Помилки поводження з чавунним посудом і способи їх усунення

Чавун — посуд на всі часи. Такий кухонний інвентар явно не буде зайвим на будь-якій кухні. Крім настільки очевидних переваг, як рівномірне нагрівання і тривале збереження тепла, чавун відомий тим, що підходить для приготування в будь-яких умовах: від плити і духовки до грилю і багаття. При належній увазі та регулярному догляді чавунне начиння можна передавати у спадок. Однак, щоб чавун служив практично вічно, з ним потрібно навчитися правильно поводитися.

Занадто багато способів очищення

чавун

Коли мова заходить про те, як найкраще чистити чавун, можна почути найрізноманітніші думки. У хід йде і сіль, і господарське мило, і навіть спеціальні інструменти для очищення. Однак акцент потрібно робити не на способі миття і допоміжних засобах, а на сушінню чавунного посуду. Гарантією того, що чавун прослужить довгі роки, є саме якісне висушування.

Висушують чавун не природним способом, а на плиті або в духовці.

В цьому випадку в порах не залишиться вологи, яка може викликати іржу. При регулярному догляді для миття сковороди буде достатньо гарячої води і м’якої нейлонової губки. Надлишки олії перед миттям радимо зібрати паперовою серветкою.

Читайте також: Як врятувати страву, якщо ви її зіпсували: 8 маленьких таємниць

Неправильне приготування до роботи

чавун

Деякі виробники, як, наприклад, Lodge, продають вже готовий до роботи посуд. Але іншому чавунному начинню перед використанням потрібна додаткова обробка. Вона полягає в тому, що посуд миють, висушують, потім наносять на поверхню тонкий шар олії, перевертають посуд догори дном і просмажують протягом години в духовці при 180 градусах. Потім духовку вимикають і залишають посуд остигати в духовці до кімнатної температури. Після того, як вона охолоне, на внутрішню поверхню необхідно нанести невелику кількість олії.

Їжа, що прилипає до поверхні

Якщо перед використанням посуд належним чином просмажили і змастили олією і за ним регулярно доглядають, нічого до нього прилипати не буде. Якщо все-таки ви стикнулися з цією проблемою, це можна пояснити кількома причинами: при приготуванні використовувалося мало жиру і поверхня посуду була недостатньо змащеною, в страві містилося занадто багато цукру або ж сковорода просто потребує профілактичного просмажування. Спосіб виправити це — очистити посуд губкою від пригорілих частинок їжі, вимити і поставити на 20-30 хвилин в розігріту до 100 °C духовку. Потім остудити посуд, змастити олією і знову поставити в духовку, розігріту вже до 180 °C, і залишити на 1 годину. Потім насухо витерти і змастити тонким шаром олії.

На поверхні з’явилася іржа

Іржа для чавуну — ще не вирок.

Щоб її позбутися, посуд потрібно лише замочити приблизно на годину в розчині оцту і води у співвідношенні 50/50. Після замочування сковороду треба просушити, після чого зібрати з поверхні іржу за допомогою сухої кухонної солі. Для захисту від повторної іржі після цього посуд змащують тонким шаром рослинної олії і просмажують протягом однієї години в духовці. Точкову, одиничну іржу зчищають мочалкою, а потім сковороду миють і просмажують, так само як і після оцтової ванни.

Невміле змащування

Деякі люди вважають, що термін життя чавуну продовжує рослинна олія і посуд просто потрібно змастити. Однак вони не беруть до уваги той факт, що перед змащуванням його необхідно спочатку вимити, а потім ретельно просушити.

Якщо посуд буде погано вимитий або на ньому залишаться краплі вологи, жодного результату від змащування посуду не буде.

ТУТКА - Відпочивай корисно
Помилки поводження з чавунним посудом і способи їх усунення