20+ осіб, які намотали на вус поради батьків і жодного разу не пошкодували

Батьки бажають своїм дітям добра, саме тому ми так часто чуємо від них: від «одягни шапку» до «він тобі не пара». Це добра порада. Однак, одні слова пролітають повз вуха і забуваються, інші рекомендації западають в саме серце і залишаються з людиною назавжди.

Ми в Тутка прочитали сотні історій про батьківські напуття, які круто вплинули на життя їхніх чад. Мабуть, деякі з них варто взяти на замітку.

Порада від батьків
Фото: stockvault.net
 • Найкраща порада від моєї мами: «Не зустрічайся з душею компанії, зустрічайся з тією людиною, хто потім переживає за те, щоб душа компанії повернулася додому».

Читайте також: 16 людей, які заради кохання роблять маленькі, та дуже важливі справи

 • Зустрічалася з хлопцем, дочекалася його з армії, готувалися до весілля. Але тут до мого нареченого приїхала якась дівчина зі своїми батьками і заявила, що вагітна від нього і тому він повинен з нею одружитися. Його батьки теж сказали «треба». День їхнього весілля збігся з датою одруження моєї найкращої подруги. Йти до неї на свято я не хотіла — траур у мене. Але мама вигнала з дому майже силою, бо “нічого сидіти страждати”. І ось стоїмо ми біля під’їзду, під’їжджає наречений подружки з друзями. Зустрілися ми зі свідком очима — і все. Всі мої страждання з цього дня відійшли на задній план. 26 років у квітні буде, як одружені.
 • Не розумію всіх цих жартів про тещ. Мої стосунки з чоловіком тримаються багато в чому тільки завдяки моїй мамі. Я легко ображаюся, я запальна і категорична. Але тільки мама, яка живе далеко від нас, у відповідь на мої скарги може мені сказати: «Відчепися від нього, він нормальний. Іди і вибачся!» Іду вибачатися. Маму треба слухати — вона поганого не порадить. Дякую, мамо!
 • Найкраща порада мого тата: “Ти 8 років вірив у Миколая. Тож і в себе можеш повірити — хоч на 10 секунд”.
 • Найважливіша порада тата: «Якщо у тебе не буде дівчини, то на одних пельменях довго не проживеш». Ось я і навчився готувати, про всяк випадок.
 • Порада тата, яка стала девізом всього мого життя: розраховуй тільки на себе! Старший син, почувши, сказав: «І на мене розраховуй!»
Порада від батьків
Фото: pixabay.com
 • Мама порадила мені ніколи не дружити з 2 дівчатками одночасно, тому що 3 подруги — це катастрофа, яка базується на ревнощах. Вона таки мала рацію.
 • Ідеальна мамина порада: “Стеж за поставою. Світ не лежить на твоїх плечах, він лежить біля твоїх ніг”.
 • У ніч перед першим з 3 іспитів мама порадила запам’ятати сон, мовляв, побачиш цифру — це і буде номер екзаменаційного білета із питанням. Прокинувся вранці, сон не запам’ятав і заснув знову на 10 хвилин. Сниться мені, як я витягую завдання і голос голосно каже: «18-й квиток!» Отож, перший іспит — витягнув 18-й білет, другий іспит — теж 18-й, третій іспит — я вивчив тільки 18-й і витягнув… 9-й. Думаю: «От холера!» А виявилося, що викладач перемішав запитання, щоб не списували, і 9-й білет — це колишній 18-й. Бінго!
 • Я засвоїв кілька уроків, які мені дав батько. По-перше, він казав: «Не бійся показувати своїм дітям, як ти до них ставишся, говорити, що любиш їх. Сильно. Вони повинні почути і побачити це від свого батька». По-друге, він радив не судити про людей за першим враженням: «Ти не знаєш, чому ця людина груба або сварлива. Може, вона щойно втратила кохану. Може, вона посварилася зі своїм чоловіком сьогодні вранці». При цьому тато завжди додавав, що якщо ти був добрим, а інша людина продовжує поводитися нерозумно, потрібно не бути ганчіркою і постояти за себе. Люблю тебе, тату.
