Дерматологи поділилися найгіршими порадами із догляду за шкірою

Шкіра — найбільший орган нашого тіла, і догляд за нею -— ключ до здоров’я усього організму. Проте певні міфи догляду за нею не тільки неефективні, а й можуть нашкодити.

Тутка дослідив 7 загальних методів догляду за шкірою, про ефективність яких можна посперечатися.

1. “Спеціальні вправи допоможуть прибрати зморшки довкола очей”

шкіра

Гімнастика для обличчя також може бути шкідливою. Шкіра — еластичний орган, і надмірний тиск на неї може її розтягнути. Зморшки виникають від надмірного впливу на шкіру, тож після тренувань можуть лише посилитися.

2. “Зубна паста висушує вугрі”

Звісно, зубна паста має охолоджувальний ефект і тимчасово може припинити свербіння, вона здатна спричинити подразнення шкіри. Вона створюється для зубів і має інший, аніж потрібен для шкіри, рівень pH (pH шкірного покриву потребує достатньо кислоти, і перевищення його ризикує завершитися подразненнями).

Читайте також: Як правильно підтримувати здоров’я щитоподібної залози

3. “Засмага очищує шкіру від акне”

шкіра

Засмага справді на певний час може зняти почервоніння запаленої шкіри, та не варто нею зловживати. Сонце висушує природній жир шкіри і вона починає ще більше його продукувати, що, відповідно, відбивається на висипаннях.

4. “Використовую кокосову олію замість зволожувача”

шкіра

Кокосова олія справді чудовий косметичний засіб, вона бореться з тьмяністю шкіри, однак якщо у вас жирна шкіра, вона може посилити вугрові висипання. До того ж вона комедогенна, тобто забиває пори, пришвидшує запалення й призводить до прищів.

5. “В мене надмірно жирна шкіра, треба частіше вмиватися”

шкіра

Надмірна зовнішня гідрація обличчя настільки ж шкідлива для нього, як і невмивання. Якщо ви надто часто скрабуєте обличчя, то змиваєте захисний бар’єр шкіри: верхній шар шкіри покритий захисним шаром жиру, що захищає її від несприятливих умов довкілля. Порушення цього балансу призведе до запальних процесів у ній.

6. “Навіщо мені крем з SPF-захистом, якщо я увесь день просиджую в офісі?”

шкіра

Навіть якщо ви більшу частину дня проводите в приміщенні, вам необхідний крем для сонця. Віконне скло частково блокує руйнівне ультрафіолетове випромінювання, але не повністю. Надмірне перебування під його впливом призводить до зморшок, бляклості та навіть раку шкіри, тож захист від сонця — найперший момент щоденного догляду.

7. “Видавлювання прищів допоможе швидше їх позбутися”

шкіра

Хаотичне вичавлювання прищів завершиться інфекціями та свербінням. Якщо ви займаєтеся цією процедурою вдома, часточки прищів можуть проникнути глибше в шкіру і перетворитися на ще болючіше акне. Якщо хочете позбутися прищів, краще звернутися до дерматолога чи косметолога, а він вже призначить лікування.

А ви дослухаєтеся до цих порад? Які інші міфи про здоров’я шкіри вам відомі?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Дерматологи поділилися найгіршими порадами із догляду за шкірою