Чому небезпечно спати з увімкненим вентилятором?

Деякі люди не можуть спати без вентилятора. Чи то через спекотні ночі, чи через заспокійливий шум пристрою, вітер, що дує на них, стає необхідністю. Якщо вентилятор сам по собі і не становить загрози, то використання його посеред ночі все ж загрожує нашому здоров’ю.

Щоб ви краще зрозуміли чому, Тутка напише, як наш організм реагує на увімкнений вентилятор, якщо ми спимо. А в бонусі поділимося, як можна обійтися без нього вночі.

1. Повітря висушує слизові носа й рота

Наукою доведено, що тривале перебування поруч з робочим вентилятором призводить до пересушення слизових рота й носа та виведення вологи з організму. А це може загрожувати зневодненням організму. Якщо ви проживаєте у спекотних регіонах земної кулі — наслідки не забаряться. Проте склянка води допоможе вам відновити водний баланс.

2. Загострює алергії

вентилятор

Сон поруч із вентилятором також шкідливий, якщо ви маєте алергії. Як свідчить наукова розвідка, тепле повітря підіймає часточки алергії та збільшує шанси захворіти на астму, пересушення слизової очей, алергії очей та поліноз.

Читайте також: Стоматолог розповів, чому популярні зубні щітки — це гроші на вітер, і як вибрати ідеальну модель

3. Може спровокувати спазми м’язів

вентилятор

Вночі температура повітря швидко падає, і попри те, що саме в холодному середовищі м’язові спазми більш виражені, ми все одно залишаємо вентилятор увімкненим на ніч.

Бонус: Чим можна замінити увімкнений пристрій?

1. Спіть з відчиненим вікном

вентилятор

Вам спекотно спати? Залиште вікно прочиненим на всю ніч. Вранішній холодний вітер остудить повітря в кімнаті. Якщо боїтеся комарів, встановіть на вікна москітні сітки.

2. Обабіч голови залиште вологий рушник чи посудину з водою

Щоб зменшити вологість кімнати, розташуйте поруч зі своїм ліжком посудину з водою або накиньте на бильце вологий рушник. Так вологість в приміщенні значно впаде.

3. Спрямуйте струмінь повітря з вентилятора в інший напрям

Якщо все ж не можете заснути без вентилятора, розверніть його струмінь у інший бік. Так він не буде дути прямо на вас. А ще краще поставити його на підвіконня: повітря з пристрою буде змішуватися зі свіжим повітрям та задувати його в кімнату.

А як ви рятуєте свій сон у спекотні ночі? Якщо не вентилятором чи кондиціонером, то чим?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому небезпечно спати з увімкненим вентилятором?