Як виправити сутулість: Найкращі вправи для ромбоподібного м’язу

Ромбоподібний м’яз належить до групи м’язів спини. Він відіграє важливу роль у формуванні правильної постави. Цей м’яз можна окремо не тренувати, тому що ромбоподібний розвивається в системі найрізноманітніших вправ на спину. Ось які з них найбільш ефективні.

У м’язах спини виділяють так званий ромбоподібний м’яз. Свою назву він отримав завдяки специфічній формі ромбічної пластинки. М’яз має вирішальне значення у збереженні правильної постави. У зв’язку з цим пропонуються корисні вправи для розтягнення та зміцнення цього м’язу.

м'яз

Ромбоподібний м’яз та його роль в поставі

Як сформувати гарну поставу? Це питання хвилює кожну людину. Адже правильна постава гарантує підтягнутий вигляд і частково — струнку фігуру.

Трохи анатомії

Якщо ми розглянемо мускулатуру спини, то побачимо, що ромбоподібний м’яз (РМ) знаходиться прямо під трапецією і пов’язує лопатку й верхні хребці. У комплексі з трапецієподібним м’язом РМ ​​має важливу функцію — з’єднує лопатки, «тримає» їх і зводить ззаду. РМ поряд з іншими відповідає за поставу.

РМ має схильність до слабкості одночасно з обох боків. Паралельно відбувається зсування плечей вперед і розвивається сутулість.

Читайте також: Дуже хочеться схуднути, а результати всіх докладених зусиль – сумні й невеселі? Внутрішній жир: 10 дієвих правил, які допоможуть його позбутися

Слабшаючи, РМ провокує зміщення лопатки, всього плечового поясу вперед. А за плечима вперед зміщуються голова і шия.

РМ, який, як виявляється, відповідальний за правильну, підтягнуту поставу, часто виявляється ослабленим.

Особливий комплекс змін в м’язах при сутулості називається верхній перехресний синдром.

Як можна діагностувати проблеми з ромбоподібним м’язом

Біль, що зароджується в РМ, відчувається по внутрішній частині лопатки, з краю. Вона не спровокована будь-яким рухом і дає про себе знати і в періоди спокою.

Розтягування і статична гімнастика для РМ

Вправа з м’ячем

Оптимальні метод ліквідації вогнищ напруження в РМ полягає в тому, щоб прийняти положення лежачи на рівній, жорсткій площині (як правило, вправа виконується на підлозі) та встановити звичайний м’яч в зоні тіла між лопаткою й хребтом. Якщо вам не дуже зручно в цьому положенні — можете покласти собі під голову невелику подушку. Як визначити точне місце розташування м’яча? Вам стане зрозуміло, коли він опиниться під вами та ви ясно відчуєте хворобливі відчуття від тиску м’яча на так звану точку напруги. Нагадуємо, що ви лежите на підлозі. Тому постарайтеся максимально розслабити тіло. Дихання повинне бути глибоким, спокійним. А вага тіла та явище стиснення м’яча здійснять роботу, розслабляючи мускулатуру.

Вправа Розтягнення.

Вихідне положення — сидячи на стільці. Тепер нахиліться вперед і опустіть голову вниз. Руки постарайтеся перехрестити так, щоб вхопитися ними за коліна (лівою рукою — за праве коліно і правою рукою — за ліве). Зафіксуйте зазначене положення протягом двадцяти секунд. Користь дадуть і вправи — бічні скручування грудного відділу підключають до роботи і РМ.

Вправа Зведення.

Зведення досить просте у виконанні, але дає гарний результат. Ним можна перевести РМ в безболісний стан. Його різновид — зведення лопаток лежачи на животі (так званий Човник). Інша версія — універсальна і незамінна в багатьох випадках Планка.

вправи

Ще кілька вправ для ромбоподібного м’язу.

У нашому організмі налічується дуже багато — близько 650 м’язів, але ми «прокачуємо» далеко не всі 650, а лише найважливіші, ті, які формують «каркас» і привабливий зовнішній вигляд. РМ можна окремо не тренувати, тому що вона розвивається в системі найрізноманітніших вправ на спину. Майже в кожній з них так чи інакше бере участь РМ, це свідчить про те, що можна окремо не приділяти особливу увагу її розвитку.

Ключовий момент — важливо зводити лопатки перед стартом вправи з метою напружити РМ. В іншому випадку він стане пасивно розтягуватись, але не тренуватися.

Отже, які динамічні вправи підійдуть для РМ:

  • Віджимання з використанням брусів
  • Станова тяга
  • Тяга штанги в позиції нахил
  • Підтягування.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як виправити сутулість: Найкращі вправи для ромбоподібного м’язу