Досвідчена косметологиня поділиться 12-ма порадами, які зекономлять вам час та гроші

Євгенія Драгунська – косметологиня з 25-річним досвідом. Вона – авторка книги: «Відверта розмова з косметологом». Можна сказати, що лікарка реставрує людські обличчя, змиваючи з них відбиток часу. Жінка веде свій Інстаґрам-блог, де відповідає на найбільш злободенні питання своїх читачів, ділиться таємницями краси й здоров’я.

обличчя

Ми в Тутка подумали, що наші читачі, мабуть, також хотіли б одержати кваліфіковану консультацію спеціалістки, як правильно доглядати за шкірою. Тож сьогодні публікуємо поради Євгенії.

Більшість проблем зі шкірою пов’язані з харчуванням

Здебільшого шкірні проблеми – це наслідок неправильного харчування, в якому переважають одні елементи та бракує інших.

  • Сухість шкіри спричиняється нестачею таких елементів, як цинк, селен, вітаміни Е та D чи внаслідок гіпотиреозу – замалої кількості гормонів щитоподібної залози.
  • Передчасне старіння виникає або через низький рівень холестерину, або високий феритину, чи через брак тригліцеридів (жирів, основних джерел енергії для організму).
  • Демодекоз (чи оральний дерматит) вражає той організм, який вживає багато цукру та глютену. Прищі – реакція тонкого кишківника та підшлункової залози на молочні продукти, алкоголь та глютен. Себорея – це і нестача води, і засилля вуглеводів. І всі ці нездужання характеризуються почервонінням обличчя.
  • Незначні висипання на чолі – з’їли забагато цукру.
  • Вугрі та почервоніння на щоках та підборідді – ознака порушення секреції жовчі, особливо якщо ви зловживаєте молочними продуктами.

Читайте також: Як виглядати на 7 років молодше за допомогою японського масажу обличчя коругі

Чому так хочеться деяких продуктів?

обличчя

Євгенія часто чує від своїх пацієнтів: «Жити не можу без шоколаду, сиру чи м’яса». Причиною таких «забаганок» може слугувати нестача важливих елементів:

  • Гостре бажання шоколаду – нестача магнію.
  • Солоних або гострих продуктів – серотоніну та ознака зниженого тиску.
  • Дивні смакові захцянки (їжі, яка не є їжею) – цинку та заліза.
  • Якщо пацієнт розповідає, що не може обійтися без сиру чи ковбаси – тут більше психологічні проблеми. Варто звернутися до профільного фахівця.

Задля встановлення правильного курсу лікування косметолог попросить вас здати необхідні аналізи, щоби бачити загальний стан вашого організму. Ну і, звісно, без дієти не обійтися.

Мішки під очима – що робити?

обличчя

Припухлості під очима – це жири, які дуже люблять воду та до яких не доходить кров. Якщо ви також від них страждаєте, то вчиніть так:

  • Скористайтеся ваготонічним кремом (з екстрактом кінського каштану, листя червоного винограду, конюшини, ліщини чи кофеїну) не швидше, ніж за 3 години до сну. Найкраще наносити його товстим шаром зранку, і через 10 хвилин серветкою зняти залишки.
  • Ввечері не споживайте білку та солоної їжі. А найкраще – нічого не їжте за 4 години до сну.
  • Якщо набряки дуже сильні та спричиняють вам дискомфорт – допоможе втручання пластичного хірурга.

Маски з огірка чи картоплі біді не зарадять. А навіть зашкодять, повністю висушуючи шкіру під очима. Косметологічні процедури дають короткотривалий ефект.

Які шкірні формування варто видалити?

Декотрі з них справді варто видалити зі шкіри, адже вони послаблюють імунну систему та можуть спричинити виникнення гірших недуг. До таких дерматологічних проблем віднесемо:

  • Кондиломи – вірусні розростання на шкірі та слизових.
  • Бородавки – також вірусного походження. З’являються у формі ороговілих потовщень на долонях та стопах.
  • Ксантоми – численні жовтувато-червоні пухирці на шкірі. Часто зустрічаються на повіках.
  • Кератоми або «старечі бородавки». Якщо травмувати їх – вони стають злоякісними.
  • Родимки – наслідки папіломавірусу, які ще недорозвинулись та не досягли достатньої пігментації.
  • Папіломи – вірусні формування на шкірі людини.

