16 важливих уроків, які люди вивчили завдяки психотерапії, і це зробило їх щасливішими

Сучасна людина почала приділяти більше уваги не тільки своєму фізичному здоров’ю, але і ментальному. Проте, як і колись, далеко не кожен вчасно усвідомлює, коли саме з’являється необхідність у допомозі з боку, і продовжує варитися у вирі власних думок. Добре, що часом люди безоплатно діляться своїм досвідом і порадами, одержаними в спілкуванні з фахівцями, в мережі, чим надихають читачів на позитивні зміни.

Переглядаючи такі записи користувачів соцмереж, ми в Тутка відзначили, що ці розповіді й справді чинять заспокійливий ефект і допомагають поглянути на свої проблеми під новим кутом. Тому вирішили відібрати найбільш популярні з них, щоб показати вам.

16.

Думки — це не факти.

15.

Мій спеціаліст розповів мені, що якщо ми любимо себе лише на 20% зі 100, ми радо погоджуємося на кожного, хто любить нас хоча б на 30%, бо вважаємо, що цього достатньо. Хоча насправді має бути по 100% з кожного боку. Мене це вразило. Будь ласка, навчіться найперше любити самих себе, перед тим, як просити про це інших.

14.

Сьогодні психотерапевт сказав мені: “Попри те, що прямолінійність — твоя суперсила, вона не дає тобі права зухвало поводитися”.

13.

Що я зрозуміла завдяки психотерапії: любов — безумовна, стосунки — ні. КРАПКА.

12.

Мій психотерапевт навчив мене однієї хитрості. Коли ти нервуєш, що хтось на тебе злиться чи не любить тебе, чи тобі здається, що все — гірше, аніж є насправді, спитай себе: “Хто тобі це сказав?” Зазвичай відповіді на це запитання не знаходиться, тож ти зразу розумієш, що це все — лише в тебе у голові.

Читайте також: Жінки за 30 зізналися психологу, про які 5 речей вони гірко жалкують

11.

Ти не мусиш брати участь в жодному спорті, до котрого тебе схиляють.

10.

Коли мені було 30 років, моя мама (психотерапевт) сказала: “Слухай, так класно, що ти навчилася з усіма людьми знаходити спільну мову та що ти усім подобаєшся. Та якщо ти навчишся припускати, що хтось може відчувати неприязнь, незадоволення чи брак розуміння, ти зробиш велику послугу собі”. Досі над цим працюю.

9.

Недавно мій спеціаліст запитав у мене, що, на мою думку, сталося б, якби я припинила осуджувати себе та почала робити для себе щось добре. Такий дієвий метод!

8.

Мій психотерапевт часто змушує мене думати про ідею сліпої плями. Сенс її такий: люди не завжди усвідомлюють, через що нам доводиться проходити. Вони не можуть помічати всі наші почуття, не вміють читати наших думок. Саме це нерозуміння призводить до викривленого, чорно-білого мислення. Людина, яку ви зневажаєте, — не поганець та не ваш ворог. Вона — такий самий герой свого життя, як і ви — свого. Вона також має сліпі плями, недоліки, хиби, огріхи. Як і ви.

7.

Якщо ви можете уявити найгірше, то можете і найкраще. І те, й інше — це лише плід вашої уяви. Промовте голосно позитивну фантазію та повторюйте її, допоки вона не буде здаватися більш реальною.

6.

Коли психотерапевт сказав мені, що я не повинна брати на себе відповідальність за інших людей та що я можу відповідати “ні”, якщо мене щось не влаштовує, я оторопіла. В мене досі проблеми з відмовами та розумінням, що я для себе в пріоритеті, та щодня стає легше.

5.

У вівторок прийшла до психотерапевта — дуже знервована, все дратує. І найперше, що вона мені сказала: “Мені б хотілося, щоб ви менше часу проводили в Інтернеті”. Мудра річ.

4.

Тривожність — це не інтуїція.

3.

Колись мій психотерапевт сказав, що тривожні люди схильні робити лише негативні прогнози: “А що буде, якщо…” І порадив мені пам’ятати про те, що є і зворотний бік. А що, якщо ти досягнеш успіху? А що, якщо це — найкраща подія твого життя? А що, якщо це все змінить до кращого?

2.

Психотерапевт, під 90 років: “Всі 30-річні люди картають себе за те, що не зберегли стосунків з друзями. Просто щороку надсилайте їм листівки та до 50 ви обов’язково знову будете разом проводити час”.

1.

Сьогодні психотерапевт сказав мені, що що б я не робила та як би сильно я не старалася, цього ніколи не буде досить для недостойної людини. Ніби очевидно, та до мене дійшло лише після цих слів, і якраз вчасно.

А ви зверталися до психотерапевтів чи психологів? Що корисного вони вам порадили?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
16 важливих уроків, які люди вивчили завдяки психотерапії, і це зробило їх щасливішими