22 поради з поліпшення гормонального здоров’я

Сон відіграє неймовірно важливу роль для гормонального здоров’я. Якщо ви погано спите, дуже ймовірно, що ваш гормональний баланс порушується. Залоза, що контролює наш циркадний ритм (цикл сну), називається шишкоподібна залоза або шишкоподібне тіло. Вона контролює фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) і лютеїнізуючий гормон (ЛГ) через гіпофіз. Ці два гормони є дуже важливими в регуляції жіночих гормональних циклів.

Шишкоподібне тіло — дуже маленька залоза у мозку, але вона одержує величезну кількість крові, поступаючись тільки ниркам; регулює сон за допомогою мелатоніну і серотоніну. При поганому або недостатньому сні рівень цих гормонів падає, що впливає на репродуктивний гормональний баланс. Цікаво, що протягом перших 6 місяців після пологів ці гормони підвищуються, щоб допомогти матерям під час годування грудьми.

сон

Найглибший ефект сну — це зцілення і відновлення. Щоденна активність створює безліч метаболічних токсинів. Ми накопичуємо стрес і емоції у м’язах. Наше тіло має усунути фізичні та емоційні токсини, а також відновити будь-які пошкоджені тканини. Саме під час сну шишкоподібне тіло продукує гормон мелатонін — гормон сну, відбувається відновлення і детоксикація організму.

Шишкоподібне тіло і якість сну

Коли ми прокидаємося вранці, наш рівень доброго самопочуття і відчуття свіжості залежать спільної життєвої сили. Бо чим більше токсинів необхідно видалити, тим гірше ви будете почуватися вранці.

Часто вам не захочеться їсти, поки організм повністю не виведе токсини, які виділилися напередодні ввечері. В такому випадку лимонна вода — прекрасний початок дня.

Якість сну також є важливою проблемою. Ви можете проспати вісім годин, але сон не буде глибоким, і ви все одно залишитеся втомленими і роздратованими. Рівень психічного або емоційного стресу відіграє тут свою роль. Якщо накопичений за день стрес не знімається за допомогою вправ або розслаблення, протягом ночі він «шукає вихід», що призводить до порушення сну.

Кінцевим результатом поганого сну є зниження детоксикації та відновлення, порушення регуляції рівня цукру в крові й підвищення рівня гормонів стресу. Ці біохімічні реакції призводять до підвищення рівня медіаторів запалення. І посилене довготермінове запалення є основним попередником всіх хронічних захворювань, особливо раку.

Читайте також: Від здуття живота допоможуть прості вправи

Тригери, які запускають безсоння

сон

Уникайте телебачення перед сном, а ще краще заберіть телевізор зі спальні. Телебачення дуже стимулює і порушує функцію шишкоподібної залози, яка необхідна для виробництва достатньої кількості мелатоніну для гарного нічного сну.

Не їжте занадто пізно. Сон може настати швидко, однак якщо рівень цукру в крові падає дуже низько, ви можете прокинутися і відчути труднощі з поверненням до сну.

Уникайте перекусів перед сном. Спіть в кімнаті, яка є настільки темною, наскільки можливо. Навіть невелика кількість світла може знизити вироблення серотоніну й мелатоніну. Крім того, тримайте світло вимкненим, коли ви користуєтеся санвузлом в нічний час

Уникайте гучних будильників. Раптове пробудження тільки додасть у ваше життя стресу. Ідеально ви повинні повільно прокидатися зі сходом сонця. Якщо це неможливо, є будильники, які називають сонячними, котрі поступово збільшують кількість світла в кімнаті, дозволяючи регулювати циркадний ритм.

Уникайте кофеїну. Кофеїн та інші стимулятори, очевидно, можуть не дати вам заснути.

Майте на увазі, що рівень стресу впливає на якість сну і можливість повноцінного нічного відпочинку. Найчастіше люди прокидаються рано і починають переоцінювати стресові ситуації в своєму житті.

Ведіть щоденник. Запис подій дня може допомогти усунути будь-які чинники стресу і допомогти вам спланувати дії на наступний день, а не думати про це, коли ви лягаєте спати або коли ви прокидаєтеся.

Уникайте впливу електромагнітних полів. Це означає, що будильник треба тримати подалі від ліжка; уникайте теплих ковдр; перевірте розташування кабелів і трансформаторів. ЕМП можуть впливати на функцію залоз, і, отже, рівень мелатоніну і серотоніну.

Уникайте алкоголю і наркотиків. Тіло повинно увійти в цикл сну природно. Наркотики і алкоголь викликають неприродний сон і викликають звикання. Алкоголь часто змушує людей прокидатися пізніше і не повертатися до сну. Крім того, алкоголь і наркотики «вбивають» більшу частину цілющого потенціалу сну, оскільки організм має справу з хімічними речовинами, а не з детоксикацією. Здоров’я кишківника впливає на рівень мелатоніну, і частина кишківника забезпечує організм мелатоніном.

Сліпхакінг

сон

Коли ви усунете всі чинники, що заважають, вам потрібно перервати цикл поганого сну. Нижче подамо поради, як досягти повноцінного і здорового нічного сну.

Вправи — це найпростіший і ефективний спосіб для міцного нічного сну.

Якщо у вас багато розумової діяльності або емоційної напруги протягом дня, для зняття цієї напруги необхідні фізичні вправи. Переконайтеся, що ви тренуєтеся регулярно. Заняття спортом не менше 30 хвилин кожен день можуть допомогти вам міцно заснути. Але не займайтеся спортом пізно ввечері, інакше це може навпаки не дати вам заснути.

Слухайте розслаблювальну музику. Стрес є одним з головних інгібіторів здорового нічного сну.

Збільште вплив сонячного світла протягом дня. Гуляйте вранці та вдень, проводьте час на свіжому повітрі. Природне сонячне світло підсилює вироблення мелатоніну ввечері, а також рівень вітаміну D, який при нестачі пов’язаний з безсонням і пригніченим настроєм.

Провітрюйте спальню регулярно. Прохолодна температура і свіже повітря запобігають пробудження вночі.

Спробуйте лягати спати в одній годині кожного дня. Як ви дізналися, здоров’я тіла — це звичка. Якщо ви лягаєте спати щоночі о 10 годині вечора, ваше тіло природним чином буде виробляти серотонін і мелатонін в цей час, навіть якщо ви, можливо, не зробили всі правильні речі заздалегідь.

Прийміть гарячу ванну або душ. Вода чинить розслаблювальну дію і змиває денний стрес.

Використовуйте ефірні олійки, щоб розслабитися і знайти почуття спокою перед сном. Олія лаванди і ромашки — чудові для цього варіанти.

Виконання всіх цих простих дій допоможе вам налагодити здоровий і міцний сон, що відразу ж позначиться на загальному стані всього організму!

Фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
22 поради з поліпшення гормонального здоров’я