Вся сила захисних масок у боротьбі з поширенням коронавірусу (відео)

Захисна маска досі не сходить з вуст найбільш запеклих її прихильників та противників, тож сьогодні до дебатів під’єднуються вчені з університету Нового Південного Уельсу. Щоб довести ефективність цього методу індивідуального захисту, вони використали LED-освітлювальні механізми та високошвидкісні камери.

“Якщо не знаєте, чи захисна маска справді від чогось допомагає і сумніваєтеся, яку ж із її численних видів обрати, — ми радо вам допоможемо”, – так описали свій експеримент самі вчені. В ході досліду ними було записано на плівку людей, які розмовляли, кашляли і чхали. В першому його варіанті комуніканти не носили масок, в другому — два різні види полотняних її видів, у третьому — на них була хірургічна захисна маска.

Найновіші дослідження фахівців з університету Нового Південного Уельсу щодо користі захисної маски

захисна маска

Після досліду науковці дійшли до висновку, що хірургічна захисна маска — найкращий засіб проти запобігання потраплянню до вашого організму часточок слизу та слини під час розмови, кашлю чи чхання. Все ж, на думку дослідників, “якщо ви не можете знайти саме таку маску — підійде і звичайна полотняна”. Чим більше у ній шарів — тим краще вона вас захистить.

Читайте також: Як позбутися зморшок без дорогих кремів і ін’єкцій? Поради остеопата

Людей, які розмовляли, кашляли та чхали, записали на відео. Вони мали на обличчі захисну маску або не мали її взагалі

захисна маска

Для наочності відео вчені застосували високошвидкісні камери та LED-підсвічування. Техніка дала їм здатність зробити видимими невидимі часточки. Так, експеримент довів, що під час розмови часточки також виділяються з людського рота, та при чханні й кашлі їх виділяється значно більше.

За даними вчених, захисна маска — необхідний засіб запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Якщо немає хірургічної — пригодиться принаймні 2-шарова тканинна

захисна маска

Залишивши осторонь суперефективну хірургічну маску, вчені все ж підрезюмували, що 1-шарова тканинна маска не така ефективна, як її 2-шарова колега. Якби вона була 12-шаровою — дорівнювала б за ефективністю захисту своїй лікарняній сестрі. Науковці пропонують:

  • складати тканину втроє чи вчетверо;
  • для нижніх шарів застосовувати водонепроникні матеріали;
  • цупка тканина буде для вас найкращим варіантом;
  • для найкращої циркуляції повітря захисна маска має бути виготовлена із бавовняно-шовкового чи бавовняно-фланелевого матеріалів.

Пропонуємо переглянути відео нижче:

А чи є захисна маска для вас захистом? Яку маску носите ви?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Вся сила захисних масок у боротьбі з поширенням коронавірусу (відео)