11 помилок в догляді за волоссям, які заважають йому мати розкішний вигляд

Чоловікам легко бути привабливими: найкрасивішими чоловіками визнані саме лисі хлопці. І якщо для того, щоб мати стильний вигляд, їм достатньо просто скористатися машинкою для стрижки волосся, то дівчатам доводиться винаходити все нові й нові методи догляду за своїми стрижками та зачісками. Втім, кінцевий результат таких різноманітних хитрощів теж чомусь не завжди тішить око.

Тутка на власному досвіді переконався, що часом одні й ті ж рецепти догляду за волоссям підходять далеко не всім охочим мати красиву шевелюру. І хоча наші зачіски потребують індивідуального підходу, деяких помилок в нелегкій справі підтримання краси волосся припускається практично кожна з нас.

Помилка №1: миємо голову дешевим шампунем

волосся

Дешеві шампуні можуть непогано впоратися з очищенням забруднень з нашого волосся, проте на цьому їх корисні властивості часто закінчуються. До дорожчих засобів додають інгредієнти з ефектом кондиціонеру, які полегшують догляд за шевелюрою після миття та роблять волосини приємнішими і м’якшими на дотик.

*** Якість продукту все ж таки має значення. Такі компоненти, як сульфати та парабени, всіляко ушкоджують волосся і призводять до виникнення посічених кінчиків. © curiouswritten / Reddit

*** Застосування салонного шампуню має величезне значення для здоров’я волосин. Більшість аптечних засобів коштують дешево, тому що в основному складаються з воску та розбавлені водою. © Ahoycapnkayla / Reddit

Помилка №2: довго не відвідуємо перукарню

В середньому волосся відростає приблизно на 1 см на місяць, однак цей показник сильно відрізняється у людей з різними типами шевелюри та станом здоров’я. Вважається також, що коротке волосся треба підстригати трохи частіше, ніж довге: якщо зачіски боб і піксі рекомендують підстригати раз в 4-6 тижнів, то волосся середньої довжини та довгі коси стрижуть кожні 8-10 тижнів.

*** Підстригаючись, ви не примусите волосину рости швидше. Вона росте у вас на голові, а не на кінцях. Стрижки класні тим, що допомагають позбутися посічених кінчиків і зберегти ваше волосся красивим і здоровим. © nearlyparanormal / Reddit

Помилка №3: користуємося хною перед відвідинами салону

Фарбування хною — найдавніший спосіб зміни кольору волосся, яким користувалися ще в Стародавньому Єгипті. І хоча засіб досі популярний у всьому світі, рослинна фарба може мати непередбачуваний ефект на забарвленому та знебарвленому волоссі.

*** Я фарбуюсь хною. Дівчина, завдяки якій я дізналася про цей засіб, свого часу вирішила скористатися цією фарбою відразу після знебарвлення. Підсумок був жахливий: її волосся перетворилося на солому. Врешті-решт вона поголила голову та вирішила відрощувати зачіску з нуля. © mamblepamble / Reddit

*** Якось до мене прийшла клієнтка з каштановим волоссям, яка сказала, що не фарбувалася вже кілька років. Дівчина захотіла стати білявкою. Я вже почала накривати її голову фольгою і наносити засіб для знебарвлення, коли помітила, що перші пасма, з якими я почала працювати, набувають болотно-зеленого відтінку. Врешті з’ясувалося, що за пів року до візиту в перукарню вона робила маску з безбарвної хни. © MeowMeowMonster / Reddit

Читайте також: Як змінювалася мода на зачіски, які за 100 років зазнали кілька несподіваних метаморфоз

Помилка №4: не боремося зі сплутаністю

волосся

Заплутане волосся — головний ворог доглянутої зачіски. Вважається, що до сплутаності шевелюри призводять сухість та зневоднення волосин: їх незахищені ділянки зчіплюються одна з одною, утворюючи малоприємні вузли. Часті фарбування та висвітлення теж не йдуть зачіскам на користь: вплив хімічних речовин сприяє зменшенню кількості протеїнів у волоссі.

*** У мене схильне до сплутування волосся, яке я успадкувала від своєї мами. Але мене рятує кілька лайфхаків. По-перше, я завжди розчісую його перед тим, як прийняти душ. По-друге, я розчісую його ще і перед сном. © *** antonyx / Reddit

Від проблеми сплутування волосся мене рятують атласна наволочка та плетіння коси перед сном. Коса утримує волосся від заплутування, а атласна тканина їй в цьому допомагає. © Majikkani_Hand / Reddit

Помилка №5: розчісуємо мокре волосся

волосся

Часте розчісування мокрого волосся може стати причиною його ламкості та випадання. Річ у тім, що вода послаблює захисний бар’єр волокон волосини та робить його вразливим. У тому разі, якщо вам все ж необхідно укласти зачіску відразу після миття, краще це зробити за допомогою гребінця з рідкими зубцями. Вважається, що його застосування менше шкодить для волосся в порівнянні з використанням інших видів гребінців.

