Чому насправді з’являється печія і як це виправити

Багато людей не бачать принципової різниці між печією і підвищеною кислотністю. Насправді два процеси не пов’язані між собою. Приймаючи препарати без правильного визначення причини, можна остаточно нашкодити шлунку, погіршити стан слизової.

Гастроезофагеальний рефлюкс – медична назва печії. Неприємне явище з різною частотою зустрічається у кожної другої людини, з’являється при закиданні кислого вмісту в стравохід. В результаті зіткнення з лужним середовищем починається хімічна реакція, яка подразнює слизову оболонку шлунка.

Причини печії

Виникнення неприємного печіння – одна з ознак захворювань шлунково-кишкового тракту. Серед простих причин: куріння, носіння тісних штанів або поясу, зловживання алкогольними напоями. Проблема часто виникає при вагітності, коли матка, яка росте, тисне на шлунок, заважаючи правильному перетравлюванню їжі.

Більш серйозні причини виникнення печії, що вимагають допомоги лікаря-гастроентеролога:

  • недостатність стравохідного сфінктера або гастрохвороба;
  • гастрит з підвищеною кислотністю;
  • виразка шлунку;
  • холецистит (камені в жовчному міхурі).

Читайте також: 9 харчових продуктів, від яких краще відмовитися взагалі

Факторами лікарі вважають зловживання болезаспокійливими препаратами, часті перекуси на ходу, переїдання і хронічний стрес. Іноді печія з’являється при споживанні свіжої здоби, гострих соусів, жирного м’яса, після чашки кави або міцного чаю.

Пам’ятайте, що печія може з’являтися і при низькій кислотності шлунка. Тому не поспішайте робити висновки про причини та займатися самолікуванням.

печії

Як швидко врятуватися від печії

В аптеці можна підібрати спеціальні препарати, що знімають гострий симптом за короткий проміжок часу. Але відомі простіші та безпечніші методи, які можна застосовувати в домашніх умовах.

  • Тепла вода. У положенні сидячи на стільці або стоячи повільними ковтками випити підігріту рідину. Якщо не приймати горизонтального положення на улюбленому дивані, печія швидко пройде без наслідків.
  • Активоване вугілля. Кілька таблеток препарату подрібніть до стану порошку, запийте водою або склянкою молока. Метод рекомендується жінкам на останньому триместрі або під час годування грудьми, безпечний для здоров’я немовляти.
  • Коров’яче молоко. Наявний в ньому кальцій гасить хімічну реакцію між соляною кислотою і лугом, швидко усуває дискомфорт. Підігрійте його до кімнатної температури, випийте дрібними ковтками.
  • Звичайний мед. При черговому нападі печії приготуйте смачний напій зі склянки молока та ложки рідкого меду.
  • Мигдалеві горіхи. Смачний продукт містить речовини, що нейтралізують кислоту в шлунку. При частій печії носіть з собою пакет зі смачними ласощами. При хворобливому нападі з’їжте 5 горішків, старанно розжовуючи їх в кашку.

Для зменшення неприємних відчуттів при печії в домашніх умовах можна приготувати корисні напої:

  • Фреш з картоплі. Очистити 3 бульби середнього розміру, подрібнити на тертці або блендером, відтиснути сік. Пийте дрібними ковтками. Якщо смак неприємний, при приготуванні додайте трохи моркви або меду.
  • Чай з аптечної ромашки. В термосі заваріть 2-3 ложки сухої сировини, дайте настоятися 15-20 хвилин. Пийте 3 рази на добу протягом 10 днів, щоб зняти запалення слизової шлунка, зменшити частоту нападів.
  • Чай з м’яти. Аналогічним способом заварюйте перцеву м’яту. Цілющий настій знімає дискомфорт, покращує травлення.

А як сода?

Більшість людей при печії використовують харчову соду, не здогадуючись, що сильно шкодять шлунку. Після контакту з кислим середовищем відбувається бурхлива хімічна реакція з виділенням вуглекислого газу. Він подразнює і розтягує стінки тонкого кишківника, провокує здуття, посилює виділення шлункового соку.

При вживанні соди можна позбутися від печії, але легко зіткнутися з ускладненнями:

  • підвищення артеріального тиску;
  • ерозія слизової оболонки шлунка і кишківника;
  • набряклість.

Застосування соди при печії – малоефективний метод, який краще замінити більш безпечними засобами. Випийте склянку мінеральної води без газу, настою кмину або кропу.

Для зменшення неприємних відчуттів при печії використовуйте прості методи, схвалені лікарями. Знизити частоту нападів допомагає правильне харчування, відмова від смаженої та жирної їжі, спецій, міцної кави. Регулярна профілактика запобігає розвитку гастриту та інших ускладнень.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому насправді з’являється печія і як це виправити