5 порад нейробіолога: Чим замінити таблетки для поліпшення роботи мозку

Ноотропи — це препарати для стимуляції розумової діяльності. Але чи настільки вони ефективні, як нам хотілося б? Нейробіологи пропонують корисну альтернативу цій групі медикаментів для підтримки функцій мозку.

Сьогодні з’явився цілий ряд медикаментів, які претендують на роль ноотропів (нейрометаболічних стимуляторів) – препаратів для стимуляції розумової діяльності. Але чи варто ними користуватися та чи є альтернатива ноотропам? Пропонуємо поради нейробіолога, як заповнити нестачу певних речовин в організмі, щоб стимулювати роботу мозку.

мозку

Проблема препаратів для поліпшення роботи мозку

Нейробіологи виокремили значний недолік таких препаратів: майже всі вони не мають в своєму складі базових вітамінів, необхідних для функціонування мозку. Ноотропи розроблені з урахуванням того факту, що пацієнти вже отримують необхідні речовини з харчових продуктів або аптечних вітамінів.

Висновок: таблетки для стимуляції діяльності мозку не будуть ефективними, якщо у харчуванні не вистачає певних речовин. У короткотерміновій перспективі може здатися, що ноотропи поліпшили вашу уважність та бадьорість, але на розум вони ніяк не впливають.

З метою поліпшення когнітивних здібностей постарайтеся не приймати медикаменти, а прислухатися до цих рекомендацій.

Читайте також: 10 найкращих продуктів від головного болю

1. Вживайте більше корисних жирів і пийте більше води

Мозок складається в основному з жирів і води. Логічно, що для нормальної роботи йому потрібні корисні жири та достатнє зволоження. Науці відомий досить великий перелік досліджень про позитивний вплив жирної кислоти омега-3, яка міститься в рибі (вегани отримують схожі речовини з водоростей). У таких продуктах як авокадо, горіхи і насіння, присутній жирна кислота омега-6 і ще ряд корисних мікроелементів, вітамінів і мінералів. Фахівці довели, що кокосова олія також покращує функції мозку.

мозку

2. Пийте зелений чай

Багато нейрометаболічних стимуляторів містять L-теанін. Масова частка даної речовини висока в зеленому чаї. L-теанін стимулює активність нейромедіатора ГАМК, який знижує рівень занепокоєння. Відповідні дослідження свідчать, що, в поєднанні з кофеїном (він теж присутній в складі зеленого чаю), L-теанін може покращувати концентрацію. У чаї мате міститься досить катехіну EGCG – природного антиоксиданту, який сприяє продовженню життя мозкових клітин.

3. Вводьте в раціон більше продуктів, багатих антиоксидантами

Антиоксиданти протистоять негативній дії вільних радикалів. Антиоксиданти — це не тільки боротьба з онкологічними захворюваннями, вони допомагають боротися зі зниженням активності мозку. У список антиоксидантів включені флавоноїди та вітаміни С і Е. Результати спеціальних досліджень свідчать, що антиоксиданти гальмують небажані процеси, запущені вільними радикалами. Гарне джерело антиоксидантів — це ягоди та бобові.

4. Збільшити вживання вітамінів групи В

Вітаміни групи В (особливо В6 і В12) дуже потрібні для повноцінного функціонування мозку. Їх брак негативно впливає на когнітивні функції, настрій і нейропластичність. В6 присутній в таких продуктах як курячі яйця, морква, солодка картопля, шпинат і цільні зерна. У моменти стресу та перевантажень рекомендується приймати вітаміни групи B в таблетках, щоб уберегтися від фізичної втоми та психологічного вигорання.

5. Зведіть до мінімуму стрес

Намагайтеся підтримувати функціонування мозку, але не переживайте через це. Певний рівень стресу може бути корисний, але в серйозній стресовій ситуації розумова діяльність страждає.

Нам відомо багато дієвих способів знизити рівень занепокоєння. Ось один з них — магнієва ванна кілька разів на тиждень або відповідний спрей перед сном. На сьогодні 75% населення відчувають брак магнію. Чим сильніший психологічний тиск, тим більше втрати цієї речовини. Одночасно магній допомагає регулювати рівень кортизолу — гормону стресу.

Мозок може і не мати безмежних пізнавальних ресурсів, але не треба думати, що цю проблему допоможуть розв’язати медикаменти. Розвивайте корисні щоденні звички та збалансуйте свій раціон — це допоможе стимулювати когнітивні здібності.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
5 порад нейробіолога: Чим замінити таблетки для поліпшення роботи мозку