Спалюємо жир за правилами: ТОП-5 вправ, які допоможуть позбутися від 5 проблемних зон

Скажіть, де у вас накопичився зайвий жир, і ми розповімо, які у вас проблеми зі здоров’ям! П’ять проблемних жіночих зон і п’ять вправ, які допоможуть з ними впоратися.

Багато жінок стикаються з проблемою зайвої ваги і шукають ефективні способи боротьби з нею. Та не всім відоми про те, що за локалізацією жирових відкладень можна зробити висновок про стан здоров’я. І якщо ви хочете схуднути, то важливо розуміти, чому на тих чи інших ділянках вашого тіла накопичується жир.

жир

Проблемні зони і боротьба із зайвою вагою

Боки

Якщо з боків утворилися складки жиру, отже потрібно перевірити щитовидну залозу. Скупченню жиру в цій області сприяють тиреоїдні гормони і для розв’язання проблеми одного збалансованого харчування недостатньо. Щоб не допустити погіршення ситуації, життєво важливо виключити ймовірність проникнення в організм важких металів. Містяться вони переважно в неочищеній воді, а також входять до складу зубної пасти. Але якщо ці метали вже є в організмі, тоді від них потрібно терміново позбуватися.

Читайте також: Час перетравлювання їжі в шлунку людини

Живіт

Ймовірно, ви не раз зустрічали людей худорлявої статури, але з великим животом. Це означає, що людина вже давно перебуває в стані стресу, оскільки постійне хвилювання і тривога провокують скупчення жиру саме в зоні живота. Тому перед тим, як приймати заходи щодо боротьби із зайвими кілограмами, потрібно налагодити роботу нервової системи. Можливо, буде потрібно не тільки прийом заспокійливих препаратів, але і консультація фахівця.

Стегна

У багатьох людей на стегнах накопичуються зайві кілограми, виглядає це непривабливо і таким людям складно вибрати відповідний одяг, не кажучи вже про спідню білизну. Стегна збільшуються в розмірі зазвичай через надмірне споживання солодкої і борошняної продукції з високим вмістом вуглеводів. Внаслідок такого харчування організм починає інтенсивно виробляти інсулін. Розв’язати проблему можна шляхом повного виключення з раціону вуглеводів. Білий хліб краще замінити зерновими хлібцями, а солодощі — медом і фруктами.

Коліна

Деякі люди не надають особливого значення потовщеним колінам і воліють ховати недоліки фігури під штанами, хоча відчувають якийсь внутрішній дискомфорт. Жир накопичується на цих ділянках в тому випадку, якщо людина вживає багато солоної або навпаки, солодкої їжі. При такому харчуванні в ділянці колін підвищується кількість рідини. Для усунення проблеми потрібно мінімізувати споживання солоних і солодких продуктів, а також раз на тиждень влаштовувати розвантажувальні дні.

Груди

Стан молочних залоз безпосередньо залежить від гормонів і якщо в цій ділянці накопичується жир, отже, в організмі надлишок естрогену. Підвищення рівня цього гормону може відбуватися з двох причин:

  • при вживанні певних продуктів, що провокують підвищення естрогену або за допомогою отримання цього гормону із зовнішнього середовища;
  • при самостійному виробленню організмом великої кількості цього гормону.

У будь-якому випадку важлива своєчасна консультація професіонала, який зможе підібрати оптимальне лікування. Дивно, але надлишок естрогену можна пояснити логічно. Організм людини кожен день підпадає під вплив шкідливих сполук — пестицидів, гербіцидів і гормонів росту, що містяться в харчових продуктах. Крім того, люди практично щодня користуються косметикою, мийними засобами, пластиковим посудом та іншими речами, що містять властивості естрогену та хімічні речовини.

Все це призводить до скупчення зайвих кілограмів і активному виробленню гормону з жирових клітин.

Підвищити кількість естрогену в організмі можуть і штучні гормони, які застосовуються при гормональній терапії, а особливо підвищення його рівня провокує зловживання алкогольними напоями, прийом певних лікарських препаратів, захворювання серця і судин, цукровий діабет, підвищений тиск і хронічний стрес.