Не плутайте папіломи та родимки. Родимка – плоске шкірне утворення, яке не підноситься над нею і яке краще не чіпати. Все інше – папіломи, котрі з’являються після стресів, вагітності та інфекцій. Не «виривайте» папіломи самотужки – «корінь» залишиться, і вона знову виросте.

Причини передчасного старіння

Одним “із гормонів молодості” називають білок феритин. Останній – це сполука, яка забезпечує організм залізом.

Нормальна кількість феритину – 60-80мкг/л. Якщо він опускається нижче позначки у 50 мкг, організм страждає від таких неприємних наслідків як головні болі, відчуття слабкості та втоми, втрата волосся, ламкість нігтів та поганий стан шкіри.

Найчастіша причина зниження рівня феритину – гастрит, будь-яка патологія шлунково-кишкового тракту та виразки. Жінкам впродовж менструального циклу обов’язково варто приймати харчові додатки із залізом, адже феритин втрачається разом із кров’ю.

Варто пам’ятати, що передчасному старінню може посприяти і високий рівень феритину, що виникає після надмірного вживання заліза та може призвести до численних проблем зі здоров’ям.

Причини целюліту

Косметологи вбачають причину целюліту в затримці рідини у жировій тканині. Целюліт не одразу стає видимим, а вже очевидні його прояви видно після багатьох років набрякання організму.

Назвемо основні причини целюліту:

  • Поверхневе грудне дихання. Багато людей практикує діафрагмальне дихання, і целюліту в них не буде, навіть якщо вони мають варикоз та зайву вагу. Правильне дихання краще розганяє лімфу, ніж би це зробив досвідчений масажист за кілька тижнів масажу.
  • Вуглеводи та молочні продукти. Бутерброд з сиром перед сном затримує від 2,5 до 3 літрів води в організмі.
  • Порушений питний режим. Якщо організму бракує рідини, формується міжклітинний набряк і целюліт стає видимим.
  • Сидячий спосіб життя. 45-хвилинні прогулянки хоча б тричі на тиждень допоможуть розігнати лімфатичну систему та покращити мікроциркуляцію крові. Та не варто ходити більше, аніж 30 хвилин за один раз.

Як ефективно боротися з целюлітом

Дренажні процедури – саме вони ефективно воюють з целюлітом:

  • Дермотонія (вакуумний масаж роликом)
  • Озонові процедури
  • Кавітація – руйнує жирові клітини низькочастотними ультразвуковими хвилями
  • Обгортання
  • Пресотерапія – тип масажу, який застосовує пресоване повітря
  • Міостимуляція або електростимуляція м’язової тканини
  • Масаж

Не забувайте, що ефект від таких процедур тимчасовий. Діуретичні препарати також не зарадять, а лише погіршать стан.

Чи варто витрачатися на салонний мікронідлинг?

обличчя

Мікронідлинг (мікроінглінг, дермаролінг) – косметична процедура, яка використовує валик з численними голками. Ним проводять по обличчю й таким чином розгладжуються зморшки. Та все ж, якщо все так просто, чому наші обличчя не сяють молодістю та здоров’ям?

Зморшки самі по собі нагадують шрами, шкірні шрами. Якщо ви проводите по них голками, хімічним пілінгом чи лазером, виникне запалення. Вона спровокує вироблення колагену, що відповідає за еластичність та гладкість обличчя. Серед голкової терапії особливо виділяють мезотерапію – ін’єкції вводяться у верхній шар шкіри.

Якщо мезотерапію обов’язково проводять під медичним наглядом, то мікронідлинг можна провести і вдома. Вам треба лише купити ролик з голками, однак не сподівайтеся на неймовірний ефект: покращиться мікроциркуляція крові та поглинання лікувальних засобів, які ви наносите на обличчя. Найголовніше – пильнувати, щоб на шкіру не потрапила інфекція. Тому ретельно мийте обличчя та дезінфікуйте ролик хлоргексидином.

