8 продуктів, корисних не лише для тіла, але й для психологічного здоров’я

Здорова їжа корисна не лише для тіла, але й для духу. Тіло та душа пов’язані значно глибше, аніж нам може здаватися, на перший погляд. Вони практично взаємодіють одне з одним через нервову систему. Під час стресу мозок посилає сигнал до кишківника – і це неминуче позначиться на настрої та рівні енергії. Тож якщо ви щодня страждаєте від перепадів настрою, варто переглянути режим харчування. І ви здивуєтеся, який вплив мають здорові продукти на ваше загальне психічне самопочуття.

Тутка запропонує вам перелік здорових продуктів, які позитивно вплинуть на ваше психічне й емоційне здоров’я.

1. Соя

У сої містяться амінокислоти – незамінні для м’язів та кісток, і останні допомагають при безсонні та розладах сну. Соя знижує ризик розвитку таких важких захворювань, як хвороба Альцгеймера.

Соя особливо корисна для жінок. Під час менопаузи багато представниць прекрасної статі страждає від перепадів настрою, важкості у концентрації, втоми, і немає нічого кращого, аніж допомогти собі самому. Менопауза кардинально перепиняє продукування естрогену, і саме соя допоможе поповнити його запаси в організмі. В ній містяться так звані ізофлавони – хімічні сполуки, які заміняють собою відсутній естроген, який дуже потребують жінки цього віку. Ізофлавони ще можна знайти в тофу, соєвому молоці, супі місо, соєвому йогурті та соєвому борошні. Отож, при менопаузі, не варто нехтувати соєю.

2. Лосось

їжа

Лосось – їжа, багата на омега-кислоти, а якщо бути точним, на омега-3 жирні кислоти. Останні напряму пов’язуються з мозком, покращують роботу клітин, тим самим знижують почуття тривоги, суму, депресії, покращують пам’ять, а в літніх людей борються з деменцією.

Наш організм самотужки не здатний виробляти омега-3 жирні кислоти, тому для цього їжте лосося! Цей вид жирної риби врівноважує гормони, регулює перепади настрою, контролює апетит, підвищує рівень серотоніну – гормону щастя. Зникає здуття живота, виникає приємне відчуття насичення. Хіба не класно?

3. Сирий часник

Сирий часник дуже корисний для мозку: він покращує пам’ять, що надзвичайно важливо для людей похилого віку. Сирий часник можна їсти окремо або додавати до салатів – залежно від ваших смакових вподобань (продукт досить сильний, тому варто змішати його з іншими продуктами).

Аліцин – компонент часнику, що містить сульфур, і наявний він лише в сирому варіанті овочу. Сповільнює старіння, протікання хвороб, підвищує рівень серотоніну.

Читайте також: Дефіцит основних вітамінів: 5 сигналів організму

4. Гіркий шоколад

їжа

Гіркий шоколад дещо відрізняється на смак від звичайного шоколаду тим, що какао в його складі – рекордна кількість (50-80%), і тут воно основний інгредієнт. Пам’ятайте: чим темніший шоколад, тим він кращий! Під час споживання цього продукту мозок вивільняє ендорфіни, які воюють зі стресом та підвищують відчуття щастя.

Какао провокує приплив крові до головного мозку, а це корисно для літніх людей. Таким чином покращується функціонування головного мозку, покращується мовлення, врівноважуються процеси в організмі.

5. Горіхи

Багато видів насіння, як от лляне, гарбузове, чіа тощо, покращують здоров’я мозку, та найкращими серед усіх горішків є грецькі. Вони – прекрасне джерело білка та корисних жирів, утримують на належному рівні кров’яний тиск та очищують артерії.

Горіхи мають у своєму складі омега-3 жирні кислоти, які підвищують настрій, знижують відчуття тривожності та депресії. Щоденне споживання цих горішків веде до оптимістичного ладу, кращої концентрації та уваги.

6. Шавлія лікарська

їжа

Хоч шавлія лікарська і не їжа, вона – прекрасний додаток до їжі. Вона наповнена антиоксидантами, які покращують пам’ять, логічне мислення, навички розв’язування проблем та уважність.

А ще шавлія славиться флавоноїдами. Останні покращують здоров’я мозку та здатні запобігати розвитку таких серйозних хвороб, як хвороба Альцгеймера. І до всього, ця рослина допоможе вам побороти депресію, тривожність, покращити травлення.

7. Вітамін С

Вітамін С стовідсотково допомагає у відновленні тканин нашого тіла та покращенні імунітету, але він також впливає на наші емоції. Якщо ви відчуваєте одночасно психологічну та фізичну втому, це може бути наслідком нестачі вітаміну С.

Помаранчі, ківі, червоний перець, полуниці, капуста та багато інших продуктів відновлюють мозкові клітини та попереджують психологічні зриви. Посилюється уважність, зосередженість та увага, знижуються ризики розвитку депресій, тривожності та більш серйозних проблем.

8. Морські водорості

їжа

Шановні поціновувачі суші, цей пункт для вас. Попри те, що морські водорості найбільше полюбляють в Азії, люди з усього світу засвідчують їх виняткову користь для мозку. У морських водоростях міститься багато омега-3 жирних кислот – незамінних будівничих для клітин мозку. А ще в них знаходиться магній (бореться зі стресом) та йод (корисний для психічного здоров’я).

До прикладу, суші загортають в морські водорості. Їстівних видів морських водоростей багато: норі, ламінарія, ундарія периста тощо. І варіантів споживати їх дуже багато – від сухих видів до змішаних з іншими продуктами.

Бонус: Якої їжі уникати

Більшість рецепторів серотоніну знаходиться в кишківнику, і при споживанні переробленої їжі шлунок не знає, як з нею поводитися, тож легко її відкидає. Саме тому все, що ми їмо, впливає на наш мозок.

Тож чого нам уникати?

  1. Перероблених продуктів: посилюють та провокують відчуття тривожності й стресу.
  2. Кофеїну: може спостерігатися почуття занепокоєння та відсутності відпочинку.
  3. Швидкоїжа та трансжири: провокують запалення, знижує рівень серотоніну.
  4. Перероблені цукри: відповідають за перепади настрою, тривожність, депресивні стани.

А у вас спостерігається втома й депресивний настрій? Які з наших продуктів ви б спробували для покращення свого духовного здоров’я?

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 продуктів, корисних не лише для тіла, але й для психологічного здоров’я