І найстрашніше в такій ситуації — жир може накопичуватися не тільки зовні, але і глибоко всередині. А це особливо негативно впливає на здоров’я, оскільки внутрішній жир порушує обмінні процеси, тисне на органи, псує поставу і призводить до погіршення загального стану організму. В такому випадку фігура округлюється, збільшується не тільки груди, а й живіт, стегна та інші частини тіла. Виправити ситуацію можна тільки за допомогою помірних і тривалих кардіонавантажень.

жир

Повернемося до зовнішнього жиру, який розташований між шкірою і м’язами. Він з’являється внаслідок неправильного харчування і відсутності фізичних навантажень. Найбільш ефективний спосіб позбутися від нього — це вживати менше калорій та регулярно займатися спортом. Але потрібно враховувати, що організм не зможе спалювати більше 700 гр жиру щодня, тому потрібні регулярні, але помірні тренування, а також збалансоване харчування (слід вживати більше продуктів, що містять вітаміни A і D).

Важливо розуміти, що не можна виснажувати себе постійними тренуваннями і голодуванням, оскільки в цьому випадку жирові клітини просто зменшаться на деякий час, але нікуди не зникнуть. Якщо є бажання схуднути потрібно змінити спосіб життя і мислення, інакше вага та жир незабаром повернуться на місце.

Як правильно худнути

Якщо ви не будете завжди піклуватися про себе, то ваше життя може перетворитися на виснажливу гру, при якій взимку ви будете худнути, а влітку гладшати за тиждень відразу на кілька кілограм. Отже, щоб запустити процес схуднення, необхідно:

  • займатися гімнастикою. Багато людей люблять «заїдати» стрес. Організм сам робить цей вибір, оскільки перетравлення їжі та психологічні переживання забирають багато енергії, а коли ми переїдаємо, то заспокоюємось на підсвідомому рівні. Крім того, в стані стресу організм потребує більшої кількості жиру, тому людям хочеться з’їсти смажену картоплю або соковитий стейк. Щоб не переїдати, важливо намагатися заспокоїтися і в цьому допоможуть гімнастичні вправи. Гарних результатів вдається добитися за допомогою занять йогою. Також ви можете зайнятися в’язанням або вишивкою. Важливо знайти справу, яка допоможе вам знайти душевний спокій;
  • навчитися розрізняти голод і апетит. Найкращий спосіб — це вживати їжу тільки при сильному відчутті голоду, але, зрозуміло, не варто впадати в крайнощі та цілеспрямовано не їсти протягом усього дня. Можна скористатися наступною схемою: поснідати, через кілька годин трохи перекусити, потім ситно поїсти в обід і наостанок повечеряти. Якщо не вдається приборкати апетит, а до обіду або вечері чекати довго, можна випити чашечку зеленого чаю з медом, це наповнить шлунок і трохи зменшить відчуття голоду;
  • змінити підхід до харчування. Для схуднення важливо не просто обмежити прийом жирної їжі, потрібно усвідомлювати цінність вживаних продуктів. Цьому питанню важливо приділити особливу увагу, поки тільки підкреслимо, що не варто збагачувати раціон знежиреними продуктами, оскільки в більшості своїй вони містять порожні вуглеводи, а це може прискорити набір ваги;