Помилка №6: не зістригаємо довге тонке волосся

Пишним, густим, гладким волоссям мати-природа, на жаль, нагороджує далеко не всіх. Втім, власницям тонкого волосся не варто впадати у відчай: правильно вибрані стрижка та стиль можуть перетворити навіть самі ослаблені пасма в розкішну копицю волосся.

*** Стрижка піксі: подовжені шари волосся допомагають підтримувати форму зачіски, а коротші додають об’єму по всій голові.
Стрижка боб: будь-який підвид цієї зачіски, з чубчиком або без неї, надає волоссю об’єму.
В загальному будь-яка стрижка до плечей універсальна для тонкого волосся та дуже йому підходить. © Alex BenDebba / Quora

Помилка №7: користуємося невідповідними гребінцями

волосся

Привести до помітного зменшення кількості волосся на голові може не тільки стрес або неправильне харчування, а й використання звичайнісінького гребінця. Його неправильне застосування сприяє виникненню надмірної ламкості та сплутаності волосся. Втім, запобігти проблемам із зачіскою можна: досить просто підібрати для себе правильний гребінець і розчісувати волосся, починаючи від кінчиків та поступово повертаючись до коренів.

*** Працюю стилістом. Щітки зі щетини прекрасно розподіляють жир зі шкіри голови по волоссю, але вони ж можуть завдати шкоди тонкому волоссю, особливо якщо вони вологі. Такі щітки ідеально підходять для укладки та розгладження жорсткого волосся.

Для розплутування вологого волосся вам знадобиться гребінець з рідкими зубцями або спеціальна щітка для мокрого волосся. У таких гребінців дуже гнучкі зубці, які не ушкоджують волосини.

Широкі масажні щітки класно стануть у пригоді для щоденного розчісування та розплутування волосся.

Щітки з прорізами підходять для сушіння волосся. У таких гребінців зазвичай нейлонова щетина.

Круглі гребінці призначені для укладання волосин та їх витягування за допомогою фена. © Arkade_Blues / Reddit

Помилка №8: миємо волосся гарячою водою

Ламкість та пористість шевелюри можуть виникнути й у результаті миття гарячою водою, яка розкриває пори та провокує випадання волосся. Висока температура сушить шкіру, викликає лупу та свербіння і, звичайно ж, сильно псує зовнішній вигляд всієї зачіски.

Помилка №9: фарбуємо сивину

волосся

Сивина давно набула статусу негласного тренду. Її вже більше ніхто не соромиться, а зірки світової величини — Леді Гага і Та Ріанна — відкрито фарбують свої пасма в усі відтінки сріблястого сірого. Світом править боді позитив, тож про постійні підфарбовування можна забути. Хоча б на деякий час.

Помилка №10: робимо тотальне освітлення

Хоча ми й сподіваємося, що чарівниця з ножицями та тюбиками фарб може перевернути наше життя на 180 °, в реальному житті тотальне освітлення може призвести лише до додаткових проблем. Знебарвлення змінює внутрішню структуру волосяного волокна та зневоднює волосся, безповоротно перетворюючи його на пучки соломи.

*** Уже 25 років я ходжу до одного й того ж стиліста, від якого отримала одну дуже слушну пораду. При фарбуванні найкраще дотримуватися правила двох відтінків: в процесі переходити максимум на 2 відтінки світліші або темніші від початкового. Перехід від темно-коричневого кольору до світлого дуже шкідливий через агресивне освітлення, і після цього волоссю потрібен особливий догляд. © Kathleen Alexandrakis / Quora

Помилка №11: відвідуємо різні перукарні

волосся

Відносини з особистим перукарем часом тривають довше, ніж кар’єра та навіть деякі шлюби. Стається це не випадково: досконале знання майстром всіх особливостей вашої шевелюри дає йому можливість не лише підібрати зачіску, яка підходить до вашого способу життя, але і зберегти здоров’я волосся і, відповідно, ваші гроші.

*** Не перелітайте з салону в салон. Набагато краще розвивати постійні відносини з перукарем, який знає, які саме стилі, кольори, процедури найкраще підходять вам і вашому волоссю. © Kathleen Alexandrakis / Quora

А які поради з догляду за волоссям ви можете дати нашим читачам?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
11 помилок в догляді за волоссям, які заважають йому мати розкішний вигляд