Дефіцит основних вітамінів: 5 сигналів організму

Симптоми дефіциту необхідних вітамінів можна сплутати з іншими станами. Людина чи не роками живе й не підозрює, що її організм гостро потребує якихось речовин. На що варто звернути увагу: 5 ключових ознак нестачі вітамінів.

Нестачу вітамінів відчувають люди у всьому світі. Спочатку вітамінна недостатність розвивається через їх дефіцит у харчовому протоколі. Вторинна нестача вітамінів пов’язана з порушенням всмоктування у шлунку. Дефіцит вітамінів проявляється у людей будь-якої вікової групи, але діти, вагітні та люди похилого віку більш схильні до цього стану.

дефіцит

5 симптомів дефіциту вітамінів

Якщо людина не дотримується збалансованого харчування, у неї зростає ризик виникнення дефіциту вітамінів. Симптоматика вітамінної недостатності може бути непомітною для одних і очевидною для інших. Ось класичні симптоми, які вказують на те, що людина має нестачу вітамінів в організмі та що можна зробити, щоб розв’язати цю проблему.

Тривожність

За оцінками ВООЗ, 300 млн осіб у світі мають тривожний розлад. Загальні ознаки тривожності: сильне занепокоєння, страхи, посилене серцебиття, підвищена пітливість, порушення сну. Дефіцит різних вітамінів пов’язаний із тривожними станами.

Вітамін D міститься в морських продуктах, таких як риб’ячий жир, оселедець, лосось, сардини та сонячному світлі. Останній, потрапляючи до організму, проходить хімічне перетворення. Найактивнішою формою вважається вітамін D3. Він бере участь у формуванні кісткової тканини, імунітету та зняття запалення.

Дефіцит вітамінів комплексу В підсилює стан тривожності. Вітамін В6 бере участь у виробництві гамма-аміномасляної кислоти, серотоніну та дофаміну. Це — нейротрансмітери, які мають заспокійливий ефект на розум і тіло. Вітамін B6 знижує занепокоєння та депресивні стани у жінок.

Читайте також: Їжа проти раку: 3 продукти, які вбивають ракові клітини

Вітамін В3 (ніацин) бере участь у перетворенні триптофану на серотонін, а останній керує тривогою та депресією.

Проблеми з нічним зором

Якщо ви помітили проблеми з нічним зором або від освітлення різної інтенсивності, у вас може спостерігатися стан під назвою нічна сліпота. Причина її — нестача вітаміну А. Цей вітамін, який бере участь у зоровій, імунній функціях, працює у трансляції електроімпульсів на сітківку ока.

Вітамін А знаходиться у тваринних та рибних продуктах. Найбільше його у яловичій печінці. Крім того, висока концентрація вітаміну А в олії печінки тріски. У рослинних продуктах є каротиноїди, що в організмі перетворюються на вітамін А. Це — морква, солодкий перець червоного та жовтого кольору.

Кровоточивість ясен

Цингою колись часто страждали моряки через бідний харчовий раціон і нестачу в ньому вітаміну С. Інші симптоми (крім кровоточивості ясен) — це гниття зубів, стоншення волосся, стомлюваність.

Вітамін С – потужний антиоксидант, що протистоїть вільним радикалам, важливий для імунної системи та допомагає засвоювати залізо. Цей вітамін бере участь у синтезі колагену. Дефіцит вітаміну С пов’язаний з нестачею в раціоні продуктів, багатих на цей вітамін. Інші симптоми, характерні для тотального дефіциту вітаміну С: стомлюваність, незначні синці під очима, болі в суглобах та м’язах.

Вітамін С наявний у високій концентрації в цитрусових, броколі, смородині.

Стомлюваність

Стомлюваність виникає через різні причини та через брак певних вітамінів також.

Вітамін Е — важливий антиоксидант, має протизапальний ефект, важливий для імунної функції. Низький вміст вітаміну Е посилює загальну та м’язову втому. Вітамін Е у високій концентрації міститься в горіхах, насінні та зелених листяних овочах.

дефіцит

Вітаміни комплексу В сприяють трансформації їжі на енергію. Тому людям, які страждають на синдром хронічної втоми важливо приймати вітамін В.

Дефіцит вітаміну D – ще одна вагома причина синдрому хронічної втоми.

Ламкість нігтів та волосся

Вітамін В7 (біотин) важливий для продукування енергії, формування білків, необхідних для нігтів та волосся. Ознаки нестачі біотину: висипання на обличчі, ламкість волосся, оніміння/поколювання, зниження апетиту, депресивні стани.

Продукти із вмістом біотину: яйця, шпинат, печінка, океанічний лосось.

Ключовий мікроелемент для нігтів та волосся – залізо, яке залучене до продукування білка гемоглобіну. Зниження концентрації заліза викликає ламкість нігтів, сприяє випаданню волосся.

Продукти з високою концентрацією заліза: устриці, яловича печінка, бобові, яблука, буряк.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Дефіцит основних вітамінів: 5 сигналів організму