Тренер розповіла про фітнес те, про що іноді не знають навіть досвідчені спортсмени

Мода на регулярні фізичні тренування вже давно увійшла в життя суспільства. Соцмережі рясніють фотографіями панянок в кольорових лосинах, які наполегливо тренуються в залі задля красивої фігури. Але навіть досвідчені спортсмени можуть опинитися у владі помилок, якими сповнена фітнес-індустрія. Саме їх і постаралася розвіяти блогер і тренер Тамара Єфремова.

Колектив Тутка виступає за здоровий спосіб життя (в загальному), тому пропонує взяти до уваги поради Тамари.

  • Мета фітнесу — підтримання високого рівня життя і мінімум захворювань. Замучити своє тіло криками, навантаженнями і вагами — маячня, тому що ви набудете мільйон проблем: опущення органів, травми суглобів… А навіщо ці проблеми, якщо зробити сідниці красивими можна і без цього.
  • Біль у м’язах після тренування — не завжди показник якісного тренування. Вона свідчить про мікропошкодження м’язової тканини. Велика кількість мікропошкоджень гальмує ріст м’язів.
  • «Роботу» м’язів відчути неможливо. Коли ви напружуєте м’яз і відчуваєте печіння — це не показник «роботи». Найчастіше це навіть погано. Ви можете і не відчувати печіння, але ваш м’яз при цьому буде працювати максимально ефективно.
  • Критеріями гарного тренування є відсутність болю/травм і результат.

  • «Протискування» сідниць в присідання (виведення тазу вперед) – погано! Те, що ви відчуваєте, називається «компартмент-синдром», це призводить до тканинної ішемії (дисфункція, пошкодження тканини або органу).

Читайте також: Чому для схуднення краще більше ходити, ніж бігати

  • Гарне розтягнення — це красиво. Але, на жаль, еволюція не припускала, що ми в XXI столітті вирішимо сідати на шпагат за місяць. Шпагат — НЕ фізіологічна норма рухливості, таке розтягнення призводить до нестабільності суглобів і травм. Після таких дій наші зв’язки стають, як розтягнута ґумка, вони не здатні фіксувати суглоб при різких рухах і роботі з вагами.
  • Якщо ви досить худа (худорлява), але живіт все одно вивалюється, то вам потрібно працювати з хребтом, а не з пресом. Гіперлордоз є частою (але не єдиною) причиною такого живота.
  • Якщо ви не хочете нашкодити органам малого тазу — не втягуйте живіт. Втягнутий живіт призводить до порушень природних процесів в організмі.

тренування

  • Фітнес-корсет для талії — пекло! Мало того, що він впливає на м’язи тазового дна, так ще й обмежує рухи грудної клітки. Талію він не зробить (тільки під час носіння).
  • Часто при роботі з важкими вагами використовують атлетичний пояс. Начебто безпечна штука, але не зовсім. Правильний механізм його використання — на видиху. Тобто щоразу, коли ви піднімаєте штангу, ви видихаєте. Але в повсякденному житті немає поясу, а побутові тягарі є, і для безпеки в побуті ми використовуємо «прийом напруження» (вдих). Тільки тіло запам’ятало, що зазвичай ви видихаєте. А без поясу і з вагою такий прийом на видиху може привести до травми.
  • «Вакуум» – розрекламована вправа. По-перше, вона не несе стільки користі, як всі кажуть. По-друге, може нашкодити. Якщо у внутрішніх органах є запальні процеси, робити його не можна, а дізнатися про запальні процеси можна тільки у лікаря. Тобто, щоб зробити «Вакуум», вам потрібно продіагностувати всю черевну порожнину. Породіллям, які недавно народили дитину, і людям із зайвою вагою цю вправу робити не варто, оскільки немає руху в ребрах.
  • Перегинатися в спині, виконуючи підіймання штанги лежачи, не варто. Це може привести до травми міжхребцевого диску і згодом до грижі.

тренування

  • Пошкодження меніска — одна з найчастіших спортивних травм. Зазвичай меніск травмується внаслідок різкого кругового руху в колінному суглобі при фіксованій стопі, занадто різкого розгинання в коліні, падіння на коліно або удару по ньому. Будьте уважні.
  • Тренажер Сміта — в чорному списку тренажерів. Під час присідання в ньому на вас діють дві протилежно спрямовані сили, що може привести до травми коліна. Найбезпечніші в цьому плані віджимання ногами.
  • Кетодієта небезпечна для мозку, через те, що нашій сірій речовині потрібні вуглеводи. Відсутність вуглеводів — стрес.
  • Вчені довели, що інтервальне голодування не є найкращим способом скинути вагу. Та й навіщо голодувати, якщо можна збалансовано харчуватися і худнути.

тренування

  • Правильний спосіб життя не є сенсом життя. Тому зважувати їжу перед вживанням — це зайве фокусування на своїх діях, що може привести до стресу. Якщо важко на око визначити калорійність це можна вирішити за допомогою мірного посуду (моя думка).
  • Приймати вітаміни просто так не варто. Вітаміни приймаються за призначенням лікаря. Найкращою профілактикою всіх захворювань є збалансоване харчування, правильне фізичне навантаження, сон, відсутність стресу.

А які поради ви вважаєте найбільш корисними? Може, вам самим є що сказати на тему?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Тренер розповіла про фітнес те, про що іноді не знають навіть досвідчені спортсмени