  • намагатися не нашкодити здоров’ю. Процес схуднення довгий і непростий, тому не варто сподіватися, що якщо відмовитися від їжі на тиждень, то вдасться швидко привести себе в форму. Так ви лише нашкодите здоров’ю. Насправді людський організм за 7 днів у кращому випадку зможе позбутися від 700 г жиру. І таких результатів складно досягти без правильного підходу до харчування і фізичних навантажень;
  • вживати страви, зварені на пару. Продукти, приготовані на пару, дуже корисні для організму. При такому харчуванні вдасться швидше позбутися від жиру і наситити організм необхідними вітамінами;
  • стежити за тим, які спеції ви додаєте в їжу. Якщо ви любите м’ясо, обсмажене в панірувальних сухарях, то вам варто знати, що такі сухарі під час готування поглинають олію і тільки додають калорій м’ясу. Використовуйте замість сухарів кунжут і перець. Не варто купувати готові приправи з підсилювачами смаку і значним вмістом солі;
  • уважно читати інформацію на упаковці тих чи інших продуктів. Деякі продукти, на упаковці яких написано «легкий» або «низькокалорійний» містять порожні вуглеводи. Потрібно навчитися розуміти різницю між «низькокалорійними» і «знежиреним», а також «легкими» і «дієтичними» продуктами;
  • навчитися дихальних вправ. Правильне дихання допомагає розслабитися і придушити почуття голоду. Виконувати дихальні вправи не складно, наприклад, один з ефективних варіантів — прийняти зручну позу, розслабитися, повільно вдихнути, розправити плечі та втягнути живіт, після чого не поспішаючи видихнути, а потім повторити дії в зворотному порядку — надути живіт і розслабити плечі. Ще одна гарна вправа — вдихнути через ніс повітря три рази до повного наповнення грудної клітини і не поспішаючи, трьома короткими ривками видихнути через рот. Не відволікайтеся під час вправ і зосередьтеся на своїх відчуттях. Потрібно врахувати, що схуднути вдасться, якщо виконувати комплекс вправ і усвідомлювати, як відбуваються обмінні процеси в організмі і як функціонує травна система. Також важливо розібратися, що служить причиною збільшення ваги.

Вправи для схуднення

Перш ніж розпочати заняття, треба зрозуміти, з яким саме жиром ви будете боротися. Якщо ви хочете прибрати великий живіт, тоді вам потрібні помірні, але довгі кардіонавантаження. Якщо ви хочете мати гарний прес, тоді придивіться до комплексу вправ для зменшення жиру і виведення з м’язів надлишків глікогену. Зупинимося докладніше на останньому пункті та з’ясуємо, чому важливо звільняти м’язи від глікогену.

Глікоген відноситься до складних вуглеводів, що складається з безлічі молекул глюкози. Він відповідає за запаси енергії і коли його рівень знижується, тоді організм починає виробляти ферменти, що сприяють розщепленню глікогену, що міститься в м’язах, до глюкози. Так вдається отримати додаткове джерело енергії. При надходженні в організм будь-якого вуглеводу, при перетравленні він перетворюється в цукор і глюкозу, які проникають в кров. Глюкозу організм використовує як пальне і створення енергетичного резерву, а після її перетворення в глікоген відбувається накопичення жирових відкладень. Усвідомлюючи весь цей процес, легко зрозуміти, чому люди, які вживають багато вуглеводів, повніють.

Повернемося до вправ, які рекомендується робити, якщо ви хочете привести себе в гарну форму, зменшивши жировий прошарок:

1. Станова тяга – це вправа, яка вимагає великих енерговитрат, оскільки в роботу вмикається увесь організм. Починайте заняття з легких гантелей (досить 10-15 підходів), поступово збільшуючи навантаження.

2. Присідання чудово допомагають схуднути, оскільки в процесі витрачається багато калорій.

3. Аеробні навантаження (стрибки, прискорена ходьба, біг) дають максимально позитивний результат в поєднанні з вищевказаними вправами. Досить займатися 40 хвилин в день.

4. Вакуум – дуже гарна вправа для пресу, що допомагає зміцнити м’язи і сформувати струнку талію. Для вакууму треба лягти, видихнути повітря, втягнути живіт на кілька секунд, потім розслабитися.

5. Планка – універсальна вправа для розробки м’язів всього тіла. За одну хвилину вдається спалити значну кількість калорій.

Врахуйте всі рекомендації, якщо хочете досягти ідеальної форми тіла та прибрати зайвий жир.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Спалюємо жир за правилами: ТОП-5 вправ, які допоможуть позбутися від 5 проблемних зон