Їжа проти раку: 3 продукти, які вбивають ракові клітини

Функціональні продукти чи нутрицевтики – це такі продукти, речовини з яких здатні модулювати різні функції організму та підтримувати здоров’я у гарному стані. Така їжа сприятливо впливає на функції організму, знижує рівень захворювання і/або покращує стан здоров’я. Отож, котрі з продуктів мають протиракові властивості?

Цибуля викликає сльози в раку

«Кожна спожита цибулина щодня подовжує нам життя», – каже народна мудрість.

Цибуля багата на вітаміни В і С, а також мінерали, необхідні для функціонування антиоксидантів і виведення вільних радикалів. Вони активізують секрецію шлункового соку, підтримують флору кишківника, допомагаючи тим самим виведенню токсинів з організму.

Цибуля – це натуральне джерело біофлавоноїдів, включаючи кверцетин. Флавоноїди – активні речовини, що працюють проти пухлин товстої кишки, головного мозку, лейкемії, раку шлунка, простати, яєчників, шийки матки, молочної залози та т. д. Найактивніший з усіх протиракових флавоноїдів – кверцетин. Червона цибуля найбагатша цими речовинами. Додаткові джерела кверцетину: яблуко, чорний виноград, чорниця, шовковиця, черешня, зелений чай, петрушка і каперси.

Треба знати!

Цей овоч багатий на корисні сполуки – ензими та глюкохол. Вони, подібно до інсуліну, корисні для діабетиків, бо знижують рівень цукру в крові. Якщо нормалізується секреція інсуліну в підшлунковій залозі, то стримується і розвиток ракових пухлин.

Властивості кверцетину цибулі:

 • Має ефект хіміотерапії: під дією лікування знижується опірність пухлин і, таким чином, збільшується виживання хворих на рак.
 • Затримує ріст і поширення пухлинних клітин.
 • Індукує апоптоз, або самогубство ракових клітин.
 • Має протизапальну дію, створюючи середовище, вороже для пухлин.
 • Перешкоджає метастазам.
 • Є антиоксидантом, сприяє виведенню вільних радикалів.
 • Стимулює імунну систему для руйнування пухлинних утворень
 • Допомагає виводити з організму токсин бензопірен. Коли вас запросять на шашлики та ви не зможете відмовитися, не забудьте з’їсти потім якнайбільше цибулі, наприклад цибулевий суп.

Читайте також: Ізраїльський лікар розповів, як виявити рак на ранній стадії. Рекомендації, які врятують життя!

Інші властивості

Окрім протиракових властивостей (через свій великий вміст кверцетину), цибуля запобігає серцево-судинним захворюванням, старінню клітин, остеопорозу, регулює рівень холестерину.

Хрестоцвіті підсилюють протиракові властивості цибулі. Співробітники Університету Гейдельберга ввели щурам пухлинні ракові клітини підшлункової залози людини та потім провели лікування екстрактом цибулі й броколі, результати виявилися дивовижними. У цьому лікуванні відзначилися дві потужні речовини: кверцетин і сульфорафан. Кверцетин з цибулі здатний індукувати самогубство ракових клітин, пригнічувати метастази та їх поширення. З сульфорафаном, наявним у броколі та інших хрестоцвітих, вплив кверцетину посилюється.

Споживання: корисно вживати їх щодня, аби вповні використати їх протипухлинні властивості. Цибуля у сирому вигляді може спровокувати проблеми з травленням в окремих людей, тому можна її зварити, однак при термічній обробці знижується рівень кверцетину.

Ще можна нарізати цибулю на скибки, покласти у теплу воду і залишити на кілька годин – речовина, що “провокує” сльози, просто зникне. Повторіть процедуру і з зеленою цибулькою, цибулею пореєм і цибулею шалот.

Часник – ліки проти усіх хвороб

У Єгипті п’ять тисяч років тому його використовували з лікувальною метою. Клавдій Гален, освічений лікар Римської імперії, вважав часник панацеєю і рекомендував його гладіаторам для щоденного вживання як відновлювальний засіб.

Часник відноситься до тієї ж родини рослин, що і цибуля ріпчаста, зелена і порей. Так само як і останні, він містить кверцетин, але, окрім того, в ньому міститься речовина з протипухлинними властивостями – аліїн, ефірна олія, що відповідає за специфічний запах часнику. Він перетворюється на аліцин при подрібненні головки часнику, і саме аліцин має протираковий ефект. Але не тільки він, в часнику є двадцять субстанцій, похідних від аліїну, з протираковими властивостями.

До того ж часник може похвалитися олігоелементами: залізом, селеном, цинком, магнієм, сіркою і кальцієм. У ньому також багато фруктозанів (до 75%) та аргініну.

Чим більше ви споживаєте часнику, тим менше ризикуєте захворіти на різні види раку: шкіри, легень, грудей, товстої кишки та підшлункової залози, стравоходу і шлунка.

Жінки, в їжі яких завжди присутній часник, хворіють на рак на 50% менше, ніж ті, хто часнику майже не їсть.

Споживання 10 г часнику щодня, а це один-два зубчики, знижує можливість захворіти на рак будь-якого виду.

Протиракові властивості аліїну та його похідних (додамо до цього кверцетин, який міститься в часнику у великій кількості):

 • Допомагає вивести з організму потенційно канцерогенні речовини, попереджаючи таким чином небезпеку розвитку раку.
 • Допомагає компенсувати шкоду, завдану ДНК клітин, і уникнути мутації ракових клітин.
 • Пригнічує проліферацію клітин.

