8 поз індійської йоги, після яких ви заснете, мов немовля

Йога – це багатство індійців, яка дає нам багато користі. Численні дослідження довели, що йога суттєво покращує якість сну, знижує рівень стресу в жінок, особливо вагітних жінок, в літніх людей та малих дітей з синдромом порушення сну. Лише 10 хвилин щодня – і вона стане неодмінною складовою кожного вашого дня.

Тутка запрошує випробувати на собі ефект 8-ми поз індійської йоги, які допоможуть швидше заснути й спати, мов немовля.

1. Супта Баддха Конасана

Сядьте на підлогу, зігніть ноги в колінах, п’яти притисніть до підлоги. Коліна розведіть в боки, нахиліться назад та обіпріться об стіну чи крісло, руки вільно розташуйте обабіч тіла. Спину не напружуйте – витримайте спокійний вигин хребта. Затримайтеся в цій позі на 10 хвилин. Ця асана покращує кровообіг та знімає головні болі.

2. Уттанасана

йога

Станьте рівно, ноги разом, руки уздовж тіла. Повільно нахиляйтеся вперед: голова, корпус, нижня частина тіла. Руками доторкніться підлоги, руки й ноги не згинаємо. Затримайтеся в позиції від 30 секунд до 2 хвилин залежно від відчуттів. Вправа покращує травлення та спалює черевний жир.

Читайте також: 9 асан йоги, виконання яких допоможе зберегти красу та молодість без візитів до косметолога

3. Утта Пристасана

йога

Станьте в позу планки. Ноги розташуйте на ширині плечей. Зігніть одну ногу в коліні та підтягніть її до живота. Якщо гнучкість вам дозволяє – піднесіть ногу до передпліччя та зігніть в коліні. Затримайтеся в позиції на 5-10 вдихів.

4. Віпаріта Карані

йога

Ляжте за кілька сантиметрів від стіни, обличчям до неї. Підтягніть ноги до стіни, щоб вони формували з нею кут в 90 градусів, а сідниці доторкалися до стіни. Руки вільно обабіч стіни, дихання спокійне, плечі та спина розслаблені. Утримайте позицію від 3-15 хвилин.

5. Пашімоттасана

Сядьте на підлогу, ноги витягніть перед собою. Вдихніть, руки закладіть за голову. На видиху повільно нахиліться вперед, намагаючись доторкнутися руками до пальців ніг. Не забувайте, що спина має бути прямою.

Головне тут доторкнутися животом до стегон та колінами до передпліч. Затримайтеся в цій позиції стільки, скільки вам зручно.

6. Савасана

Ляжте на тверду поверхню. Руки й ноги розкиньте широко, повністю їх розслабивши. Руки поверніть долонями догори. Дихайте глибоко та повільно, але не засніть.

Затримайтеся в позиції від 10 до 12 хвилин. Виконавши заняття, перекотіться на бік та повільно встаньте.

7. Супта Матсієамбрасана

Ляжте на спину та зігніть ноги в колінах. Переверніться на один бік, витягніть одну ногу та потягніть її прямо. Протилежну від ноги руку витягніть вбік, в той самий бік поверніть і голову. Затримайтеся в цій позиці від 30 секунд до 1 хвилини.

Те ж повторіть і на інший бік.

8. Маласана

йога

Випряміться, ноги поставте на ширині плечей. Зігніть ноги в колінах та зробіть глибоке присідання, міцно притиснувши ноги до підлоги. Лікті притисніть до колін. Затримайтеся в такому положенні від 30 до 60 секунд.

А які техніки для швидкого засинання використовуєте ви? Яка ваша улюблена поза йоги?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 поз індійської йоги, після яких ви заснете, мов немовля