 • Мама радила мені: «Ніколи не зв’язуй своє життя з людиною, яка не жила сама, а якщо жила, поглянь на її звички в побуті: чи вміє вона прибирати за собою, прати, готувати». Це дуже правильно: якщо чоловік проживав тільки з батьками, він буде сильно недооцінювати те, скільки праці потрібно для ведення домашнього господарства. Така людина знецінить все, що ви зробите вдома, але якщо сам помиє посуд, то чекатиме овацій. Легше бути самотньою і піклуватися тільки про себе, ніж бути у стосунках, де ти несеш відповідальність за себе і за того хлопця.
Порада
Фото: pexels.com
 • Моя дружина каже, що її батько навчив її дуже важливого правила: 3 речі, на яких не можна заощаджувати, — це шини, взуття та стрижки.
 • Коли я була в декреті, ми жили у моїх батьків. Якось мама побачила мене вранці на кухні, коли я готувала чоловікові сніданок, і сказала: «Швидко пішла і лягла в ліжко. Зробити бутерброд і зварити каву чоловік і сам може». Довго вмовляти не довелося, я — слухняна дочка!
 • Найкраща мамина порада — носити в сумочці виделки. Так можна поїсти, захистити себе в темному переході чи зняти з вух все, що вам на них навішали.
 • Мама казала: «Те, як людина ставиться до офіціанта, розповість про все, що вам потрібно знати про цю особу. Все інше — просто підливка». Тому коли мої подруги закохувалися в незрозумілих особистостей, я могла бачити з першого подвійного побачення, чим ця людина є насправді. Це врятувало мене від багатьох розчарувань в житті.
 • Я жив з дівчиною душа в душу, напевно з рік. Уже почали думати про весілля, але мама сказала: «Не твій варіант». Я образився і не розмовляв з нею. Через 3 місяці ми з нареченою розбіглися. Минуло пів року, і я почав жити з іншою жінкою. Ми сварилися на рівному місці, вона періодично йшла жити до батьків. В один із днів примирення ми все-таки вирішили одружитися, і мама сказала: «Ви ідеальна пара». Ми примудрилися навіть на весіллі посваритися! А тепер живемо разом уже 16 рочків.
Порада
Фото: pexels.com
 • Довго не могла вийти заміж. Мама порадила бути простішою, частіше посміхатися і не корчити з себе розумницю. Її порада спрацювала, я вже 2 роки заміжня. Я не працюю, оскільки заробіток чоловіка це дозволяє. Чоловік любить мене до божевілля, каже, що полюбив мене за мою жіночу наївність, й іноді сміється над моєю дурістю. Я не знаю, як йому сказати, що у мене 2 вищі освіти, що я знаю 2 іноземні мови, що у мене є ступінь CFA і що весь цей час я прикидаюся і брешу.
 • 2 роки тому мій батько дав мені перелік порад, які я досі ношу з собою в гаманці. Це був найкращий подарунок, який я отримував в житті. Наприклад, одна з порад звучить так: «Ніхто і ніколи, лежачи на смертному ложі, не шкодував про те, що мало працював або недостатньо довго дивився телевізор. Якщо ти збираєшся витрачати час просто так, принаймні роби це зі своїми друзями».
 • Моя мама казала мені маленькою: «Не будь жаднюгою і всім поділися з друзями, але завжди запам’ятовуй тих, хто приходить до тебе тільки за цукерками, — це не друзі». Вона казала мені в балетній школі: «Тобі не потрібно ставати балериною, але правильна постава додає силу характеру і 10 см до зросту». Моя мама казала мені під час розлучення: «Помилятися — це нормально, головне — робота над помилками. А зараз тобі треба викинути це пальто і купити нову сукню». Мамусю, ти у мене найкраща!

А яку найкращу пораду дали батьки вам?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
20+ осіб, які намотали на вус поради батьків і жодного разу не пошкодували