10 найкращих продуктів від головного болю

Природні анальгетики здатні не тільки полегшити стан, а й надати профілактичну допомогу Якщо ви п’єте каву в помірних дозах, кофеїн може дійсно допомогти від головного болю.

Перепади тиску, вітряні дні, дощі й сонце, що чергуються зі швидкістю метеориту, здатні викликати головний біль навіть у здорової людини. І не хочеться кожного разу ковтати таблетки.

Спеціаліст радить цих 10 засобів від головного болю.

болю

1. Вода

Можете скептично скривитися, але ось що пише індійський лікар Батмангхелідж: «…хронічні болі, які не можна пояснити інфекцією або ушкодженнями, необхідно трактувати найперше як сигнали хронічного зневоднення в районі локації болю. Це такий собі індикатор спраги. До числа хронічних відносяться болі при диспепсії, ревматоїдному артриті, коліті й супутньому йому защемленні, при синдромі переміжної кульгавості (болі в ногах при ходьбі), мігрені та головному болю при похміллі, болю в нижній частині спини, а також ангінозних болях (біль у серці при ходьбі та навіть в спокійному стані)».

І ми вже не раз писали про те, наскільки корисна вода. Бачите, навіть від головного болю допомагає! Отож, намагайтеся пити не менше двох літрів на день.

Читайте також: Ці 12 продуктів впливають на твою психіку. Дізнайся, як уникнути наслідків!

2. Кавун

Ця велика смугаста ягода, як і вода, допоможе «напоїти» ваш організм. Не гірше кавуна допомагають продукти з великим вмістом води (огірки, кабачки, перець і ін.). Але в кавуні ще й велика кількість корисних мінералів, які ми втрачаємо при зневодненні: магній та калій.

3. Картопля

Калій справді допомагає полегшити головний біль. А його дуже багато в картоплі. Причому, звареній або запеченій в мундирі.

В одній середній запеченій картоплині калію майже в три рази більше, ніж в банані. Крім того, бананова шкірка містить тирамін, який навпаки провокує спазми, тому ретельно очищуйте м’якоть банана від білих прожилок.

Особливо багато тираміну в шкірці переспілих, тьмяних бананів.

4. Гарбузове насіння

А ці смачні «діти» гарбуза містять магній. Останнім часом він часто входить до складу знеболювальних препаратів. А ще гарбузове насіння – одне з найкращих джерел цинку, а також фосфору. Удвох ці мінерали нормалізують діяльність головного мозку та зорового апарату.

5. Мигдаль

Магнію в ньому трохи менше, ніж в гарбузовому насінні, але все одно досить багато. Крім того, цей заморський горішок містить вітамін В2. Саме його рекомендують застосовувати при мігрені.

болю

6. Жирна риба

Омега-3 жирні кислоти мають протизапальні властивості, допомагають зменшити частоту та силу нападів хронічних головних болей. Крім того, жирна риба – чудове джерело вітаміну D. Є теорія, що хронічні головні болі викликає дефіцит кальциферолу або кальцію. Особливий наголос ця теорія робить на «голодні» болі – ті, що виникають, якщо перерва між їжею занадто довга. А кальцій, який також послаблює головний біль, краще засвоюється саме з вітаміном D.

7. Кунжут

Одне з найкращих джерел кальцію. Якщо відчуваєте, що почала боліти голова, а до обіду ще ой як довго, пожуйте трошки цього насіння.

8. Імбир

Імбир може вгамувати головний біль завдяки своїм протизапальним й антигістамінним властивостями. Він же допоможе зняти напад мігрені – коли відчувається наближення головного болю, спробуйте випити чашечку імбирного чаю.

9. Перець чилі або каєнський перець.

Алкалоїд капсаїцин, що міститься в гострому перці, ефективно впливає на передавачі сигналу мозку від нервових закінчень. І допомагає знижувати інтенсивність больових відчуттів. Крім того, капсаїцин підвищує вироблення особливих речовин, які блокують біль. А ще перчик здатний знизити високий тиск.

10. Кофеїн

Якщо ви п’єте каву або чорний чай в помірних дозах (не більше кількох невеликих чашок в день), кофеїн може істотно допомогти при головному болі, особливо якщо цей біль пов’язаний з коливаннями тиску.

Недарма багато знеболювальних містять невелику дозу кофеїну. Він допомагає організму засвоювати ці препарати швидше.

Але повторимо – лише за умови помірного вживання. Чим більше ви п’єте кави на день, тим вищий у неї шанс перетворитися з «ліків» на провокатора.

І до слова

Ох ви, провокатори!

Найпоширеніший «харчовий» головний біль виникає через продукти, що містять тирамін. Ця органічна речовина утворюється при розпаді білка, внаслідок старіння продукту. Тобто, чим довше зберігається будь-яка білкова їжа (в першу чергу це стосується сиру), тим вищий в ній вміст тираміну. Він здатний підвищувати кров’яний тиск і навіть викликати спазми судин. До продуктів, що відзначаються високим вмістом тираміну, крім сиру, відносять також копчене м’ясо, червоне вино, консерви, цибуля, авокадо, домашні заготовки (соління), шоколад.

Крім того, спровокувати головний біль може надмірне вживання продуктів, що містять омега-6 жирні кислоти, які у великій кількості містяться в рослинних оліях. Здивовані? Адже, здавалося б, корисна речовина! Але ці кислоти дедалі частіше називають причиною запальних процесів в наших організмах. Інтенсивне споживання з їжею омега-6 поліненасичених жирних кислот (лінолевої та арахідонової кислот) призводить до того, що вони накопичуються в клітинах нервової та імунної систем, змінюють їх метаболізм і викликають посилення головного болю. Саме тому дієтологи постійно нагадують – так, рослинна олія важлива, але найкраще в день вживати не більше однієї столової ложки в овочевих салатах.

Тому якщо ви помічаєте, що голова починає боліти після певної їжі, подумайте, а чи не було у вашій трапезі хитрого провокатора?

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 найкращих продуктів від головного болю