Як швидко діяти у 9-ти екстремальних ситуаціях

У світі кіно знято сотні фільмів, в яких люди зіштовхуються з несподіваними ситуаціями. Природна катастрофа чи напад дикої тварини — і герой завжди знаходить вихід з цієї ситуації. А якщо таке трапиться в реальному житті — все далеко не так легко, як здається, і приходиться реагувати швидше, аніж актори в кіно. Орієнтування в основних правилах безпеки життєдіяльності та самодопомоги дасть вам змогу гідно зустріти небезпеку, яка чигає на вас.

Тутка хоче поділитися з вами необхідними правилами, які допоможуть правильно діяти у найбільш неочікуваних ситуаціях.

9. Ви вдома, а до вас заліз злодій

якщо

  • Не варто так робити: Більшість злочинців накиває п’ятами, якщо зрозуміє, що ви вдома. Якщо вже це сталося — не грайтеся в героя та не біжіть за ними. Навіть якщо чуєте, що злодій вже щось у вас вкрав.
  • Натомість краще: Зберігайте спокій та прислухайтеся, звідки до вас додому проникла чужа людина. Огляньтеся довкола та придумайте, як самотужки втекти. Якщо такої можливості немає — шукайте окреме місце та ховайтеся самі. І одразу викликайте поліцію.

Якщо з місця схованки вам видно злодія, постарайтеся якомога краще його запам’ятати: риси обличчя, зріст, вагу, стать та у що він був одягнений, щоб поліції було легше його впізнати.

8. Якщо стрибаєте з парашутом, а він не відкрився

якщо

  • Не варто так робити: Професор зі Швеції певен, що якщо ви падаєте головою донизу, то ваша швидкість падіння збільшується вдвічі та становить 420-430 км/год. Тож ви не лише швидше долетите до землі, але й у вас практично не залишиться шансів вижити.
  • Натомість краще: Найперше заспокойтеся, наскільки це можливо. Розслабте усе тіло — це допоможе зменшити швидкість падіння до 200 км/год. Бачите перед собою м’яку ділянку землі — постарайтеся долетіти саме туди. Нарешті наостанок постарайтеся приземлитися саме на ноги.

Читайте також: 11 помилок, які можуть скоротити ваші шанси в критичній ситуації

7. Вас захопила зненацька повінь

  • Не варто так робити: Не переходьте через водний потік, більший ніж 18+ см глибиною. Якщо вода досягає вам до щиколоток — одразу припиняйте рух по ній. Вода може знести вас, навіть якщо ви чуєте, що тримаєтеся на ній. І особливо уникайте електричних дротів: не доторкайтеся до жодного, найперше вологими руками.
  • Натомість краще: Вимкніть електроживлення та витягніть з розеток всі електричні прилади. Якщо ви не вдома — рухайтеся по воді, прокладаючи собі шлях палицею. Так ви зрозумієте, який під вами ґрунт. Звертайте з глибини, яка досягає вам понад щиколотку. Найбільша ваша помилка — недооцінити силу води.

6. Якщо вас на природі зненацька застигла завірюха

  • Не варто так робити: Найперше запам’ятайте, що сніг їсти дуже небезпечно. Він може знизити температуру тіла та призвести до гіпотермії. До того ж легкий одяг також загрожує обмороженням. Якщо ви в авто, вимкніть двигун та якомога швидше рятуйтеся з транспортного засобу.
  • Натомість краще: Якщо ви збираєтеся у снігові локації (які б вони не були), обов’язково тепло одягайтеся. Якщо вас наздогнала хуртовина, знайдіть печеру або самі зліпіть її зі снігу щонайменше на 6 футів глибини. Добре мати з собою набір першої допомоги з усім необхідним (його можна взяти з аптечки машини). Так ви виживете, а рятувальники зможуть вас швидше врятувати.

