Як уникнути 8 неочевидних небезпек, які підстерігають нас на пляжі та при купанні

Тутка радить купатися з обережністю і нагадує про небезпеки на воді, які можуть підстерігати туриста на пляжі будь-якої країни.

Всі знають, що не можна купатися при сп’янінні та під час шторму, що в морях і океанах часом зустрічаються небезпечні тварини та що сильні хвилі можуть віднести вас далеко від берега. Однак є і приховані загрози, про які люди часом взагалі не підозрюють.

1. Сипучий пісок

Один з популярних голлівудських сюжетів: герой потрапляє в сипучий пісок і тоне, як в болоті. Іноді на поверхні залишається драматично стирчати капелюх невдалого персонажа.

Такий результат в реальному житті практично неможливий. Сипучий пісок — це насичений вологою пісок, який не може утримувати щось важке. Варто стати на нього, як вас почне засмоктувати. Різні експерименти засвідчили, що засмоктати людину повністю пісок не може — ви застрягнете по пояс. Правда, вилізти самостійно навряд чи зможете: щоб звільнити хоча б одну ногу, потрібно прикласти силу в 100 тисяч ньютонів (це ніби підняти в повітря легковик).

Читайте також: 15+ способів врятувати загиблу рослину без зеленого пагона

Справжня небезпека криється в тому, що людину може накрити приливною хвилею і вона потоне. Крім того, сипучий пісок небезпечний для дітей, оскільки вони не можуть поводитися холоднокровно і, найімовірніше, будуть розмахувати руками, рухати ногами, намагаючись вибратися, що призведе так до ще більшого занурення.

Якщо ви потрапили в сипучий пісок, потрібно відкинутися на спину і лягти — так вага розподілиться рівномірно і вас виштовхне на поверхню.

2. Коренерот

Небезпеки на воді можуть приховуватися і у тваринах, як от у цьому виді медуз. Зустріч з коренеротом не обернеться для вас нічим добрим: цей морський звір отруйний. Варто торкнутися до його щупалець, як ви відразу відчуєте опік. Ні до яких трагічних наслідків це не приведе, проте контакт буде дуже болючим, а опік на шкірі може триматися до декількох годин.

Особливу небезпеку це створіння чинить для тих відпочивальників, які люблять кидатися одне в одного медузами: вони запросто можуть обпалити очі або губи. Піднімати мертвого коренерота також не варто: загинувши, істоти не перестають бути отруйними.

Коли медуз в морі накопичується занадто багато, влада офіційно забороняє купання. Ігнорувати заборони не варто, адже одна справа — випадково торкнутися коренерота, а зовсім інша — опинитися серед десятків або навіть сотень цих створінь. Тому уважно прислухайтеся до місцевих новин, які розповідають про небезпеки на воді, а коли заходите в воду, не полінуйтеся озирнутися: коренероти — істоти помітні.

Де живе: в Атлантичному океані, Північному, Середземному, Чорному і Балтійському морях.

3. Перехресні хвилі

Перехресні хвилі — рідкісне і настільки ж гарне явище, наскільки і небезпечне. Вони виникають, коли протяг жене воду в один бік, а вітер — в іншу.

В такому морі ризиковано плавати і суднам, і людям. Хвилі запросто можуть перевернути плавзасіб. Помітивши таке явище, швидко втікайте на сушу: хвилі рухаються з великою швидкістю і вас може понести від берега або потопити.

4. Піщані блохи

Під піщаною блохою маються на увазі цілих 3 види живих істот: ракоподібні, які вміють високо стрибати, піщані мухи і бразильська земляна блоха.

Ракоподібні не можуть заподіяти людині ніякої шкоди. Мухи здатні спричинити неприємні відчуття. Вони обожнюють вологі місця та водорості, викинуті на пляж. Активізуються ввечері і вночі. Укус такої комахи викликає свербіж, почервоніння і легкий біль. Найбільша проблема в тому, що поодинці вони не літають. Якщо вас вкусила одна муха, незабаром з’являться її родичі, а кілька десятків укусів запросто зіпсують день-другий відпочинку.

Бразильська земляна блоха становить більш серйозну загрозу та небезпеку на воді. Якщо самці просто кусаються, то самки проникають під шкіру, щоб відкласти яйця. А це може викликати захворювання саркопсильоз. Зустрічається ця комаха в тропічних і субтропічних регіонах світу.

Найкращий спосіб уникнути зустрічі з цими істотами — не ходити босоніж по викинутих на берег водоростях, а також по піску пізно ввечері, коли стає прохолодно. Крім того, не зайвим буде використовувати спеціальне взуття для купання.

5. Відбійна течія або тягун

небезпеки на воді

Небезпеки на воді продовжує відбійна течія — вона йде перпендикулярно до берега і може виникати абсолютно в будь-якому місці. Швидкість її дуже висока — якщо людина зайде у воду, її понесе прямо в море. Такі «коридори» зазвичай вузькі й безпечні, але можуть досягати і 25 м в ширину, а довжина зазвичай не перевищує 24 м.

Якщо ви бачите вируючий «канал», перпендикулярний до берега, ні в якому разі не заходьте у воду (особливо якщо не вмієте плавати). Якщо ви все-таки потрапили в таку течію, не намагайтеся гребти до берега — пливіть убік, щоб вийти із зони тягунів. Коли відчуєте, що течії немає, можете повертатися на сушу.

6. Хвилі, які з силою розбиваються об пісок

небезпеки на воді

Красиве, але небезпечне явище — коли хвилі з силою розбиваються об пісок. Багато відпочивальників люблять спостерігати за цим прямо на пляжі. Такі хвилі часом бувають дуже сильними: якщо об’єм води впаде на людину, він може понести її за собою в море або повалити на землю.

Зазвичай такі зіткнення зі стихією закінчуються не більше ніж розбитим носом, однак за несприятливих обставин можна зламати і кістки. Так що спостерігати за хвилями варто не на самому березі, а трохи віддалік.

7. Якщо ви плаваєте, а хвилі накривають вас з головою

небезпеки на воді

Коли море неспокійне, плавати взагалі не рекомендується, але мало кого це зупиняє. Якщо ви відпливли від берега, а хвилі виявилися такими великими, що накривають вас з головою, потрібно пірнути під хвилю, затискаючи рукою ніс. Якщо спробуєте боротися з великими хвилями, можете наковтатися води і запанікувати.

Коли попливете до берега, озирайтеся назад. Щоразу, коли ви побачите ту велику хвилю, пірнайте під неї.

8. Якщо раптом вас віднесло в море

небезпеки на воді

Якщо вас віднесло в море або ж ви заплили занадто далеко і сильно замерзли, не намагайтеся відчайдушно гребти в спробах зігрітися. Щоб не допустити переохолодження, необхідно розслабитися, якомога менше при цьому рухаючи руками і ногами, і прийняти позу ембріона: мовби сісти на воду, обнявши руками коліна. Чим більше тіла буде над водою, тим менше тепла ви втратите.

Скільки б рятувальників не чергувало на пляжі, ваше життя — це завжди тільки ваша відповідальність. Небезпеки на воді чатують скрізь, тож будьте особливо обачними. Завжди пам’ятайте про приховані ризики. Любіть і бережіть себе.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як уникнути 8 неочевидних небезпек, які підстерігають нас на пляжі та при купанні