7 можливих причин повторного набору ваги

Повторний набір ваги — що може бути гірше? А якщо не знаєш причин цього — ситуація ще більше погіршується. Якщо дієти і допомагають схуднути, то так само швидко опісля гладшаємо і повертаємося до “йо-йо” дієти. Однак, навіть цього не усвідомлюючи, ми самі спричинюємо собі зайві сантименти на талії.

Тутка хоче допомогти вам розірвати це замкнене коло і нарешті почати насолоджуватися тілом, над яким ви так довго працювали.

Навіть тренування іноді призводять до зайвої ваги

ваги

Так буває, хоча і тимчасово, як доказ того, що ви занадто інтенсивно займалися, щоб спалити зайвий жир. Надмірні навантаження пошкоджують м’язову тканину, а процес відновлення робить її сильнішою і більшою. Та в новоутвореній тканині неминуче проходять запальні процеси, і нова м’язову масу можна переплутати із жировою тканиною.

Застрягаєте на дієті “йо-йо”

“Йо-йо” дієтою називають такий стан ненавмисне повернення зайвої ваги після попереднього її скинення. І ви ризикуєте постійно кататися на таких “американських гірках”. Іноді навіть харчові обмеження не допомагають — організм через свої фізіологічні потреби сам покриває голод жиром.

Якщо ви сидите на жорстких дієтах, імовірно, що через 5 років ваша вага повернеться знову. Дієта не зарадить, а от зміна способу життя — однозначно. Тобто, усунення з раціону цукру, обробленої їжі, щоденні тренування і споживання їжі, багатої білком і клітковиною.

Читайте також: Худнемо за наукою: золоті поради доктора Джейсона Фанґа

Ви споживаєте недостатньо білку та клітковини

ваги

Якщо ваш раціон недостатньо наповнений білком і клітковиною, жир буде повертатися. Клітковина відповідає за контроль апетиту і на довго дає відчуття насичення. Збільште споживання овочів, бобових та зелені — і рівень клітковини внормується. 14 грамів клітковини щодня — і засвоєння шкідливих калорій зменшиться на 10%.

До збільшення ваги призводить також і нестача білку в організмі. Протеїн також забезпечує відчуття ситості, навіть якщо ви і не з’їли багато їжі. А ще він зберігає м’язову масу і прискорює метаболізм, що дуже важливо для здорової ваги.

Ви — комунікабельна людина

ваги

Соціальне життя дуже важливе задля підтримання здорового балансу між роботою і особистим часом. Та якщо ви полюбляєте часто “зависати” з колегами і друзями, то і спокуса з’їсти більше завжди поруч. Тобто, більше виходів у світ = більше калорій = зайва вага.

Ходите за покупками без списку

Звісно, невпорядковані закупи однозначно приведуть до збільшення ваги. Списки допоможуть зекономити не тільки час і гроші, а й вбережуть від імпульсивних та нездорових покупок.

Споживаєте занадто багато калорій з напоїв

Газовані напої, соки та інші види питних рідин — ось джерела зайвих калорій. Мозок не підраховує калорії з напоїв так, як він це робить із їжі.

Ви надто виснажені

Нестача сну та виснаження часто призводить до набору ваги. Гормони зашкалюють, зникає мотивація до тренувань. І якщо ви не спите, жир особливо накопичується на животі. За науковими дослідженнями, якщо ви спите 7 або більше годин щоночі, у вас на 33% збільшиться можливість скинути зайві кілограми.

А у вас траплялося таке, що ви різко набрали вагу після схуднення?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
7 можливих причин повторного набору ваги