Як уникнути застою лімфи в організмі

Не кожен з нас замислюється про здоров’я такого важливого об’єднання нашого організму як лімфатична система. А виконує в організмі важливі функції: захищає від чужорідних антигенів, патогенних організмів і токсинів, транспортує гормони, регулює водно-сольовий і жировий обміни. Якщо з лімфатичною системою щось негаразд, виникають характерні симптоми. Наприклад, набрякають лімфовузли. Тож очищення лімфатичної системи має стояти на порядку щоденному, якщо хочемо зберегти гарне самопочуття і здоров’я.

Лімфа має вирішальне значення в обміні речовин та очищенні клітин й тканин. Одна з основних функцій лімфатичної системи — детоксикація. Тож якщо ця система не буде працювати, жодної детоксикації, виведення продуктів-метаболітів не відбуватиметься.

Очищення лімфатичної системи

Лімфа

Проблеми шлунково-кишкового тракту, імунної системи, рухового апарату пов’язані з порушеннями лімфатичної системи.

Читайте також: 12 суперкорисних речей, перед якими не можуть встояти нутриціологи

Як проявляється проблема лімфатичної системи

  • Набряки: набряклість обличчя, ніг, сліди від шкарпеток на щиколотках.
  • Постійна втома посеред дня.
  • Стан шкіри: велика кількість прищів в різних ділянках тіла.
  • Збільшені лімфовузли в паху, під колінами, підщелепні, за вухами.

Як уникнути застою лімфи

Лімфатична система є частиною серцево-судинної системи та розташована паралельно до неї. Кров рухається по організму завдяки тому, що скорочується серце. У лімфатичних судинах знаходиться безбарвна рідина — лімфа. Вона рухається завдяки скороченням м’язів.

Лімфа

Очищення лімфатичної системи відбувається у лімфатичних вузлах. Головні з них: пахвові (де відбувається детоксикація і дренаж лімфи), пахові, підщелепні, підколінні. Якщо інтоксикація досягає свого апогею, то лімфа починає вкрай повільно циркулювати по організму, і відбувається процес самоотруєння.

Якщо людина веде здоровий спосіб життя (правильно харчується, займається спортом, п’є достатню кількість рідини), то цього не відбувається. Коли ми займаємося спортом, у нас працюють м’язи. Саме робота м’язів призводить до того, що лімфа починає циркулювати по організму правильно. Якщо ми цілий день сидимо, мало рухаємося — лімфа застоюється. Орієнтуючись на ту позу, в якій ми сидимо, у нас відбувається постійне перетискання лімфосудин в паху. Звідти й застійні явища: простатити, а також гінекологічні проблеми. Найперше потрібно почати рухатися, щоб лімфатична система запрацювала.

Якщо людина їсть велику кількість м’яса, фастфуду на ніч, це призводить до отруєння організму. Лімфа у неї згущується та починає вкрай повільно циркулювати. Організм починає виводити шлаки через шкіру, потові залози. Це проявляється у вугрових висипаннях, наборі зайвої ваги. Причому надмірна вага пов’язана не з жиром, а накопиченням зайвої рідини в організмі. Багато людей звертали увагу, коли сідали на детоксикаційні процедури або починали займатися спортом, що сечовипускання пришвидшується і виводить зайву рідину.

Симптоми застою лімфи

  • Сильний запах поту сигналізує про те, що лімфатична система сильно перевантажена, організм починає виводити шлаки назовні. Звичайні детоксикаційні системи (нирки, шлунково-кишкового тракту, легені) вже не справляються. І лімфі приходиться все виводити назовні.
  • Зазвичай набряки скупчуються в нижній частині тіла. Вся рідина під впливом сили тяжіння тягнеться донизу. Плюс, ми багато проводимо часу сидячи — тому й відбуваються застійні явища нижче поясу.

Очищення лімфатичної системи і зайва вага

Одна з причин зайвої ваги — неправильна робота лімфатичної системи. При правильній роботі рідина не затримується. Надлишок рідини призначений для того, щоб розчинити наявні токсини. Коли останні виводяться назовні, організму немає потреби накопичувати зайву рідину.

Також жирова тканина може акумулювати в собі токсини. Тому якщо впорядкувати лімфатичну систему, то і жирова тканина зменшиться.

Лімфатична система = імунітет

Лімфоцити — клітини імунної системи. Вони знаходяться в лімфі. Людина буде схильною до застуд, ГРВІ бронхіту, якщо у неї погано циркулює лімфа. Головний захисник від мікробів — це мигдалини (частина лімфосистеми). Якщо остання перевантажена, мигдалини не будуть злагоджено працювати. Коли лімфовузли збільшені — там можливе вогнище хронічної інфекції. Лімфоїдна тканина в ротовій порожнині є першим бар’єром на шляху бактерій або вірусів.

Взаємозв’язок крові та лімфи

Обидві ці субстанції витікають із міжклітинної рідини. Тому детоксикація може відбуватися і на клітинному рівні. Порушення в лімфі тягнуть за собою інтоксикацію крові.

Як пов’язані суглоби та лімфа

Лімфа має доступ не тільки до органів, але і до суглобів. Наприклад, якщо потік лімфи в колінах порушений (під колінами є лімфовузли), то в коліні буде починатися запальний процес. Тому причиною артриту може бути інфекційне зараження. Деякі збудники (наприклад, хламідії) мешкають саме в лімфі.

Взаємозв’язок лімфи з венами

Кровоносна та лімфатична система знаходяться всередині тканин. Якщо лімфа погано тече, виникає застій рідини. Лімфосудина починає тиснути на кровоносну, і кровотік погіршується. Спостерігається ризик розвитку варикозу.

Очищення лімфатичної системи, як бачимо, — ключове сьогодні у світі, де серйозно захворіти можна навіть від одноманітного сидіння на робочому місці. Достатня фізична активність, оптимальний водний і харчовий баланси впорядкують відтік лімфи і ваше самопочуття однозначно покращиться.

А чи ви звертаєте увагу на очищення лімфатичної системи? Що робите для цього? Поділіться з нами в коментарях.

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як уникнути застою лімфи в організмі