Як позбутися зморшок без дорогих кремів і ін’єкцій? Поради остеопата

Позбутися зморшок можна без дорогих кремів та ін’єкцій краси. Уповільнити процеси старіння й буквально повернути час назад допоможуть декілька нескладних вправ. Ви здивуєтеся, як і ми в Тутка, та вони — справді дієві. Остеопат дасть цінні б’юті поради.

Про те, як самостійно можна усунути ознаки старіння і повернути молодість шкірі, розповідає остеопат і краніопостуролог Володимир Животов.

Артеріальна кров — найкращий помічник

Кожного дня з телеекранів розповідають про чудодійні креми, які ефективно борються зі зморшками, роблячи шкіру рівною та гладкою. Однак далеко не всі жінки після застосування косметичних засобів залишаються задоволені результатом. І не дивно, адже найкращого ефекту можна досягти, не витрачаючи захмарних сум, а щодня приділяючи своєму обличчю лише кілька хвилин. Запам’ятайте: найкращий помічник у боротьбі з першими ознаками старіння шкіри — це артеріальна кров. Якщо шкіра обличчя буде отримувати достатній приплив крові та поживних речовин, вона буде швидше відновлюватися і повільніше старіти, перестане виглядати блідою та млявою.

Читайте також: 7 відмінностей між гарним і поганим стоматологом, про які знають лише одиниці

Також, якщо ви хочете позбутися зморшок, важливо, щоб відбувався гарний відтік венозної крові та лімфи, які забирають продукти обміну, оскільки при порушенні відтоку на обличчі можуть з’явитися набряки й синці під очима, воно стане округлим, а щоки провиснуть під вагою рідини, що зібралася в тканинах. Доводити шкіру обличчя до такого стану, звичайно ж, не можна, адже в цьому випадку жодні розрекламовані косметичні засоби допомогти вже не зможуть. Тонус обличчя потрібно підвищувати за допомогою масажної техніки, тільки так ви зможете впливати на судини, щоб відновити правильний кровообіг.

позбутися зморшок

Розслаблюємо шию

До шкіри обличчя кров проходить через шию, тому для того, щоб підготувати ваше обличчя до масажу, спочатку необхідно розслабити м’язи шиї. Якщо вони будуть напруженими, судини залишаться в затисненому стані. Якщо ж м’язи будуть еластичними й розслабленими, кров буде рухатися вільно, і тоді ефект від масажу буде набагато вищим.

1. Стійте прямо, сильно потягніть ліву руку вниз. Голову при цьому потрібно тягнути в протилежному напрямку. Якщо ви все робите правильно, то відчуєте, як натягуються м’язи шиї з лівого боку між плечем і головою. Тепер, зберігаючи натягування м’язів, повільно змінюйте положення голови, нахиляючи її спочатку трохи вперед, потім назад. Повторіть ті ж маніпуляції з протилежною стороною тіла. Ця вправа дозволить розтягнути всі волокна м’язів бічної поверхні шиї.

2. Випряміться, потягніть одночасно дві руки вниз, голову закиньте назад. Залишаючись в цьому положенні, потягніться підборіддям вперед і вгору.

3. Наступна вправа проводиться лежачи на спині, в ній працюють тільки руки. Ляжте на спину, складіть руки в замок на потилиці, розслабте шию. За допомогою тяги рук нахиліть голову до грудей і потім дуже повільно поверніть її з боку в бік. Ви повинні відчути, як розтягуються ваші м’язи. Після цього повільно поверніть голову в початкове положення.

Як масажувати обличчя?

позбутися зморшок

Тепер можна переходити до масажу обличчя. Вправи найкраще виконувати лежачи: в такому положенні м’язи шиї та обличчя будуть максимально розслабленими. Масаж виконуйте відразу обома руками, закінчуючи всі рухи в висхідному напрямку, немов піднімаючи шкіру обличчя вгору. Завершення рухів низхідним напрямком є ​​помилкою, тому що так ви немов тягнете шкіру до землі.

Для того, щоб підтягнути овал обличчя та позбутися зморшок, потрібно рухатися вказівним, середнім і безіменним пальцями від середини підборіддя по краю нижньої щелепи до виличної дуги. Вправу радимо виконувати кілька разів, роблячи досить відчутний тиск на тканини.

Щоб розслабити чоло і розгладити зморшки, потрібно вказівним, середнім і безіменним пальцями рухатися від середини лоба до скроневих зон. Після цього — по діагоналі вгору від скронь до верху. Потім знову поставте пальці на вихідну позицію і злегка натисніть на шкіру, змістившись лише на кілька міліметрів. Продовжуйте повторювати дану вправу, «розігріваючи» тканини доти, поки не відчуєте, що ваше чоло розслаблене.

позбутися зморшок

Круговий м’яз рота можна розгладити, умовно малюючи пальцями посмішку. Поставте вказівний і середній пальці під нижньою губою, постарайтеся відчути, як зігріваються і розслабляються тканини під ними, а губа немов «наливається». Після цього починайте малювати собі посмішку: обережно проводьте пальцями до куточків рота, злегка підтягуючи їх вгору. Аналогічні дії виконуємо з верхньою губою, рух має бути строго горизонтальним. Вправу необхідно виконувати кілька разів, чергуючи верхню губу з нижньою. Завершуємо нижньою губою.

Зменшити набряки, позбутися зморшок і підтягнути шкіру навколо очей можна так: поставте вказівний і середній пальці по обидва боки від спинки носа. Обережно виконуйте ковзні рухи зі спинки носа в боки, потім рухайтеся по верхньому краю вилиці до її бічної поверхні. Завершуємо вправу рухом вгору до скронь.

Щоденний самомасаж обов’язково принесе свої плоди та допоможе вам самостійно позбутися зморшок. Багато жінок, які щодня виконували вправи протягом хоча б місяця, не тільки помічають зовнішні поліпшення, але і повністю перестають відчувати потребу у зволожувальному кремі. Це свідчить про те, що шкіра почала одержувати достатнє живлення, тож аналогічно мати поганий вигляд вона не може.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як позбутися зморшок без дорогих кремів і ін’єкцій? Поради остеопата