15 фактів про те, як створюються звукові ефекти улюблених фільмів

Милі кульки – і ричать страшні динозаври, смажений бекон – і падає дощик, хрускіт свіжої селери – і ламаються навіть найміцніші кістки. Чим лише не дивує нас кіноіндустрія! Режисери зі звуку роблять величезну роботу та перевтілюють звуки найбільш звичайних предметів у неймовірні звукові ефекти наших улюблених фільмів. Імпровізація та нескінченна уява у цьому їм допомагають. Справжні чарівники!

Тутку вразила робота режисерів зі звуку, тож ми запрошуємо своїх читачів сьогодні прослизнути за куліси їх професії. Берімо до рук попкорн та вмощуймося зручніше – перед нами зараз буде розгортатися справжнє мистецтво!

1. Ричання монстрів – треться повітряна кулька

Дуже страшний звук створюється дуже безневинним предметом – кулькою. Саме так режисерам вдалися страхітливі звуки у 2014-му році у римейку фільму «Годзилла». Майстри звуків просто терли кульку – оце і все.

2. Звук дощу, який падає – бекон, що шкварчить на сковорідці

І не треба чекати, щоб погода зіпсувалася та пішов справжній дощ. А іноді навіть справжньої зливи недостатньо чи забагато. Тут найкраще підійде звук бекону, що шкварчить на сковороді. Задля цієї мети також можуть записати звук рису, який сиплеться.

3. Хрускіт – селера

звуки

Якщо біжить велика тварюка і під її лапами хрустять кістки чи інші предмети, не хвилюйтеся – ніхто нікого не б’є та ніхто нікому не завдає ніякої шкоди. Все набагато банальніше: режисери просто… ласують селерою. Її хрускіт ідеально підходить для створення цих ефектів, і ви навіть не помітите різниці.

4. Звук коня, що біжить галопом – кокос

Якщо стукнути порожнім кокосом об тверду поверхню, вийде такий самий звук. І схоже кінь доторкається копитами об землю. Кокос прекрасно допоможе впоратися з імітацією звуків руху тварин. Як легко та просто режисери зі звуку розв’язують цю проблему!

звуки

Читайте також: 20+ рідкісних фото, завдяки яким ви по-іншому поглянете на улюблені фільми

5. Звук пострілу стрілою чи натягування тятиви – бамбук

Під час фільмування стрічок важко записати звуки стріли в русі. В цьому випадку допоможе звук бамбука. Швидко помахайте рослиною перед мікрофоном – і штучна “стріла” миттю пролетить повз вас.

6. Звук пострілів пістолета – степлер

звуки

Важкий металевий степлер чудово передасть звуки револьвера, котрий стріляє. Так актор контролюватиме сцену. Зі звуками сцена стане по-справжньому неймовірною.

7. Звуки снігу, котрий рипить під ногами – кукурудзяний крохмаль

Яке це чудове відчуття – пройтися по свіжому, крихкому снігу. А кукурудзяний крохмаль ідеально замінить його на знімальному майданчику. Актори висипають велику кількість крохмалю до гігантської коробки, одягають спеціальне взуття та ходять по ньому. А на записі неможливо відрізнити, де справжній сніг, а де – кукурудзяний замінник.

8. Звуки грому – алюмінієві листи

Різноманітні предмети служать для відтворення звуків природи, і один з них – алюмінієві листи. Струшування ними перед мікрофоном нагадує переливи грому. Якщо доповнити його іншим звучанням, вийдуть прекрасні спецефекти для фільму з поганими погодними умовами.

9. Звук від ударів – шматок м’яса

звуки

Під час процесу – жодного синця. Щоб передати звуки від ударів чи бійок артистам допомагає звук сирого м’яса об тверду поверхню. Іноді режисери для цього відбивають тверді шматки м’яса. Інший варіант – кинути важку книгу об тверду поверхню.

10. Скрипучі звуки – іржаві завіси

Скрипучі звуки створюють тривожну атмосферу фільму. І щоб повністю передати її, звукорежисери використовують іржаві завіси. Вони ж слугують звуками для старих дверей. І без них не можуть обійтися у фільмах жахів.

11. Удари серця – звуки від кришки смітника

Дуже часто під час бентежливих чи страшних сцен фільму режисери додають звук серцебиття задля посилення емоційності ситуації. Можливо, пластикові контейнери для сміття не такі вже й романтичні, проте вони ідеально підходять для забезпечення такого ефекту.

12. Звуки від поцілунків – відбиток губ на руці

звуки

Цей метод веселий, швидкий та простий. Звук від поцілунків перфектно передається, якщо поцілувати собі руку. Задля покращення ефекту губи змочують водою.

13. Звук тіла, яке падає – книги, які летять додолу

звуки

Режисери передають звук людини, яка падає, не створюючи жодній із них незручностей — книгами, які падають.

14. Звук вогню, який палає – плівка з бульбашками або папір для випічки

Реальний вогонь не завжди створює такі звуки, які потрібні для фільмів. Тому для забезпечення ідеальної атмосфери стрічки кіномитці користуються пергаментним папером чи плівкою з бульбашками. Цей процес не дуже приємний для самих режисерів.

15. Розбивання яєць – вафелька від морозива

звуки

Сухі вафельні конуси від морозива передають звук розбивання яєць. В багатьох фільмах різні тварини вилуплюються з яєць. Для цього актори розбивають диню рукавичками, змоченими рідким мило – вологий звук гарантований!

А ви знали, що ці предмети слугують для звукових ефектів в кіно? Який фільм з класними спецефектами ви любите? Поділіться з нами своїми враженнями.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 фактів про те, як створюються звукові ефекти улюблених фільмів