10 звичних речей, які більше шкодять, аніж допомагають

Для кожної людини її дім – твердиня та фортеця. Та ми забуваємо, що іноді найзвичайнісінькі речі, які нас оточують, можуть сильно нам нашкодити. Відбілювальна паста для осяйної, білосніжної посмішки, антибактеріальні мила, які бережуть наших діток від мікробів та дієтична кола, яка так невинно обіцяє зробити нас худенькими й стрункими.

Тутка дбає про ваше здоров’я та гарне самопочуття, тож сьогодні ми зібрали список шкідливих повсякденних продуктів та їх альтернативи.

1. Справжній ефект дієтичної коли

нашкодити

При дієті ми найперше відмовляємося від газованих напоїв. А обираємо дієтичну колу, бо хочемо випити чогось солоденького та некалорійного, яке додасть нам енергії. Та вчені певні, що є прямий зв’язок між вживанням дієтичної коли та розвитком серйозних проблем зі здоров’ям, таких як деменція, ожиріння, серцево-судинні захворювання та інфаркт. І, нарешті, ми п’ємо їх для того, щоб схуднути, та такі напої лише провокують посилене відчуття голоду, тож сантиметри на талії лише збільшуються.

  • Альтернатива: Оберіть щось натуральне. Якщо вода – занадто просто для вас, приправте її соком лимона. Якщо не можете без солодкого – зупиніться на солодких смузі. Комбінуйте різні фрукти, щоб урізноманітнити смак.

2. Токсичні парфуми

нашкодити

Перед тим, як ми йдемо кудись, то обов’язково “напшикуємося” улюбленими парфумами. Та забуваємо, що легким помахом руки наносимо на шкіру хімікати. А вони тягнуть за собою серйозніші проблеми — від мігреней до безпліддя. А ще й повітря забруднюють. Тож зробімо і собі, і навколишньому середовищу користь – припинімо їх використання!

  • Альтернатива: Замініть парфуми на натуральні олії. Створіть свої, нешкідливі аромати.

3. Антипригарні сковорідки дорівнюють небажаним токсичним газам

В сучасному зайнятому світі, де дорога кожна хвилинка, ми не хочемо витрачати часу на чищення сковорідок, тому купуємо посуд з антипригарним покриттям. Гадаємо, що розв’язали всі проблеми, але до решти додаємо ще одну. Їх покриття містить в собі політетрафторетилен. Коли сковорідка розігрівається, виділяються токсичні гази, які можуть містити в собі канцерогени.

  • Альтернатива: Дуже рекомендуємо користуватися посудом з нержавіючої сталі або чавуну.

Читайте також: 10 таємниць для схуднення, про які замовчують вчені

4. Бавовняні вушні палички

Вушна сірка утворюється у вусі неспроста: вона захищає вушний канал від бруду та сміття. Чим більше її виробляється, тим густішою вона стає. Тепер рука наша тягнеться до ватної вушної палички, щоб вийняти її. Якщо запхнути вушну сірку занадто далеко, вона може пошкодити тонку мембрану внутрішнього вуха та призвести до глухоти.

  • Альтернатива: Викиньте їх до сміття та назавжди викресліть зі списку покупок. Далі – сірку з вуха вимивати не обов’язково! Але якщо вам дуже хочеться, вологою серветкою легенько заберіть її, сильно не натискаючи на вухо.

5. Використання антибактеріального мила, яке вбиває “забагато мікробів”

Ще з дитинства нас навчали, що руки треба мити дуже ретельно і з милом. Ми цього і не заперечуємо, та використання антибактеріального мила досить “шкідливе”. По-перше, звідки ми знаємо, чи воно взагалі вбиває мікроби? Вчені довели, що певні компоненти цих мийних засобів (як триклозан) спричинюють антибактерійну стійкість.

  • Альтернатива: Звичайне мило, вода та ретельне миття – і руки будуть сяяти чистотою.

6. Люфа – рай для мікробів

нашкодити

Ну як така кольорова, прекрасна губка може нашкодити? Її неоднорідна, пориста поверхня, котра чудово очищує тіло під час миття, також є прихистком для мікроорганізмів, що розмножуються на вологій люфі. Тож за наступного використання ви ретельно розносите їх по шкірі.

  • Альтернатива: Якщо миття та висушування люфи після кожного миття – не для вас, оберіть звичайне мило-скраб.

7. Відбілювальні та корозійні зубні пасти

Відбілювальна паста забирає з зубів неприродний наліт, який здебільшого з’являється після споживання чаю чи кави. Найважливіше цими засобами не зловживати. За надмірного використання паста стає токсичною та шкодить зубній емалі.

  • Розв’язання проблеми: Перевірте, що паста, якою ви користуєтеся, має відповідну позначку-схвалення від кваліфікованої стоматологічної організації чи застосовуйте її разом з іншою пастою.

8. Алюмінієва фольга може стати причиною хвороб харчового походження

нашкодити

Якщо зберігати їжу, загорнену в алюмінієву фольгу, ми автоматично отримаємо домашню бомбу сповільненої дії. Фольга, яка недосконало накриває їжу, дозволяє повітрю проникати до їжі. Через це вона швидше псується.

  • Альтернатива: Користуйтеся контейнерами, які не дозволяють повітрю проникати до їжі. До того ж не залишайте їжу в ньому надовго. Щойно вона трохи охолола – одразу кладіть її до холодильника.

9. Викиньте старі пластикові контейнери

нашкодити

Контейнери, які виготовлені з твердого пластику чи мають збоку позначку “7” або “рс” (полікарбонат), ймовірно мають у своєму складі ВРА (бісфенол А). Ця речовина може спричиняти численні ендокринні захворювання – від раку грудей до раку простати.

  • Альтернатива: Обираючи нові контейнери, купуйте їх варіанти без бісфенолу, а найкраще оберіть скляні чи порцелянові місткості.

10. Зношені бюстгальтери

нашкодити

Кожна жінка має улюблений бюстгальтер, який так не хоче знімати. Та настав час попрощатися з цим “другом, який завжди підтримає”. Коли еластан у виробі зношується, то підтримує вже не так якісно. Це негативно впливає на жіноче здоров’я, особливо якщо жінка повнотіла, і призводить до болів у спині.

А до того, зношений бюстгальтер уповільнює природний процес старіння тканин грудей. Цікавий факт: груди змінюють розмір та форму найперше через гормональні зміни та збільшення/зменшення ваги, тож виріб, який в минулому був чудесним, сьогодні вам просто не підійде.

  • Альтернатива: Сьогодні бюстгальтери можна підібрати собі й до смаку, і відповідного розміру. Не соромтеся попросити допомоги у консультанта магазину. А якщо вам не подобається ця спідня білизна – не носіть її взагалі.

А ви думали, які інші звичайні речі шкодять нашому здоров’ю? Поділіться з нами у коментарях.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 звичних речей, які більше шкодять, аніж допомагають