Чому не варто застеляти ліжко одразу по пробудженні?

Вчені певні, що застеляти ліжко вранці — щоденна дія, від котрої покращується настрій та краще спиться наступної ночі. Все ж, найпростіші щоденні дії не такі вже й безневинні: відкриття вчених не можуть не дивувати.

Тутка любить розглядати речі з різних ракурсів, тож сьогодні розглянемо, як прості дії можуть нашкодити здоров’ю.

Небажані гості оселяються на наволочках

Як кажуть дослідження, застеляти ліжко — це не лише метод прояснення розуму, але й влаштування “затишного кубельця” для пилових кліщів. Без мікроскопу їх неможливо розгледіти, та якщо ви думаєте, що постіль чиста — то це не так.

Ковдра — ідеальний ареал проживання для пилових кліщів

Ці тварини люблять проживати в темних, тісних матрацах і подушках, харчуються вони відмерлими часточками шкіри. Застеляти ліжко вранці — це готувати для них ідеальне місце для життя. До вечора армія (а їх буде саме армія) розпочне своє брудне діло. Пилові кліщі можуть спричиняти в людини алергію та прищі.

Читайте також: Чому небезпечно спати з увімкненим вентилятором?

Пилові кліщі залишають свої екскременти саме на подушках

застеляти ліжко

Підживившись відмерлим епідермісом, пилові кліщі випорожнюються вам на подушку, саме туди, де ви так хотіли полежати і відпочити. Фекалії цих тварин провокують алергічні реакції людини, а ще сльозотечі очей, нежиті й навіть астму.

Навіть мертві — все ж отруйні

застеляти ліжко

Пилові кліщі, як і кожна тварина на світі, не живуть вічно. Небезпека в тому, що ви можете вдихнути їх через ніздрі навіть під час сну. Вчені певні, що в астматиків може спостерігатися погіршення стану здоров’я через це.

Пилових кліщів відлякує пряме сонячне проміння

застеляти ліжко

Якщо не застеляти ліжко вранці, на простирадло потрапляють прямі сонячні промені, і кліщі гинуть. Тому краще залишити ліжко на кілька годин “подихати”, а не “захищати” кліщі від сонця ковдрою.

У боротьбі з пиловими кліщами не треба розпилювати на них засіб проти кліщів

Такої думки дотримуються дерматологи, тому краще ретельно вичистити ліжко порохотягом. Звісно, вигнати всіх кліщів неможливо, та значну частину можна.

А ви маєте звичку застеляти ліжко вранці? Вам цей процес подобається чи, навпаки, дратує?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому не варто застеляти ліжко одразу по пробудженні?