Виправлення постави: що робити, щоб хребці не зміщувалися

Опущена голова, сутулі плечі, в’яле тіло, розхлябана хода, згаслий погляд, постійна втома, душевна спустошеність, стреси, відсутність цілей, розлад в життя та сім’ї — це далеко не повний опис якостей сучасної людини. До такого стану призводить величезна кількість факторів, в рамках однієї статті всього не розповісти. Розглянемо лише один випадок, фундамент нашого фізичного тіла, хребет і його положення — а саме яка ж правильна постава.

Чому стається викривлення хребта?

постава

Будучи в утробі матері, дитя знаходиться в позі ембріону 9 місяців. Після народження необхідно допомогти тілу малюка випростатися, вправити суглобики, м’яко потягнути м’язи та сухожилля. Також треба щодня робити дитині вправи на розтягнення та зміцнення тіла. З кимось таке робили?

Коли приходить час і дитя сідає на стільчик, хтось замислюється — якої висоти має бути цей самий предмет меблів, щоб постава зберігалася в правильному природному положенні?

У дитячому садку, школі, університеті діти різного зросту сидять за партами однакової висоти. Офісні меблі в усьому світі також мають загальний, сильно занижений стандарт за висотою, а м’які зручні крісла сприяють “вбиванню” хребта вже дорослої людини.

Читайте також: Як виправити сутулість: Найкращі вправи для ромбоподібного м’язу

Кухонні меблі, м’які меблі в будинку, автомобільні крісла, сидіння в кінотеатрах, кафе та громадському транспорті — все сприяє деформації хребта, зміщенню внутрішніх органів, дестабілізації роботи систем організму, отупіння свідомості. Від народження та до сьогоднішнього моменту кожен сам протягом багатьох років день за днем ​​деформував своє тіло.

На сьогодні відомі способи, які разом з роботою над собою допоможуть вам виправити себе. Важливо зрозуміти — вправити суглоби та хребці — лише невелика частина процесу, треба натренувати м’язово-сухожильний корсет для того, щоб ці самі хребці не зміщувалися. Звичайними вправами в тренажерному залі цього не зробити.

Як виправити поставу

Завдання 1. Положення стоячи

Станьте під стіну, поставте ноги на ширині плечей, а стопи паралельно одна до одної. Притисніть до стіни п’яти (кут між підлогою та стіною 90 градусів, плінтус відсутній). Далі притисніть до стіни литкові м’язи ніг і таз. Наступне — треба притиснути плечі та лопатки, а для цього їх найперше варто правильно їх розмістити.

Доторкніться кінчиками пальців до плечей, зведіть лікті перед собою, підніміть вгору, круговим рухом розведіть їх в боки уздовж стіни та випряміть руки донизу, плечі при цьому тримайте в такому ж “вивернутому” стані. При правильному виконанні цієї вправи лопатки своєю площиною притиснуться до стіни, а від грудей до плечей утворюється площина. Сама ж груди викрутяться колесом.

Наступна точка дотику до стіни — потилиця. Тут також є свої тонкощі. Уявіть, що до маківки прикріплена нитка, за яку вас піднімають, потягніться в цьому напрямку, не відриваючи потилиці від стіни, а стоп від підлоги.

Щоб переконатися в правильному положенні голови в цій позі, стисніть пальці в кулак, поставте його мізинцем в ямку між ключицями, а на зігнутий вказівний палець покладіть підборіддя.

Підіб’ємо підсумок: до стіни доторкаються п’яти, ікри, таз, лопатки та потилиця. Тримайте натягнення тіла від маківки вгору, а стопи вниз, також відчуйте натягнення в потиличній частині, погляд при цьому спрямовуйте прямо перед собою. Прогин хребта в попереку збільшиться, живіт сам трохи втягнеться.

Це — результат того, що при розпрямленні легені та внутрішні органи піднялися на своє місце. У сутулому стані легеням не вистачає місця в грудній клітці, вони опускаються вниз, придавлюючи внутрішні органи, які також зміщуються вперед і в боки. Правильно стати під стіну — це лише частина завдання.

Тепер натягніть своє тіло вгору та вниз і перебувайте в такому стані лише 10 хвилин щоранку лише 40 днів поспіль. Відійшовши від стіни, продовжуйте ходити та стояти в такому ж стані увесь день. Через кілька днів ваше тіло розслабиться в такому положенні.

Після виконання цієї вправи, ви:

а) стоячи під стіною будете точно знати, якою має бути постава та зможете відтворювати її силою м’язової пам’яті в будь-який час в будь-якому місці;

б) при натягненні всього тіла включите в роботу стабілізуючі м’язи та сухожилля (в спорті, фізичної культури, бодібілдінгу, фітнесі й т.д. вони не розвиваються);

в) виробите звичку для підтримання правильної постави.

Завдання 2. Положення сидячи за столом

постава

Сядьте на табуретку такої висоти, щоб кути в місцях згину стопа-гомілка, коліна, таз-хребет складали по 90 градусів. Обидві стопи знаходяться на підлозі паралельно одна до одної. Верхню частину тіла та натягнення тримайте так, як і в позиції стоячи біля стіни. Висоту столу підбирайте таку, щоб не було можливості сутулитися.

Виконавши ці прості дії, ви будете здивовані простоті та зручності такого положення. І не важливо, сидите ви за комп’ютером чи столом на кухні. Зверніть увагу на трони царів, князів, лавки та столи людей лише кілька століть тому. Картинки в Ґуґлі та експонати в музеях дадуть підказку.

Завдання 3. Положення сидячи в автомобільному кріслі

Часто перебуваючи за кермом або в кріслі пасажира, ви деформуєте хребет в прискореному варіанті. Але і тут можна значно зменшити згубний вплив цивілізації та повернути процеси назад. Після виконання перших двох завдань, відчуєте положення тіла в автомобілі та після виготовлення декількох підкладок максимально посадіть себе в положення, як на табуреті.

Для цього потрібно буде самостійно виготовити ці підкладки з підручних матеріалів, можливо доведеться покласти під сідниці тонку подушку.

Положення спинки, а також підкладки повинні утримувати вашу розслаблену спину в максимально правильному положенні. Підкладіть під поперековий прогин порожню пластикову пляшку, об’ємом в 1,5 л — відразу відчуєте різницю.

Для розуміння правильної постави при сидінні в автомобілі візьміть кілька уроків верхової їзди на коні. Ваше тіло саме прийме природне правильне положення, інакше ви не зможете перебувати в сідлі. Введіть ці позиції тіла в свій спосіб життя і результати вас здивують.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Виправлення постави: що робити, щоб хребці не зміщувалися