Як виглядали б воїни минулого з фільмів та ігор, якби їх одяг і зброя відповідали історичній достовірності

Історична достовірність у фільмах, мультфільмах, серіалах і комп’ютерних іграх – це дуже необхідний елемент. Історики вкрай різко висміюють такі ляпи, а нам, глядачам, гірко: чому нам не показують всієї правди? То чи маємо ми з цим миритися?

Чи не миритися? Аніматор та ілюстратор Патрік Робінсон, який глибоко вивчає історію, фольклор, релігію і міфологію, вирішив виправити хоча б щось. Результати своїх коригувань він викладає в своєму Фейсбук, коментуючи маніпуляції над персонажами та їх оточенням.

За допомогою фотошопу Патрік редагує одяг і зброю на воїнах з фільмів та ігор, намагаючись зробити так, щоб історична достовірність була збереженою.

Тутка покаже цікаві роботи Патріка – вони справді гідні уваги.

1. Вікінг Ейворі з гри Assassin’s Creed Valhalla

За сюжетом гри цей персонаж – лідер вікінгів, які чинять набіги на Англію в 9 столітті.

Додані броня і необхідний захист для голови. Замість другої сокири (двома насправді ніхто не бився) зображено щит. Першу сокиру, а також лук зі стрілами виправлено відповідно до їх візуальної та функціональної достовірності того тимчасового періоду.

2. Вільям Воллес з фільму «Хоробре серце»

Замість двосічного меча ілюстратор вручив Вільяму Воллесу спис і легший меч, а також щит з гербом родини Воллес. Все тіло воїна повинна покривати кольчуга, на голові – шолом цервельер.

Так була відтворена історична достовірність, адже Вільям, сам родом із шотландського Лоуленда, не міг одягатися по-іншому, ніж англо-нормандські воїни.

Читайте також: Як уникнути 8 неочевидних небезпек, які підстерігають нас на пляжі та при купанні

3. Леофрік і Утред Беббанбургскій з серіалу «Останнє королівство»

Ілюстратор замінив нереалістичні шкіряні й хутряні шати Утреда на накидку в стилі Хедебю (найважливіше торгове поселення данських вікінгів), щоб відобразити те, що він був вихований вікінгами. А персонажа Леофріка Патрік одягнув типовим англо-саксонським воїном.

4. Тор з кіновсесвіту Marvel

Образ бога грому і блискавок виправлений, виходячи з двох ісландських книг 13 століття: Молодша Едда і Старша Едда. Саме там зберігається найбільше інформації про Тора.

5. Альфред Великий з гри Assassin’s Creed Valhalla

історична достовірність

Реальна історична особистість, король Уессекса. Вбрання і оточення змінені й історична достовірність збережена.

6. Вікінги з серіалу «Вікінги»

історична достовірність

Виправлена ​​типова серіальна стилізація зовнішнього вигляду вікінгів, плюс ілюстратор змінив руку з мечем західного саксонця – тепер він використовує правильну оборонну манеру ведення бою.

7. Ахілл та Гектор з фільму «Троя»

історична достовірність

Обладунки героїв виправлені, виходячи з опису Гомера в «Іліаді».

8. Клод Фролло і Феб де Шатопер з мультфільму «Горбун із Нотр-Даму» (1996)

історична достовірність

Зовнішній вигляд капелюха і коміра Клода Фролло не мають жодних історичних джерел. Оскільки Фролло є міністром юстиції, ілюстратор замінив його костюм на той, що носили юристи з французьких рукописів 15-го століття. Він також носить гаманець і дагу (кинджал) за поясом.

Обладунки Феба де Шатопера зображені занадто стильними та спрощеними для того періоду. Патрік Робінсон одягнув його в італійські обладунки кінця 15-го століття, базуючись на картинах Ганса Мемлінга.

9. Вікінг з Assasin’s Creed Valhalla

історична достовірність

Вже відома історія: жодних двох сокир, замість однієї – щит, на голові та по всьому тілу має бути більше броні. Стильні зачіски і хутра також відповідають історичній достовірності.

10. Варвари з фільму «Король Артур» (2004)

історична достовірність

У кадрі зображено Кердика (короля Уессексу) і його компаньйонів.

Що за труси з шипами!? Кількість шкіри і хутра теж варто зменшити. На Кедрика одягнули каркасний шолом, в його руках щит і сокира зразка 6-го століття.

11. Джон Сноу з «Ігри престолів»

історична достовірність

Тут багато пояснювати не потрібно, цитата самого автора:

Уявіть, що Джон Сноу був реальним полководцем кінця XVII століття і серйозно ставився до свого особистого захисту на полі бою.

12. Лагерта з серіалу «Вікінги»

історична достовірність

Історична достовірність внесла свої корективи у образ красуні-воїна. Замінено меч, щит, зачіску, додали довгу сукню в стилі туніки. Шкіряний жилет, пряжка на ремені та вамбраси – фантазія творців серіалу.

Нехай жодні кіношні недосконалості не змінюють вашого ставлення та любові до такого жанру історичних фільмів! А ви часто помічаєте їх при перегляді фільмів?

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як виглядали б воїни минулого з фільмів та ігор, якби їх одяг і зброя відповідали історичній достовірності