9 вражаючих прикладів того, як ми самі впливаємо на свій мозок

Мабуть, мозок — найзагадковіший орган нашого організму. Вчені постійно дізнаються нові факти про його роботу, але загадок як і колись багато.

Тутка вирішив познайомити вас з найбільш яскравими відкриттями останніх років у сфері дослідження мозку, які вас напевно здивують.

9. Хронічне недосипання погіршує пам’ять

мозок

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі знайшли переконливі докази того, що дефіцит сну може погіршувати пам’ять та провокувати хворобу Альцгеймера. Річ у тім, що під час повноцінного сну клітини мозку видаляють токсичні сполуки, які руйнівним чином впливають на мозок. Якщо ж людина хронічно не висипається, ці сполуки негативно відбиваються на клітинах мозку.

8. Тривалий стрес руйнує мозок

мозок

Зниження пам’яті, здатності до навчання, самоконтролю – ось чим загрожує хронічний стресовий стан організму. Крім того, він сприяє тому, що людина відчуває дратівливість, тривогу, напруженість, часто відволікається.

Читайте також: Нейробіолог розповів, як можна омолодити свій мозок за допомогою 9 звичок

7. Закоханість та ненависть мають багато спільного

Британські вчені виявили, що почуття любові та ненависті зароджуються в схожих ділянках мозку. Однак, на відміну від ненависті, любов істотно знижує активність зон мозку, що відповідають за розважливе та логічне мислення.

6. Мозок особливо чутливий до зневоднення

Наш мозок майже на 80% складається з води. Тому навіть помірна втрата рідини (близько 2%) вже знижує концентрацію уваги, призводить до погіршення короткотермінової пам’яті та інших пізнавальних функцій.

5. Вагітність змінює структуру головного мозку

Вчені довели, що у вагітних зменшується об’єм сірої речовини в ділянках мозку, що відповідають за соціальне пізнання та вміння розуміти інших людей. Все це необхідно, щоб посилити зв’язок між матір’ю та дитиною, допомогти жінці краще розуміти потреби свого немовляти, помічати можливі зовнішні загрози.

4. Велика кількість цукру в раціоні погіршує пам’ять і знижує здатність до навчання

мозок

Велика кількість фруктози в раціоні сповільнює роботу мозку, знижує його здатність вивчати та запам’ятовувати інформацію, концентруватися. Це викликано тим, що надлишок цукру руйнує нейронні зв’язки мозку.

Вчені підкреслюють, що цукор промислового виробництва набагато шкідливіший (додається до безалкогольних напоїв, приправ, соусів і дитячого харчування). Однак продукти з вмістом жирних кислот омега-3 (жирна риба, горіхи, рибний жир) відновлюють наслідки порушення.

3. Романтична любов і материнські почуття дуже схожі

Виявляється, за активністю мозку романтичні стосунки та материнські почуття дуже схожі, але при цьому в них є і відмінності. Наприклад, при пристрасному коханні активізуються відділи мозку, які мають відношення до сексуального збудження. Крім цього, знижується почуття занепокоєння й страху, посилюється відчуття ейфорії. У матерів же активізуються ділянки, відповідальні за формування почуття прихильності.

2. Заняття живописом покращує роботу мозку

мозок

Дослідження засвідчило, що заняття живописом і споглядання творів мистецтва покращують взаємодію між частинами мозку та уповільнюють його старіння. Вчені вивчили вплив мистецтва на людей у віці від 62 до 70 років. Половина з них пройшла курс мистецтвознавства, а інша половина – курс навчання живопису. При цьому малярство дало сильніший результат, ніж курси мистецтвознавства.

1. Читання чудово тренує мозок

Оксфордські вчені довели, що в процесі читання тренуються пізнавальні здібності мозку. При цьому активізуються зони, які в інший час не бувають задіяні. При читанні кров надходить в області мозку, які пов’язані зі здібностями до концентрації та пізнання. Зауважимо, що цей ефект не виникає при перегляді телевізора або в процесі комп’ютерної гри.

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 вражаючих прикладів того, як ми самі впливаємо на свій мозок