Уся правда про плазмоліфтинг

обличчя

Плазмоліфтинг — це вливання плазми у кров пацієнту. Процедура покращує еластичність шкіри, її колір, знімає пігментацію та запалення, розгладжує зморшки.

Пробірки з кров’ю ще мають у своєму складі гепарин. Речовина наділена протизапальним ефектом, активує метаболізм тканин, поліпшує мікроциркуляцію, тим самим знімає набряки.

Якщо не можете зважитися на процедуру, вживайте більше вітамінів, а менше алкоголю, цукру, глютену та молочних продуктів.

Скільки разів на рік обов’язково ходити на чистку обличчя до косметолога?

Шкіра — орган, здатний до самоочищення, він не потребує додаткової допомоги, окрім як у випадку захворювання. Я зараз не маю на увазі прищі, де чистка стає обов’язковою медичною процедурою очищення пор. Я маю на увазі шкіру в загальному сенсі.

Скажімо, відома ультразвукова чистка – це не що інше, як масаж віброхвилями зі спеціальною лопаткою, аналогом до якої є звичайне скрабування. Якщо ваш майстер краси саме так намагається опрацювати прищі — ви маєте справу з низькокваліфікованим самоучкою, тож будьте пильні.

Те ж саме можу сказати і про вакуумне очищення: добре, та не обов’язково.

  • Чорні цятки прекрасно забирає майже кожна глиняна маска. Не варто вичавлювати їх – назавтра з’являться нові.
  • Нерівності шкіри неможливо забрати шляхом її очищення – зарадить лише пілінг. Влітку скористайтеся сезонними масочками на основі кислоти.

Євгенія обирає відлущувачі та кислотні маски один раз на місяць.

Знімаємо стрес без пігулок

Яка мета спа-процедур? Допомогти людині розслабитися, посилити кровотік в шкірі та розігнати нові жирові утворення. Спа-догляд покращує стан шкірних покривів, розщеплює целюліт, посилює загальну опірність організму.

Якщо ви не хочете вдаватися до процедур спа-салону, організуйте собі вдома олієтерапію. Перед душем нанесіть на шкіру будь-яку олію, обмотайтеся рушником (якого не шкода) та полежте так 20-40 хвилин. Потім прийміть душ як звично.

В олії міститься вітамін А. Під час емоційних стресів печінка накопичує ретинол, а довколишнім органам його бракує. Якщо організм розуміє, що одержує вітамін А, то розуміє, що стрес позаду, і заспокоюється.

Тому не варто після стресів приймати вітамін А в таблетках і додатках. Так його кількість в печінці зросте до критичного рівня.

Приймайте скипидарові ванни

Таку складну фізіотерапевтичну процедуру, як бальнеотерапія, можна провести і вдома. Купіть для цього скипидар чи терпентинову олію – маленьку пляшечку рідини, котру продають в аптеці. За низького тиску придбайте засіб білого кольору, а за високого – жовтого. Біла відновлює тіло, його рухливість, відтерміновує процес старіння; жовта – коригує форму тіла, стимулює метаболізм, відновлює еластичність шкіри.

Увечері наповніть ванну водою 50-55 градусів, розчиніть в ній 20 мг рідини. Зануртеся у воду та дочекайтеся, допоки чоло не спітніє (зазвичай на це іде від 6 до 15 хвилин). Якшо після 15 хвилин нічого не сталося, виходьте з ванни та повторіть процедуру наступного дня, попередньо додавши до води 40 мг ліків.

Скипидарова ванна викликає легке відчуття печіння на ліктях і внутрішній частині стегна. Вийдіть з води, не витирайтеся, обгорніться рушником і ляжте під ковдру. Ви можете так і заснути. Якщо ж ні, через годину прийміть душ та переодягніться в сухий одяг.

А що б ви хотіли запитати у косметолога? 

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлюючий характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Досвідчена косметологиня поділиться 12-ма порадами, які зекономлять вам час та гроші