий напад! Якщо почервоніння сягає до кутиків нігтя й кутикули – зверніться до лікаря та перевіртеся на наявність хвороби Лібмана-Сакса (системного червоного вовчака).
 5. Синюваті або фіолетові нігтики засвідчать про те, що організму не вистачає кисню. Серед інших можливих проблем зі здоров’ям варто назвати серцеві, легеневі захворювання, як от емфізема чи хронічний бронхіт.
 6. Інші забарвлення нігтьової пластини сигналізують про численні проблеми зі здоров’ям. Наприклад, нігтики стали коричневими – ви можете страждати від захворювань щитоподібної залози або проблеми із травленням. Сіре забарвлення засвідчить про вживання наркотичних чи психотропних речовин.

Читайте також: 9 домашніх засобів для краси нігтів

Структура нігтів

нігті

 1. Ламкі, розшаровані нігтики можуть стати тривожним сигналом гіпотиреозу – хворобливого стану, при якому щитоподібна залоза працює дуже повільно. Сухі нігті, які відлущуються, також підкажуть, що вам необхідно вживати більше вітамінів А, С та В7, відомого як біотин. Інша причина такого стану нігтів – занадто часте використання засобу для зняття лаку.
 2. Вертикальні смужки – це нормальна ознака вікових змін, як зморшки на обличчі. Та якщо навіть у молодому віці вони стають занадто виразними, можливо, вам не вистачає компоненту В12 чи магнію.
 3. Горизонтальні смуги чи лінії Бо Рейля – наслідок травми, якої зазнав нігтик. Та якщо вони спостерігаються на багатьох нігтях, а не на одному, то можуть розповісти про наявність значно серйознішого захворювання, яке супроводжується високою температурою (до прикладу, скарлатина чи пневмонія).
 4. Якщо на нігтику спостерігаються вкраплення, вам може загрожувати псоріаз, екзема чи дерматит. Такий стан вкаже на можливі порушення в складі сполучної тканини.

Форма нігтя

 1. «Нігтик як ложка» або койлоніхія – це такий стан нігтьової пластини, при якому вона має вигляд ложечки з видовженими краями та впадиною посередині. Це – очевидна ознака гемохроматозу – надмірного продукування заліза організмом. Такі нігті ще можуть сигналізувати про залізодефіцитну анемію, серцеві хвороби чи порушену циркуляцію крові.
 2. Розширення нігтя та викривлення його з низу до верху – ознака того, що кров недоотримує кисню. Такий стан найчастіше трапляється через проблеми з легенями, печінкою, серцем, запальними захворюваннями кишківника та СНІДОм.
 3. Якщо нігтик відпадає – зауважте, що вам може загрожувати гіпертиреоз. За такого стану щитоподібна залоза викидає забагато гормонів у організм. Втрата нігтів супроводжує також грибкові ураження, псоріаз, погану циркуляцію крові або амілоїдоз – порушення білкового обміну органів та тканин.

Інші тривожні стани, котрі свідчать про захворювання нігтя

нігті

 1. Темні вертикальні лінії, котрі виростають від кутикули до кінчика нігтя – ознака піднігтьової меланоми, дуже небезпечної форми раку нігтів. І навіть якщо ці лінії не болять, не створюють жодного дискомфорту, якщо ви помітили їх у себе – одразу зверніться до лікаря.
 2. Лінії Мі, здебільшого білого кольору. Як нас завжди вчили, що вони свідчать про нестачу кальцію, та це не до кінця справедливо. Насправді такі риски на нігтях свідчать про незбалансоване харчування та нестачу білка в ньому. А ще вони можуть виникнути після отруєння важкими металами, коли нирки не здатні впоратися зі своєю роботою.
 3. Червона, припухла шкіра довкола нігтика сигналізує про запалення нігтьової пластини. Якщо бачите ще й припухлість – варто звернутися до спеціаліста, щоб запобігти розвитку пароніхії. Серед інших ймовірних причин почервоніння та припухлості пластини може бути порушення функціонування сполучної тканини, більше відоме як вовчок.

Бонус: Як зробити засіб для нігтів в домашніх умовах

нігті

Змішайте 120 мг олії жожоби, 120 мг вітаміну Е, 90 мг олії авокадо. 60 – олії виноградних кісточок, 60 – мигдалевої олії у чистій баночці з-під лаку для нігтів. Нанесіть суміш на всю зону довкола нігтя та втирайте у шкіру. Решту олійки розітріть на руках, немов лосьйон для шкіри рук. Повторити процедуру так часто, як буде потрібно, особливо після будь-якого контакту з водою.
Цей домашній засіб допоможе гарно зволожити нігті та кутикулу, шкіра довкола нігтя стане здоровішою та м’якшою на дотик.
Інформація, подана вище, носить суто інформаційний характер. Тож якщо ви помітили навіть незначні зміни в структурі нігтя – одразу зверніться за консультацією до лікаря.

Чи знали ви, що нігті можуть аж так багато розповісти про стан нашого організму? Поділіться своїми думками в коментарях.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
16 речей, які про ваш організм розкажуть ваші нігті