5. Поруч з вашим будинком сталося виверження вулкану

  • Не варто робити: Відчиняти вікна чи ставні, щоб помилуватися неймовірним видовищем — вулканічна пилюка згубна для легень. Якщо ви надворі — не стійте на повністю відкритих низинах. До вас так чи інак доберуться уламки та лава.
  • Натомість краще: Зачиніть всі вікна, ставні, кватирки, одягніть сорочки з довгим рукавом та штани. Якщо ви надворі — шукайте височини чи узвишшя, щоб захиститися від уламків, які падають на землю. Одягніть маску на обличчя та окуляри на очі. По завершенні виверження вилізьте на дах та очистьте його від усіх уламків, які можуть повторно загорітися або під своєю надмірною вагою проламати покриття даху.

4. За вами женеться бегемот

  • Не варто робити: Якщо бегемот знаходиться від вас на близькій відстані, не думайте, що він ховається від вас. Ці тварини такого не люблять. Не заходьте на мілководдя — бегемоти обожнюють таке водне середовище, це — досить сильні тварини, які нападають першими. А також особливо самці дуже небезпечні під час шлюбного періоду.
    Самки ж розлютяться не на жарт та можуть напасти, якщо ви підійдете до них чи до їх дитинчат. Якщо бачите, що гіпопотам позіхає, не думайте, що він хоче спати, — ймовірно, що тварина готується до нападу.
  • Натомість краще: Побачили зуби бегемота — мерщій навтьоки. Знайдіть собі прихисток — дерево чи гірку — адже втекти по рівній місцевості від бегемота неможливо.
    Спробуйте бігти зигзагами — через своє масивне тіло тварина не зможе виконати такі маневри. Якщо ж ви опинилися у воді — пливіть у протилежний бік від того, у якому ви побачили тварину.

3. Якщо в людини стався напад

  • Не варто робити: Не вкладайте постраждалого лежати рівно, не давайте нічого ні пити, ні їсти. Пам’ятайте: така людина ризикує подавитися своїм язиком. Не спішіть робити серцево-легеневу реанімацію — дихання може повернутися саме по собі.
  • Натомість краще: Розженіть випадкових цікавих, щоб потерпілий мав вільний доступ до кисню. Поверніть людину на бік, щоб вона легше дихала, перевірте, чи немає довкола неї колючих предметів. Обережно зніміть окуляри чи пояс, під голову підкладіть піджак чи щось м’яке, щоб хворий не вдарив голову.

2. Якщо злодій намагається викрасти ваше авто

якщо

  • Не варто робити: Більшість крадіжок стається тоді, коли ви сидите всередині авто, тож вимикайте телефон та добре дивіться по боках. Не паркуйтеся на погано освітлених вулицях, де на вас можуть легко напасти, коли ви будете заходити чи виходити з транспортного засобу. Не залишайте дверцята надовго відчиненими та однозначно не опускайте вікон, допоки не вимкнете двигун. А ще, якщо хтось нападає на вас ззаду, уникайте самітних та віддалених від людей місць.
  • Натомість краще: Якщо ви зупинилися на червоне світло, переконайтеся, що бачите авто, яке їде перед вами. У випадку нападу ви будете мати достатньо місця, щоб врятуватися. Не можете опиратися грабіжникам — просто віддайте їм машину. Якщо з вами в автівці діти — найперше висадіть з неї їх.

1. Якщо ви плаваєте поруч з піраньями

якщо

  • Найперше правило: ніколи не плавати у водоймі з піраньями, якщо у вас на шкірі є відкриті рани. Ще одне важливе правило: не хлюпайтеся у воді, щоб не привабити небажану компанію. Якщо ви заплили у ріки Амазонії в сухий період (з червня до грудня) краще довго там не залишатися. Харчові запаси піраній у цей час виснажуються, тож ці рибки не гребують будь-якою поживою.
  • Натомість краще: Піранья кусає зазвичай один раз. Ніби й нічого страшного, скажете ви, та кров, яка витікає з рани, однозначно привабить інших тварин. Тому, якщо ви побачили в себе кровотечу — миттю вилазьте з води. Якщо поруч купаються інші люди — попередьте їх, що вони теж серед потенційної небезпеки.
    Неодмінно зверніться до лікаря, щоб він обробив місце укусу. Мікроби, якими кишать амазонські води, не менш небезпечні, аніж самі піраньї.

Чи ви були колись у схожих ситуаціях? Як ви діяли у них та чи ваші інстинкти врятували вам життя?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як швидко діяти у 9-ти екстремальних ситуаціях