9 правил виживання, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій

Якщо вам доведеться без човна долати річковий поріг, хапайтеся за перший зустрічний предмет і не вставайте — так рекомендує Марк Лайонс. Поради, зібрані в цій статті, підкажуть як вижити не тільки в найбільш екстремальних ситуаціях. Зрештою, навіть банальне запотівання лобового скла автомобілю може привести до серйозної аварії. І неважливо, чи завзятий ви мандрівник, чи любите сидіти вдома: потрібно бути готовим до будь-якої потенційно небезпечної ситуації.

Тому й Тутка склав перелік правил на екстрений випадок, який може статися на пляжі, в лісі або під час будь-якої поїздки на машині.

1. Як вижити, потрапивши у водоспад

Зробіть глибокий вдих безпосередньо перед падінням з вершини водоспаду і переконайтеся в тому, що рухаєтеся ногами вперед. Обхопіть голову руками, закривши ліктьовим згином ніс, щоб захистити його від води. Потім напружте м’язи, щільно стисніть ноги й стопи та закрийте рот і очі. Коли опуститеся на дно, починайте пливти ще до того, як наблизитися до поверхні.

2. Як вижити, долаючи річкові пороги

По-перше, потрібно якомога швидше схопитися за те, що побачите поруч, наприклад за валун або колоду, щоб не зіткнутися з ним. По-друге, навіть якщо водойма досить невелика, не варто випрямляти спину і намагатися дістатися до берега, тому що течія може знову потягнути вас вниз. Спочатку потрібно постаратися виплисти з небезпечного місця.

Читайте також: Люди поділилися простими хитрощами, які допомогли їм скинути зайві кілограми

3. Як вибратися з сипучих пісків

Перенесіть вагу тіла на праву ногу і струсіть лівою стопою, щоб ліву ногу можна було повільно підняти на поверхню; поставте ліве коліно на пісок. Тепер перенесіть вагу на ліву ногу і струсіть правою стопою, нахиляючись вперед, поки не зможете поставити і праву ногу на коліно. Обережно відповзіть від небезпечного місця.

  • Основне правило: не намагайтеся різко або з силою підтягнути ноги: зв’язки коліна можуть порватися.

4. Як зробити колодязь з питною водою

як вижити

Зробивши дренажний колодязь, ви зможете поповнити запас питної води. Ця порада стане вам корисною, якщо ви опинилися в лісі. Спочатку знайдіть місце з темним або вологим ґрунтом: це може означати, що під землею є вода. Викопайте яму шириною близько 0,5 м і глибиною 0,3 м і викладіть її стінки і дно камінням, щоб бруд не змішався з прісною водою, яку ви будете зачерпувати звідти.

  • Основне правило: чим темніший колір рослинності, тим більше шансів знайти воду.

5. Як зробити так, щоб вікна автомобіля не пітніли

Потріть розрізаною навпіл сирою картоплею внутрішній бік лобового скла. Переконайтеся, що крохмаль рівномірно розподілився по ньому. Коли крохмаль висохне, скло перестане пітніти.

6. Як зробити мило на природі

як вижити

Для виготовлення мила необхідні 2 інгредієнти: олія і луг. Як олію можна використовувати тваринний або риб’ячий жир, а луг легко одержати з деревної золи або зі спалених морських водоростей. Вам потрібно промити золу водою і змішати її з олією. Варіть мило, поки вся рідина не випарується, а потім дайте йому охолонути.

  • Основне правило: краще додайте більше олії й трохи менше лугу, тому що велика кількість лугу може зробити вашу шкіру сухою і болючою.

7. Як зав’язати 4 основних вузли

як вижити

  • «Засувний багнет» добре регулюється та ідеально підходить для натягування наметів.
  • «Рибацький або якірний вузол» – це базовий вузол, який швидко зав’язується та котрий можна використовувати для з’єднання мотузок між собою.
  • «Зашморг із напівштиками» призначений для підіймання і буксирування предметів, наприклад важких колод.
  • Булінь — це міцна петля, яку роблять на кінці рятувальної мотузки і надягають на талію людині.

8. Як зробити пастку-пружину

як вижити

Закріпіть палицю горизонтально в виїмках двох стовпчиків, вкопаних в землю. Щоб утримати палицю в цьому положенні, прив’яжіть її мотузкою до гілки зверху. Потім закріпіть на цій палиці петлю, зав’язану вузлом булінь, який ми описали вище. Петля повинна знаходитися біля самої землі, щоб захопити здобич. Ця пастка розрахована на дрібних тварин, наприклад кроликів і лисиць.

  • Основне правило: на ціпку можна закріпити кілька петель. Це буде актуально в місцях, де стежка звірини розширюється.

9. Як зробити тепловий відбивач

як вижити

  • Відбивач тепла, споруджений поряд з вогнищем, не дасть теплу розсіюватися в різні боки, а також допоможе скерувати дим вгору.
  • Якщо ви сядете перед багаттям спиною до каменя або дерева й розмістите тепловий відбивач за багаттям, ваша спина буде грітися, бо камінь або дерево також будуть відбивати тепло.
  • Якщо поблизу немає каменю або дерева, які можна було б використовувати як природній відбивач тепла, то ви можете зробити другий відбивач самостійно. Покладіть за багаття інший камінь, щоб якомога більше тепла потрапляло на вас.

Чи знаєте ви інші неймовірні історії про виживання? Чи ставало вам в пригоді знання таких хитрощів?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 правил виживання, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій