Чому потрібно обов’язково активувати горіхи перед вживанням

Горіхи — досить важка їжа для засвоєння і перетравлювання, адже вони містять багато білка і жирів. Досить часто їх вживання викликає здуття живота і неприємні відчуття. Та їх досить просто можна перетворити в легку для засвоєння і корисну їжу. Назвати цей спосіб можна по-різному: «пожвавлення» або «активація», але мета одна — це вимочування горіхів. Тутка розповість, як правильно це треба робити. Хто не знав — мотайте на ус.

горіхи

Які горіхи треба купувати?

Купуйте горіхи по можливості в шкаралупі, не смажені й не солоні. Це головне правило. Якщо вимочувати смажений горіх, то нічого не зміниться. «Активувати» його не вийде, адже структура жирів вже зруйнована й нічого корисного в продукті не залишилося. Очищені горіхи швидко псуються і зростає ризик купити «старий» горіх, що містить шкідливі бактерії.

Читайте також: Вся сила захисних масок у боротьбі з поширенням коронавірусу (відео)

Навіщо потрібна активація горіхів?

По-перше, в горіхах відразу знижується вміст фітинової кислоти, яка не повинна надходити в організм у великій кількості. Вона заважає засвоюватися багатьом поживним речовинам, таким як кальцій і цинк. Тому й рекомендується вимочувати крупи і бобові.

По-друге, у воді починається процес ферментації, після якого горіхи легше засвоюються і перетравлюються. В «сухому» вигляді ферменти та корисні речовини в горіхах не активні, інакше горіх не міг би так довго зберігатися.

По-третє, смак горіхів в процесі активації змінюється, розкривається зовсім по-іншому.

Як правильно активувати горіхи?

горіхи

Це досить простий процес. Беремо сирі очищені горіхи, заливаємо їх фільтрованою водою кімнатної температури і залишаємо мінімум на 3 години. Вимочувати необхідно від 3 до 12 годин — залежить від виду горіха.

Кеш’ю вистачить і трьох годин, а ось мигдаль і волоський горіх краще залишити на ніч.
Після вимочування їх варто очистити від шкірки, якщо вона є (наприклад, у мигдалю). Багатьох людей лякає такий трудомісткий процес, але все набагато легше, ніж здається на перший погляд. Шкірочка на вимочених горіхах знімається дуже легко.

Далі воду треба злити, горіхи промити чистою фільтрованою водою, гарно просушити і зберігати не більше двох діб в холодильнику в скляному посуді.

Як правильно поєднувати продукти з горіхами?

Ще одне важливе питання, як правильно їсти цей продукт.

Горіхи — це рослинний білок. Для гарного самопочуття головне не змішувати їх з іншими видами білка — як рослинними, так і тваринними.

Тобто горіхи з сочевицею, квасолею і рибою — непоєднуване поняття. Зате класно можна поєднувати в одній тарілці горіхи майже з усіма фруктами (крім дині й винограду).

горіхи

Підійдуть також крупи з низьким вмістом білка (вівсянка, коричневий рис). Ідеально додавати горіхи до смузі, робити соуси до овочевих страв. Найбільш правильне поєднання — горіхи із зеленими салатами. Зелень допомагає їх засвоєнню і окислює організм.

Рекомендована норма горіхів при правильному збалансованому раціоні не більше 50 грамів на добу.

Не забувайте також, що в горіхах високий вміст жирів, білку, клітковини і вуглеводів, вони є дуже поживним продуктом, який краще їсти до 16:00-17:00. За біоритмами, в другій половині дня знижується вироблення ферментів і організму потрібна легша їжа з невисоким вмістом білка і без поєднання в одній страві білків, жирів і складних вуглеводів.

А ви вимочуєте горіхи? Чи звертали увагу на такий процес?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому потрібно обов’язково активувати горіхи перед вживанням