8 попереджувальних ознак, які чітко вказують на те, що з вашим серцем щось негаразд

За даними Центрів контролю та профілактики хвороб, лише у США щороку близько 610 тисяч осіб помирає від проблем, пов‘язаних із хворобами серця. Як чоловіки, так і жінки, страждають серцевими недугами через причини, що пов’язані з певним способом життя. Однак відомо багато ознак та попереджувальних знаків, які свідчать про неполадки в роботі серця та які ми мусимо добре знати.

Тутка зібрав перелік із 8-ми найбільш загальних ознак хвороб серця, на які необхідно звернути увагу.

1. Біль, що поширюється на руку

хвороби

Чоловіки та жінки можуть відчувати біль у лівій руці, а жінки – в обох руках. Деякі жінки розповідали, що вони відчували біль у паху перед тим, як у них стався серцевий напад. Це відбувається через те, що біль із серця переміщується до спинного мозку, де сполучаються багато нервових закінчень, мозок не може з ними впоратися та посилає сигнал до руки, яка насправді не є причиною болю.

2. Кашель, що не проходить

Кашель витікає з багатьох причин, однак, він ще може бути причиною серцево-судинних захворювань. Постійний кашель із рожевуватим мокротинням, із кров’яними згустками притаманний хворобам серця. Однак, кашель – це передвісник набагато серйозніших проблем, як от задуха чи тимчасова затримка дихання.

3. Набряклі ноги, щиколотки та стопи

хвороб

Якщо ваше серце не досить добре перекачує кров, рідина із кров’яних судин потрапляє до навколишніх тканин, отож ноги та стопи стають найбільш ураженими зонами лише через тяжіння. Це називається периферичним набряком та багато людей, у кого він з’являється, не обов’язково мають серцевий напад. Але все ж, це дуже поширений симптом серед пацієнтів з серцевими захворюваннями, і ви повинні звернути на нього пильну увагу.

Читайте також: Продукти, які вбивають ваші суглоби

4. Відсутність апетиту та відчуття нудоти

Багато пацієнтів, що страждають на серцеві хвороби, виявляють у себе відсутність апетиту і/або навіть нудоту навіть, з’ївши кілька шматочків їжі. Це пояснюється тим, що рідини навколо печінки та кишківника перешкоджають власне перетравленню їжі. Такі симптоми часто супроводжуються болем в черевній порожнині, і якщо ви всі ці ознаки відчуваєте у своєму організмі потрібно звернутися до лікаря.

5. Надмірний або незвичайний рівень занепокоєння

Деякі дослідження продемонстрували, що люди, котрі страждають від надмірної тривожності ще з раннього віку, піддаються ризику серцево-судинних захворювань. Занепокоєння може бути викликане або дуже напруженим способом життя або різними розладами, включаючи панічний розлад і фобічну тривогу. Деякі з наслідків тривоги на серце включають тахікардію, підвищення артеріального тиску та зниження частоти серцевих скорочень.

6. Непритомність або втрата свідомості

хвороб

Відчуття запаморочення або втрати свідомості дуже поширене серед пацієнтів-сердечників. Якщо ви колись відчували задуху та втрату свідомості на незначний час – одразу зверніться до лікаря та перевірте серце.

7. Шкіра стає блідою та має синюватий відтінок

хвороб

Це не є однією із найбільш загальних ознак, проте виникає вона внаслідок обмеженого доступу крові, зменшеної кількості червоних кров’яних тілець та може свідчити про те, що ваше серце не належним чином перекачує кров. Шок – основна причина для цього симптому, блідість може з’явитися у всьому тілі або в певних його частинах, наприклад, у кінцівках. Однак, коли ви зауважили бліде обличчя, – не панікуйте. Перевірте, чи болить вас серце чи це анемія.

8. Свербіння шкіри або незвичайні плями

хвороб

Два незалежних проєкти, які здійснили Журнал алергії та клінічної імунології та Журнал американського коледжу кардіології довели, що екзема та висипи на шкірі – фактори великого ризику, що призводять до серцевих захворювань. Люди, що хворі на екзему, виявились на 48% більш схильними до високого кров’яного тиску, і на 29% – до холестерину. Ті, хто мали додаткові висипи на шкірі, були на 59% більш схильні до серцевого нападу, ніж ті, хто не мав.

Бонус:

хвороб

Запам’ятайте, що запобігання хворобі – це ключ до розв’язання наявної проблеми та можливість запобігати її наслідкам. На здоров’я серця впливає здоровий спосіб життя, де заняття спортом відіграє велику роль та уникнення шкідливих звичок, таких як паління та споживання алкоголю.

Ці симптоми не завжди зустрічаються у кожного пацієнта-сердечника, але вони є найзагальнішими ознаками недуги. Поділіться з нами в коментарях, чи стала стаття корисною для вас.

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 попереджувальних ознак, які чітко вказують на те, що з вашим серцем щось негаразд