Чим допоможе кімнатним рослинам перекис і чому він вкрай необхідний

Мабуть, рано чи пізно кожна господиня доходить до того, що бажає озеленити своє помешкання та зробити його більш затишним. І Тутка сьогодні порадить вам цікавий засіб: для здоров’я рослин чудово підійде… перекис водню. Цей аптечний засіб пригодиться і для дезінфекції листя та ґрунту, і для обробки насіння рослин.

Тепер мою кухню прикрашають два прекрасних малюка-авокадо, вирощених з кісточок. А я починаю замислюватися про те, як найкраще за ними доглядати. Крім того, перекис нерідко використовують для профілактики появи гнилі.

Вважається, що така обробка кімнатних рослин призведе до частого цвітіння, а ймовірність виникнення захворювань знизиться. Якщо ви вирішите використовувати перекис водню, пам’ятайте, що допускається тільки тривідсотковий розчин засобу.

рослин

Як використовувати перекис водню

Аптечний засіб можна застосовувати по-різному. Наприклад, використовувати його для поливання кімнатних рослин. Для цього найкраще підійде дощова вода. Але якщо у вас немає можливості роздобути її, використовуйте звичайну воду без хлору. Розведіть 2 ст. л. перекису водню в 1 л води і ретельно перемішайте його. Потім поливайте свого зеленого друга як звично.

Якщо ви хочете обробити ґрунт, тоді розведіть 3 мл перекису в 1 л води. Крім того, аптечний засіб можна використовувати для обприскування рослин. При цьому пропорції розчину залишаються колишніми, але в нього потрібно додати дрібку цукру. Обприскувати кімнатні рослини із зовнішнього боку. При цьому не забувайте про стебла. Так зовнішній вигляд зелених друзів значно покращиться.

рослин

Читайте також: 10 речей, які варто змінити, якщо дороге здоров’я

До того ж кімнатним рослинам потрібно забезпечити захист від шкідників. Наприклад, мушок, павутинного кліща, довгоносиків та інших. Для цього додайте в готовий розчин не цукор, а 40 крапель йоду. Описаний нами розчин рекомендують використовувати не частіше 1 разу на 4-5 днів.

Дозування засобу

З дозуванням перекису водню треба бути обережним. Варто розуміти, з якою метою ви будете його використовувати. Наприклад, для щоденного поливання досить кілька крапель на 1 л води. Якщо ви хочете продезінфікувати насіння перед посадкою, аптечний засіб можна розбавляти. Але цей пункт більше актуальний для висадження овочевих культур в городі. У тому ж випадку можна підготувати ґрунт. Для цього знадобиться 1 пляшка перекису і 5 л води.

Підживлення кімнатних рослин

Перекис водню — універсальний засіб для кімнатних рослин. Річ у тому, що він містить важливі для росту і цвітіння мікроелементи. Тому вам не доведеться використовувати додаткову підживу, якщо ви почнете застосовувати перекис. Будьте обережними, тому що занадто багато добрив може, навпаки, завдати рослині шкоди.

рослин

Чудово, що такий простий аптечний засіб може поліпшити стан і зовнішній вигляд кімнатних рослин. І все це без зайвих витрат на спеціальні хімічні добрива й підживлення. Більш того, досвідчені садівники запевняють, що результат від перекису буде помітний дуже скоро.

Цікаво, чи доводилося вам використовувати перекис водню з такою метою? Поділіться своїм досвідом в коментарях!

Фото з відкритих джерел
За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Чим допоможе кімнатним рослинам перекис і чому він вкрай необхідний
6 способів, як змусити долю вам посміхатися