6 ознак того, що ви страждаєте на кислотний рефлюкс та як з ним боротися

Рефлюксна хвороба або гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) є звичайною медичною проблемою. Вона вражає мільйони людей, які іноді навіть не розуміють, що мають її. Крім того, рефлюксне захворювання може викликати інші недуги. На думку фахівців, воно може посилити астму, що підтверджується тим, що більшість астматиків мають ГЕРХ.

Тутка відшукав ознаки, які допоможуть вам діагностувати цю недугу.

рефлюксна хвороба

Насамперед варто знати, що рефлюксна хвороба – це довготерміновий стан. Все, що ви їсте, повертається у стравохід і викликає неприємні симптоми або ускладнення. Люди з надмірною вагою, вагітні жінки, курці та ті, хто приймає певні ліки є у зоні ризику.

Які ж ознаки та симптоми вказують на можливу ГЕРХ? Прочитайте, щоб дізнатися.

1. Кислий смак у роті

Цю причину, як правило, створює м’яз або сфінктер у верхній частині шлунка. Коли м’яз розслаблений, кислота підіймається у стравохід. Кислий присмак може залишатися тижнями, створювати незручність, впливаючи на якість життя. Ця проблема особливо поширена серед вагітних жінок, тому що у них більший тиск на шлунок.

2. Регіргутація

рефлюксна хвороба

Регургітація – це підтримка кислоти в горлі або роті. Проявляється гірким смаком, відрижкою, а іноді навіть блювотою. Регургітація може статися в будь-який час, але особливо тривожні відчуття дошкуляють вночі. Ви можете прокинутися з гіркою рідиною в горлі та почуттям паніки.

Читайте також: Чому насправді з’являється печія і як це виправити

3. Печія

Багато людей у всьому світі чули про печію і навіть відчували її, але навряд чи хтось із них здогадається, що вони мають рефлюксну хворобу. Печія є найбільш поширеним симптомом ГЕРХ. Симптоми печії – це, як правило, печіння або дискомфорт в середині нижньої грудної клітки після їди. Дискомфорт може збільшитися при нахиляннях або лежанні на спині.

4. Диспепсія

При виникненні рефлюксу ви можете відчувати дискомфорт у шлунку, який включає нудоту після їди, біль у верхній частині живота, відрижку і відчуття наповненості шлунку. Іноді люди навіть не хочуть їсти та не мають апетиту – “насичений” шлунок не дає їм їх відчути.

5. Дисфагія

рефлюксна хвороба

Дисфагія буквально означає відчуття того, що в роті знаходиться їжа. Це стається через звуження стравоходу. При цій проблемі може стати важко ковтати, ви перестанете споживати достатньо калорій, що може призвести до ще інших проблем зі здоров’ям.

6. Кашель

рефлюксна хвороба

Кашель не є типовим симптомом кислотного рефлюксу, але принаймні 25-40 відсотків його випадків супроводжуються хронічним кашлем.

За винятком згаданих вище симптомів, ви можете відчувати менш поширені ознаки, такі як: біль при ковтанні, збільшення слиновиділення, втрату ваги, подразнення горла, неприємний запах з рота, сухість у роті та біль у грудях.

Як можна уникнути рефлюксної хвороби:

Перш за все, захворювання викликається способом життя. Тому дуже важливо дотримуватися простих правил.

  • Їжте менші порції. Краще їсти частіше, ніж 1-2 рази на день.
  • Важливо уникати алкоголю, кислотної їжі, спецій і жирної їжі.
  • Схуднути при необхідності.
  • Не носіть тісного одягу.
  • Не їжте перед сном.

Чи є у вас симптоми ГЕРХ? Як ви дбаєте про свій шлунок? Залиште коментар, якщо наша стаття була корисною для вас.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
6 ознак того, що ви страждаєте на кислотний рефлюкс та як з ним боротися