Чому виникають міліуми та що робити, щоб не дати їм зіпсувати вам зовнішній вигляд

Міліуми — це прикрі та непривабливі білі точки на тонкій шкірі. Найчастіше вони виникають під очима, на вилицях, на чолі. Позбутися від них в домашніх умовах досить важко. Тому найкращий спосіб видалення міліумів — це візит до косметолога.

Міліум. Так називається неестетичний білий прищ, що утворюється на шкірі внаслідок надмірної роботи сальних залоз. Міліуми завдають багато прикрощів своїми власникам (особливо — власницям). Ще б пак: вони псують естетичний вигляд шкіри й, як наслідок, наш настрій. Фахівці називають безліч причин виникнення міліумів.

міліуми

Міліуми: причини виникнення та видалення

Що це таке?

Міліуми, як кажуть в народі, — це такі жировики. Ще їх називають просянка (по аналогії з просом). Міліуми можуть бути різного розміру (дуже маленькі або до 3 міліметрів), утворюються поодиноко або скупченнями.

Найчастіше локалізуються на тонкій шкірі в ділянці навколо очей, на вилицях, на чолі, трохи рідше бувають на інших ділянках обличчя.

Самостійно, в домашніх умовах, видалити міліуми дуже важко. Ті, хто хоч раз пробував це зробити, скажуть, що міліум видавити практично неможливо. Він покритий тонким, як плівочка, шаром шкіри та «ховається» всередині. Тому натискання можуть лише привести до того, що ви механічно пошкодите шкіру, а міліум так і залишиться на колишньому місці.

Заведено вважати, що міліуми виникають від нездорового харчування. Так, харчування пов’язане з функціонуванням сальних залоз, але не настільки.

Сальна залоза — це гормонально контрольований елемент, що забезпечує важливі захисні функції. І активність її діяльності визначають, по-перше, гормони, по-друге, загальний стан нашої шкіри.

Читайте також: 4 продукти, які змінюють обличчя до невпізнання

Яка причина виникнення міліумів?

Насправді причина виникнення міліумів у недостатньому відлущуванні шкіри. Часовий інтервал оновлення нашої шкіри варіює від 21 до 40 днів. За цей період кератиноцити підіймаються на поверхню шкіри та злущуються.

На поверхні шкіри кератиноцити (головні клітини епідермісу) укладаються за принципом черепиці на даху будинку. І якщо оцю «черепицю» вчасно не зняти, вона «запечатує» ямку волосяних фолікулів. У цих ямках буде акумулюватися шкірне сало, і ми отримуємо класичний вугор або інкапсульований (тобто, в оболонці) міліум на шкірі.

міліуми

Як видаляти міліуми

Міліуми забираються виключно механічним шляхом — в ході мануальної чистки або пілінгу в кабінеті у косметолога. Відомий також метод видалення лазером і коагуляція (як альтернатива).

Якщо ви видалили міліуми, тепер ваше ключове завдання — не «розсадити» їх знову. Адже чим частіше й інтенсивніше ви відлущуєте шкіру, тим активніше залози працюють (діє зворотний зв’язок). Підсумок: очищення повинно здійснюватися за двома принципами: помірність та систематичність.

Це означає, що макіяж треба знімати окремо, а вмиватися — окремо. Це два абсолютно різних процеси. Якщо ви видаляєте макіяж за допомогою гідрофільної олії, після цього все одно треба вмиватися м’яким засобом.

Якщо шкіра жирна, то доцільніше обмежити використання агресивних засобів, а з догляду — для підсушування. І ви побачите, що приблизно через два місяці неприємна проблема міліумів буде розв’язана.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому виникають міліуми та що робити, щоб не дати їм зіпсувати вам зовнішній вигляд