7 древніх засобів догляду за волоссям, якими індійські жінки користуються і досі

Аюрведична наука виникла в Індії понад 5000 років тому, і сьогодні вона відома як зцілювальна медицина. Сучасне життя щодня пропонує новинки науки та косметології, щоб покращити здоров’я та продовжити довголіття. З усім тим, перевірені тисячоліттями засоби догляду за волоссям, якими користуються індійські жінки, також можуть нам в цьому дуже допомогти.

Тутка поспішає сьогодні до вас з переліком стародавніх рецептів, котрі гарантовано допоможуть відростити густу та пишну шевелюру.

1. Використовуємо техніку балаям

Ця техніка йоги межує з акупунктурою та рефлексологією. Вона полягає у терті між собою нігтів пальців (але не великих) з однаковим натиском впродовж 5-10 хвилин. Великі пальці підіймаються вгору.

Вважалося, що, натискаючи на точки, котрі знаходяться на пальцях рук, активізується приплив крові до шкіри голови та посилюється ріст волосся. Метод доволі повільний, вимагає багато часу, тому на результати очікуйте після кількох місяців.

2. Щоденне використання шікакаю

волоссям

Шікакай — це колючий чагарник, який росте в Індії, і за свої корисні властивості для волосся вже століттями користується популярністю серед жінок. Його листя та насіння наповнене вітамінами А, D, E та К, наповнене антиоксидантами — справжній природний шампунь! Так, шікакай забезпечує волосяні фолікули поживними мікроелементами, котрі провокують ріст волосини.

Окрім листя рослини, ще висушують та перетирають в порошок її стручки та кору, розводять з водою до утворення пасти й наносять на волосся. Не перелічити корисних властивостей шікакаю: він допомагає проти лупи, перешкоджає випадінню та заплутуванню волосся, а шевелюра стає здоровою та розкішною.

Читайте також: 11 помилок в догляді за волоссям, які заважають йому мати розкішний вигляд

3. Застосування олійок для волосся

волоссям

В Індії широко використовуються різноманітні олійки для волосся. Вони допомагають йому гарно рости, насичують шевелюру вологою. Їх тисячоліттями використовували у щоденному догляді, олії для волосся рекомендує аюрведична медицина.

Користь олійок: покращення кровообігу шкіри голови, достатнє зволоження та стимуляція волосяних фолікулів, та не перестарайтеся: додержуйтесь балансу, бо засилля засобу призведе до пошкодження волосин. Найпоширенішими оліями для волосся, які використовують в Індії, є амла, рицинова, кокосова олія та олія мигдалю.

4. Заплітання волосся в кіски

Заплітання волосся — древня традиція індійських жінок. Якщо ця звичка і не сприяє його росту (науково поки цього не довели), то все ж у плетіння кіс є свої переваги: волосся менше ламається, січеться, адже мінімізується його тертя об тканину. Пасма менше заплутуються, тож його не треба так часто розчісувати. Головне — не заплітайте його надто туго, щоб не чинити тиску на шкіру голови.

5. Вдавання до домашніх масок для волосся

волоссям

Якщо волосся потребує додаткового догляду, маска для волосся забезпечить і живлення, і зволоження для шкіри голови, та індійські жінки беруть всю користь природи саме з натуральних компонентів. Вони стимулюють ріст волосся та освіжають колір.

Більшість масок для волосся — це суміш інгредієнтів, які ми звично тримаємо на кухні, як от йогурт, авокадо, мед, яблучний оцет і алое вера тощо.

6. Хну використовують для тонування волосся

волоссям

Хна — це природний засіб для тонування волосся. Вона славиться своїми протигрибковими властивостями, тож допомагає попередити лупу та втрату волосся, має у своєму складі вітамін Е — для пом’якшення волосся.

При цьому звертайте увагу на хну, якою користуєтеся — декотрі її види містять шкідливі хімічні сполуки.

7. Яйця — прекрасний засіб зволоження волосся

Ще з XI століття яйця використовували для укріплення шевелюри. В них містяться білок та жири, що повертають пасмам їх красивий блиск.

Додавайте яйця до масок або просто втирайте їх у шкіру голови: залиште на 15-20 хвилин, а потім змийте.

волоссям

А ви використовували котрусь із поданих нами технік? Якщо так, поділіться одержаним результатом в коментарях.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
7 древніх засобів догляду за волоссям, якими індійські жінки користуються і досі