7 причин нашої постійної втоми (і що з нею робити)

Причин постійного відчуття втоми навіть після гарного нічного відпочинку дуже багато. Його можна назвати хронічним синдромом втоми. Та на варто одразу думати про найгірше, адже звичними щоденними діями цей стан можна скоригувати, як, до прикладу, пити більше води чи споживати здорову їжу.

Нам в Тутка вже набридло ходити щодня, як ті зомбі, і пропонуємо прості кроки, щоб подолати цей стан.

Ви їсте недостатньо їжі

Перероблені вуглеводи — швидке джерело енергії. Споживаючи на сніданок мюслі, печиво, піцу чи макарони, вуглеводи прискорюють клітини крові й ви відчуваєте більше сил. І коли рівень останніх падає, на вас знову нападає втома. І постійне вживання вищезазначених продуктів посилює відчуття втомленості.

Намагайтеся споживати менше цукру та перероблених вуглеводів, а натомість обирайте їжу, багату клітковиною — злакові, сочевицю та овочі.

Вам бракує фізичної активності

втоми

Ви можете думати, що відпочинок вдома на дивані після важкого робочого дня допоможе вам зекономити сили й почуватися менш стомленим. А спробуйте хоча б кілька раз на тиждень тренуватися, і побачите, що втома зникає. У 2008 році було проведено дослідження, яке визначило, що молоді люди, які виконували низькоінтенсивні 20-хвилинні тренування тричі на тиждень зазначили більший приплив сил і нижчий рівень втоми.

Читайте також: Ознаки того, що ваша душа втомилася

Неякісний сон

втоми

Втома може докучати, навіть якщо ви спите 7-9 годин на добу. Чому? Адже якість сну не менш важлива, ніж його кількість. Найперше — спробуйте щодня лягати й вставати в один час. Не пийте кави пізно ввечері, довго не сидіть в телефоні чи перед екраном телевізора. Так якість сну покращиться і вас не буде мучити втома впродовж дня.

Ви чутливі до їжі

втоми

Денна постійна втома може дошкуляти тоді, коли організм не сприймає певної їжі. Найперші з неї — продукти з глютеном, молочна продукція і яйця.

П’єте недостатньо води

втоми

Якщо не поповнювати запаси води, які організм витрачає на потреби своєї життєдіяльності, ми сильно зневоднюємося. Сил меншає, стає важко концентруватися. Люди, які регулярно пили воду після тренувань, засвідчили приплив сил та енергії.

Перебуваєте в стані стресу

Вчені запевняють, що постійні стреси призводять до постійної тривожності. І якщо зі стресом не працювати, вона лише посилюватиметься. В цьому допоможуть йога та медитація чи молитва.

Ваш організм може потребувати більшої кількості вітамінів

Вашому раціону може бракувати заліза, вітамінів D та В12. Продуктами-рекордсменами за вмістом цих мінералів можна вважати червоне м’ясо, шпинат, броколі й індичатину. В12 можна зустріти у молоці, яйцях, лососі і яловичині, ну чи в їх замінниках. А вітамін D шукайте у грибах, морепродуктах і жирній рибці. Ну і, звісно, не цурайтеся сонечка.

А вас турбує надмірна втома навіть після міцного сну? Як гадаєте, чому так стається?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
7 причин нашої постійної втоми (і що з нею робити)