Інші терапевтичні властивості часнику

Бореться з усіма інфекціями, має протигрибкові, противірусні та антибактеріальні властивості.

Антикоагулятор

Спосіб застосування. Для профілактики раку нам треба з’їдати від двох до чотирьох зубчиків часнику на день.

Для того, щоб забезпечити вивільнення аліїну і його перетворення на аліцин, потрібно розім’яти зубчики часнику плоским боком ножа і залишити до початку приготування на 10 хвилин. Тоді протиракові речовини часнику стають активними й готові вступити в боротьбу проти раку.

Для знищення характерного запаху можна змішати часник з селерою і петрушкою, таким чином ми ще й збільшимо його протиракові якості.

Часник краще засвоюється в готовому вигляді. Найлегший спосіб приготувати його і зберегти всі корисні властивості – додати до усіх овочевих супів-пюре.

протиракові властивості

Хрестоцвіті відбивають ракову атаку

Говорячи про хрестоцвіті, ми маємо на увазі капусту: брюссельську, капусту-кале, савойську, пекінську, кольорову, броколі, білокачанну, а також ріпу, редиску і редьку.

Хрестоцвіті містять глюкозинолати, мають протиракові властивості. Найбільш вивчені глюкозинолати, які протидіють раку: індол-3-карбінол (його найбільше в броколі) та сульфорафан (у цвітній капусті). Глюкозинолати надають цим продуктам характерного запаху і смаку.

Протиракові властивості

 • Згадані речовини, що містяться виключно в хрестоцвітих, здатні попереджувати та лікувати рак, бо вони перешкоджають передраковим клітинам стати злоякісними, ускладнюють виникнення нових судин, завдяки яким може прогресувати пухлина.
 • Вони також стимулюють імунну систему до ліквідації пухлинних клітин, збільшуючи на 50% активність натуральних кілерів.
 • Крім того, вони регулюють рівень естрогенів, що циркулюють в крові, що особливо корисно для попередження раку молочної залози. Якщо регулярно їсти хрестоцвіті, ризик захворіти на рак грудей знижується.

ВАЖЛИВО! Ці продукти – антиоксиданти, вони славляться вітаміном С та Е, бета-каротином і селеном. Вони блокують канцерогенний потенціал великої кількості особливо небезпечних речовин, здатних спровокувати рак.

Ці рослини – дезінтоксикатори, вони успішно активують наші антиоксидантні системи.

У світі живе багато людей, дуже сприятливих до раку, тому що в їх тілі не працюють дезінтоксикатори. Інші дуже чутливі до цигаркового диму – слабка антиоксидантна система і великий ризик захворіти на рак легень. Таку проблему можна розв’язати, якщо регулярно споживати ці цілющі рослини.

Хрестоцвіті здатні пригнічувати прояв двох генів, пов’язаних з раком генетичного походження: BRCA1 і BRCA2, які відповідальні за рак грудей і простати.

ВАЖЛИВО! Хрестоцвіті не тільки попереджують рак, але навіть здатні продовжити життя пацієнтів, хворих на рак, і запобігти рецидиву.

Регулярне споживання цих рослинних продуктів значно знижує ризик захворіти на рак різної локалізації: порожнини рота, стравоходу, легенів, нирок, сечового міхура, товстої кишки, грудей, яєчників, простати.

В Китаї нещодавно провели нове дослідження. Вчені довели, що вживання хрестоцвітих в перші три роки після визначення діагнозу «рак молочної залози» у жінок знижує небезпеку рецидиву і смерті від цієї хвороби. Жінки, які їли більше хрестоцвітих, мали на 62% менше ризику померти від раку і на 35% менше ризику розвитку рецидивів цього захворювання. Повторення досліджень підтвердило ці результати.

Зараз починають вивчати користь добавок з екстрактом хрестоцвітих, результати щодо попередження та лікування раку молочної залози вражають.

Споживання. Щоб отримати протираковий ефект, бажано вживати капусту та інші продукти родини хрестоцвітих три рази на тиждень.

У 2000 році була опублікована цікава робота. В ній ішлося, що включення до раціону хрестоцвітих три або більше разів на тиждень наполовину скорочує ризик раку простати й зменшує ризик формування метастаз.

Китайські дослідники довели, що у жінок, які щодня споживають порцію хрестоцвітих, на 50% знижується небезпека раку грудей. Європейські дослідження підтверджують, що жінки, які їдять хрестоцвіті принаймні раз в тиждень, мають на 17% менше ризику захворіти на рак грудей.

Броколі – найефективніший протираковий продукт серед усіх хрестоцвітих. Отож, усім їсти броколі.

протиракові властивості

Кулінарні поради

Не рекомендується кип’ятити хрестоцвіті, адже сульфорафан та індол-3-карбінол при високих температурах розкладаються.

ВАЖЛИВО! Не забудьте: щоб хрестоцвіті були ефективніші, треба подрібнювати їх і добре розжовувати!

Ідеальне їх вживання – в сирому вигляді, на парі. Кип’ятити не більше 10 хвилин, бульйон при варінні не виливаємо: у нього переходять 3/4 глюкозинатів. На них можна зварити крем-суп, але все ж краще їсти овочі сирими або готувати на парі.

*Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

ТУТКА - Відпочивай корисно
Їжа проти раку: 3 продукти, які вбивають ракові клітини