7 трюків, як можна краще зрозуміти своє тіло

Організм – складна система, в якій всі елементи взаємопов’язані. І якщо щось не працює так, як треба, сам організм надсилає іншим своїм складовим частинам попереджувальні знаки. А нам треба вчитися розпізнавати ці ознаки та намагатися виправити те, що можна виправити.

Тутка теж захотів навчитися розпізнавати приховані негаразди зі здоров’ям через такі прості методи.

1. Низька пористість волосся

організм

Найкращий спосіб визначити, яка у вашого волосся пористість – це опустити пасмо помитого сухого волосся у склянку води. Якщо воно тоне на дно місткості – у вас дуже пористе волосся. Це означає, що волосся дуже швидко поглинає кожен продукт, яким ви користуєтеся, воно миттю сохне. Воно завжди пересушене та заплутане.

Щоб вилікувати пористість волосся, варто обрати найкращі засоби з “важкими” інгредієнтами – олійки тощо. А ще радимо щотижня користуватися зволожувальними кондиціонерами.

2. Горизонтальні лінії на шиї

Організм жінки після клімаксу виробляє менше естрогену, аніж сам потребує для міцності кісток. І лінії на шиї – яскрава ознака того, що кістки стають крихкими й ламкими. Саме тому й зростає ризик переломів. Відвернути остеопороз допоможуть вітамінізовані добавки кальцію та вітаміну D.

А ще не завадить перевірити, як функціонує щитоподібна залоза. Якщо знаки на шиї стають ще більш виразними, це може свідчити ще і про обвисання шкіри.

3. Виразки на язиці та слизовій рота

організм

Найбільш вірогідними причинами утворення виразок в роті можна назвати паління, алергії, випадкові подразнення язика та запальні процеси. Та якщо жодна з причин – не ваш випадок, можливо вам не вистачає вітаміну В12, заліза чи фолієвої кислоти. І триває це вже довгий проміжок часу.

Іншими тривожними ознаками назвемо втому, запаморочення, нерегулярне серцебиття та кволість у м’язах. Якщо всі перелічені симптоми наявні у вас, варто кардинально переглянути та змінити харчовий раціон та почати приймати потрібні мікроелементи.

Читайте також: 10 звичних речей, які більше шкодять, аніж допомагають

4. Нігті, кутикула, які відлущуються та білі плями на нігтях

організм

Нестача заліза та дегідратація організму – дві найбільш певні причини відлущування нігтів та кутикули. Якщо нестачу заліза не лікувати, вона призведе до анемії, а остання тягне за собою інші, більш серйозні проблеми, як от біль в грудях. Іншими призвідниками до ламких нігтиків вважають порушення роботи щитоподібної залози, хвороби легень та навіть захворювання нирок. Якщо хочете вилікувати нігті в домашніх умовах – вживайте достатньо заліза та гарно зволожуйте нігтьову пластину.

Якщо ж ви помітили утворення на нігтях білих плямок, до цього можуть призвести алергії, грибкові інфекції, зовнішні механічні ушкодження та нестача мікроелементів. На останній пункт варто звернути пильну увагу та взятися за розв’язання цієї проблеми найперше. Організму часто бракує цинку та кальцію, тому найперше здайте загальний аналіз крові.

5. Сухі, потріскані п’ятки

організм

Їх спричиняє суха шкіра, холодна погода та щоденне багатогодинне стояння. Проте, потріскані п’яточки сигналізують і про серйозніші проблеми зі здоров’ям, як от про екзему, гіпотиреоз та діабет. Шкіру п’ят вимочуйте у мильній воді впродовж 20 хвилин та тріть їх пемзою. Далі нанесіть зволожувач для шкіри стоп, з вмістом молочної кислоти, олії жожоби чи олії дерева ши.

Якщо домашній догляд не допомагає – зверніться за консультацією до лікаря. Подологи можуть призначити багато інших засобів, як і густий зволожувач. А ви щоденно перевіряйте шкіру стоп, ретельно їх мийте та носіть зручне взуття.

6. Почервоніння довкола носа, на щоках та чолі

Розацея – перша причина почервоніння різних зон обличчя, котра лише у США вражає 14 мільйонів осіб. 30-річні особи, з тонкою шкірою – найбільш вразливі до неї, бо розацея рідко коли зустрічається в дітей. Її супутні ознаки – лущення шкіри, постійне почервоніння, прищики та вугрі, видимі кров’яні судини. Іншими, менш поширеними симптомами, є почервоніння очей, загрубіння шкіри та набряки.

Розацея лікується традиційними методами, які призначає лікар.

7. Припухлі очі

організм

Якщо у вас немає запальних процесів, інфекцій чи алергій, а очі й надалі припухлі, причина тут єдина – надмірне вживання солі. Через це вода затримується в організмі й належним чином не виводиться, особливо з-під очей. Тож вживайте менше солі та збільште вживання калію. Іншими причинами припухлості очей вчені називають хворобу Грейвса, забиті сльозогінні протоки, куріння і хронічне невисипання.

Розпізнавши ворога в обличчя, його легко атакувати. Холодні компреси, пакетики з чаєм, масаж обличчя – що може бути легше? Ви можете зробити це все самотужки. Якщо припухлість ніяк не зникає – зверніться до лікаря.

А ви колись розпізнавали серйозну хворобу завдяки незначним ознакам? Діліться з нами в коментарях.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
7 трюків, як можна краще зрозуміти своє тіло