Я місяць щодня наносила тканинну маску, і ось що сталося з моєю шкірою обличчя

Про корейську 10-ступеневу систему догляду за обличчям чув, напевне, кожен із нас. Одним із її етапів є нанесення тканинної маски. Кожен день. І цей окремий етап догляду завойовує все більше шанувальників.

Тутка поділиться сьогодні правдивою розповіддю жінки, яка на собі відчула ефект чи антиефект цього засобу для краси. Олена не є ні дерматологом, ні косметологом, та її прикладом ми не закликаємо негайно бігти до крамниці по маску. Вирішувати лише вам. Отож, тканинна маска — бути чи не бути? Тобто користуватись чи не користуватись?

Як працює маска

Вважається, що тканинні маски придумали гейші: вони змочували шматочки шовку дистильованою квітковою водою та прикладали до обличчя. Сучасні маски зазвичай виготовляють з бавовни, мікрофібри, гідрогелю або біоцелюлози, промоченої концентрованою сироваткою. Матеріал утримує вологу, не дає сироватці занадто швидко випаровуватися, дозволяючи її активним інгредієнтам максимально ефективно та швидко проникнути в шкіру. Але будьте обережними та не тримайте її довше зазначеного часу (зазвичай це 15-20 хвилин): замість зволоження буде зворотний ефект.

Шанувальники

У методу щоденної тканинної маски є шанувальники як серед звичайних людей, так і серед знаменитостей. Наприклад, китайська актриса Фань Бінбін відома тим, що використовує понад 700 масок в рік, тобто наносить приблизно 2 на день. А на Reddit в групі, присвяченій поціновувачам корейської косметики, є ціле обговорення на цю тему. Ті, хто вже спробував «маскуватися» щодня, відзначали позитивні зміни.

До речі, схожий експеримент проводився і раніше. А дехто з блогерів спробував наносити навіть по 2 маски на день, подібно до Фань.

Великий попит привів до того, що деякі косметичні магазини, наприклад Soko Glam, навіть почали пропонувати набори масок — на кожен день тижня. Виробник обіцяє, що до 7-го дня ви будете вражені тим, наскільки шкіра має гарний вигляд.

Читайте також: Як зробити більш пружною обвислу шкіру

Що думають дерматологи

маски

Деякі дерматологи згодні з тим, що тканинну маску можна використовувати кожен день. Наприклад, Елізабет Танзі, доцент кафедри дерматології, вважає, що маску можна використовувати щодня, але тільки якщо вона не містить кислот, які відлущують шкіру. Наприклад, гліколева для постійного використання занадто агресивна. Елізабет переконана, що тканинні маски — прекрасний варіант для людей з чутливою шкірою, тому що в них менше консервантів, а отже і менше шансів викликати подразнення.

Дебра Джаліман, дерматолог з Нью-Йорка, погоджується. За її словами, щоденне використання тканинної маски може допомогти підвищити рівень зволоження шкіри. Але вона застерігає людей, схильних до утворення акне: «Тканинна маска може посилити акне, тому що затикає й блокує пори».

Дерматолог з Беверлі-Гіллз Ава Шамбала порівнює маску з «щоденним використанням надпотужного зволожувального крему».

Мій експеримент. День 1-й

Ось з якою шкірою я приступаю до експерименту. Заради чистоти останнього я не користувалася додатковим доглядом, наприклад не робила пілінг.

Коротко про мою шкіру: з першими ознаками старіння, жирна в Т-зоні, суха у всіх інших місцях, схильна до акне. Загалом, круте комбо. Мій звичайний догляд: гель для вмивання, зволожувальна сироватка, крем для очей і зволожувальний крем для обличчя. Ввечері все те ж саме, тільки іноді замість крему скваланова олійка. Зараз, взимку, моя шкіра дуже суха та часто лущиться.

Для експерименту я використовувала маски з «м’яким» складом: з ефектом зволоження, ліфтингу.

День 14-й

маски

Перші результати з’явилися відразу, але це і було очікувано. Ефект теплички спрацював, відразу після маски шкіра стала насиченою, приємною на дотик, лущення зникли. Через те, що я користувалася маскою кожного дня, цей ефект нікуди не зник, як ставалося до цього, коли маскою я користувалася за потреби. Найпомітніші зміни з’явилися приблизно через тиждень — я звернула увагу, що висипання почали зникати, на підборіддя було вже не так страшно дивитися.

День 28-й. Підсумки

маски

Це я чому така сумна та втомлена на першій фотографії? Тому, що в мене тоді масочки не було. Ну а якщо серйозно — я рада, що вирішила провести експеримент, моя шкіра змінилася на краще. По-перше, вона тепер дуже зволожена, і це видно, і це відчувається. Я постійно доторкаюся до обличчя — воно таке гладке та м’яке, а пори, попри схильність до акне, не забилися. По-друге, зменшилися запалення на шкірі. Правда, не знаю, чи пов’язано це з масками, але спеціально я нічого не робила. Звичайно, жодного ліфтингу не сталося, і, якби не моя проблемна шкіра, зміни збоку не були б такими помітними. Але ще раз повторю: я не косметолог, тому нічого не раджу. Якщо ви захочете провести свій експеримент, краще спочатку порадьтеся з фахівцем.

Висновок: однозначно продовжу користуватися тканинною маскою та навіть спробую урізноманітнитись і 1-2 рази на тиждень застосовувати більш «агресивні», наприклад з кислотами. Заодно придивлюся до корейської 10-ступеневої системи догляду за шкірою, можливо, з нею моя шкіра ще покращає.

А як ви зазвичай доглядаєте за шкірою? Які перевірені засоби використовуєте?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Я місяць щодня наносила тканинну маску, і ось що сталося з моєю шкірою обличчя